سبک نو

راه اندازی سامانه تهک هواشناسی در استان کرمان

admin
۴ اسفند ۱۳۹۶
12 views
صفر نظر
 • امیر ذهبی نژاد شامگاه پنجشنبه در حاشیه بازدید از فرودگاه شهرستان جیرفت در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: جنوب استان کرمان یکی از قطب های کشاورزی کشور است و این استان نیازمند اجرای سامانه تهک برای بخش مهم کشاورزی و سایر مسایل مرتبط با هواشناسی می باشد که با حمایت دولت تدبیر و امید این مهم در حال انجام است/.
  وی با بیان اینکه ۲۰ ایستگاه سینوپتیک در استان کرمان فعال است، تصریح کرد:این ایستگاه ها شامل ۱۲ ایستگاه هواشناسی همدیدی، پنج ایستگاه فرودگاهی، یک ایستگاه جو بالا و ۲ ایستگاه تحقیقات کشاورزی می باشد.
  وی ادامه داد: استان کرمان ۳۵ ایستگاه خودکار هواشناسی فعال دارد که از این تعداد هشت ایستگاه در جنوب استان کرمان مستقر است.
  سرپرست اداره کل هواشناسی کرمان اظهار کرد: یکی از قدیمی ترین ایستگاه های هواشناسی استان کرمان در بخش میانده شهرستان جیرفت است و در شهرستان جیرفت سه نوع ایستگاه فرودگاهی، هواشناسی همدیدی و کشاورزی وجود دارد.
  وی گفت: با توجه به رویکرد جدید طرح راهبردی سازمان هواشناسی کشور همه فعالیت های این سازمان باید در زمینه کاربردی نمودن خدمات برنامه ریزی و انجام شود از این رو سامانه تهک با حمایت های دولت تدبیر و امیدکلید خورد.
  وی تصریح کرد: کاربری داده های هواشناسی بسیار متنوع هستند اما یکی از مهمترین بخش جامعه هدف فعالان بخش کشاورزی است از این رو سازمان هواشناسی با راه اندازی سامانه تهک دنبال توجه به این بخش مهم بوده است.
  ذهبی به سرمای آذرماه سال جاری در جنوب کرمان اشاره کرد و گفت: با پیش بینی های انجام شده و پایش مستمر داده های ایستگاه های هواشناسی و با همکاری سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کمک شایانی به کاهش خسارات ناشی از سرمازدگی در این بخش انجام گرفته است.
  ۷۴۵۰/ ۵۰۵۴

  انتهای پیام /*


  جغرافيا


  هواشناسي


  كرمان


  تهك

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر