سبک نو

۵۵۲۰ میلیارد ریال اعتبار سهم خراسان شمالی در۲ بسته اشتغال

admin
۴ اسفند ۱۳۹۶
9 views
صفر نظر
 • مصطفی جهانی جمعه در گفت گو با خبرنگار اظهار کرد: از این میزان یک هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار در طرح اشتغال فراگیر به این استان اختصاص یافته است که در این طرح همه افراد شهری و روستایی می توانند از آن برای ایجاد اشتغال بهره مند شوند.
  وی گفت: این تسهیلات در ۱۱ رسته اشتغال فراگیر به متقاضیان پرداخت خواهد شد، نرخ این تسهیلات ۱۸ درصد است اما برای مناطق محروم و مرزی پایین تر در نظر گرفته شده است.
  وی گفت: سهم خراسان شمالی از تسهیلات بحث توسعه و اشتغال پایدار در مناطق روستایی، عشایری و مرزی نیز سه هزار ۶۲۰ میلیارد ریال است که نرخ این تسهیلات بین چهار تا ۶ درصد است.
  وی افزود: از مجموع این تسهیلات ۵۰ درصد آورده دولت و مابقی نیز بانک های عامل تامین خواهند کرد و تنها افراد روستایی و عشایری می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.
  کارگزار طرح ملی تکاپو در خراسان شمالی گفت: تسهیلات بحث توسعه و اشتغال پایدار در مناطق روستایی، عشایری و مرزی در بخش های مختلف از جمله مشاغل خانگی، خویش فرما و کارفرما با میزان اشتغال متفاوت تسهیلات مختلفی نیز دریافت خواهند کرد.
  جهانی اظهار کرد: طرح های اشتغال در کمیته های فنی توسط سازمان های مربوطه بررسی خواهد شد، طرح های رسته های پر اشتغال و اولویت دار و همچنین از طرح های کلان که اشتغال بیشتری ایجاد خواهند کرد استقبال خواهد شد.
  نرخ بیکاری پارسال استان ۱۱٫۸ درصد بود که تیرماه امسال به ۹٫۹ درصد کاهش یافت، استاندار خراسان شمالی قول داده است این نرخ در سال ۱۴۰۰ به کمتر از ۵ درصد برسد.
  استان ۸۶۳ هزا نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است که این استان به عنوان قطب دامپروری و کشاورزی در کشور محسوب می شود.
  اخبار خراسان شمالی را در کانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی 🆔 @IRNABOJNURD پیگیری کنید.
  ۳۰۰۷/۶۰۴۲

  انتهای پیام /*


  اقتصاد


  اشتغال


  تسهيلات


  خراسان شمالي

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر