سبک نو

اشتغال پایدار در سایه صنایع دستی از اولویتهای سال ۹۷ است

admin
۱ فروردین ۱۳۹۷
21 views
صفر نظر
 • علی اصغر مونسان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا ضمن تشریح برنامه های این سازمان در سال ۹۷، خاطرنشان کرد: موضوع ایجاد ۱۴۰هزار فرصت شغلی در زیرمجموعه های این سازمان در راستای اشتغال فراگیر تدوین و به رئیس جمهوری ارائه شده است.
  وی با یادآوری اینکه در هفت ماهه اول سال ۹۶ بیش از ۴۹ هزار شغل فقط در بخش صنایع دستی ایجاد کرده ایم، اظهار داشت: بر این باوریم که در این حوزه می توان با سرمایه گذاری بسیار اندک نسبت به سایر بخش های اقتصادی کشور شغل ایجاد و با این کار نقش بسزایی در اشتغالزایی کشور ایفا کنیم.
  مونسان افزود: اگر چه شغل های ایجاد شده در بخش صنایع دستی در قالب کسب و کارهای کوچک است اما معتقد هستیم که پایداری خوبی اینگونه مشاغل نسبت به سایر بخش های شغلی حوزه اقتصادی دارند، مهمتر اینکه ایجاد درآمد برای همه بخش های مختلف کشور می کنند.
  رئیس سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در ادامه به طرح اشتغال‌زایی روستایی اشاره کرد و از آن به عنوان دیگر اولویت های این سازمان در سال آتی خبر داد و گفت: پیش بینی می کنیم با آماده سازی زیرساختها و دیگر شرایط می توان در دوردست ترین روستاها و شهرهای کشور مشاغل درآمدزا ایجاد کرد.
  به گفته مونسان اشتغال‌زایی روستایی نیازمند افزایش اقامتگاه‌هاست که درصدد هستیم ضمن ایجاد آن امکانات لازم را نیز در همین راستا مهیا کنیم.
  رئیس سازمان میراث فرهنگی یادآور شد: ایجاد حدود ۱۶هزار شغل در بخش بوم‌گردی را نیز معتهد شده‌ایم که مصمم هستیم این اتفاق نیز با جدیت تحقق یابد.
  معاون رئیس جمهوری گفت: از ابتدای دولت دوازدهم به طور جدی پیگیر موضوع حمایت از بوم‌گردی و احیا و مرمت بافت‌های تاریخی بوده و خواهیم بود.
  مونسان تاکید کرد: بر این باوریم چنانچه خواسته‌های حداقلی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برآورده شود، قادر خواهیم بود سالانه ۱۴۰ هزار شغل در بخش‌های مختلف زیرمجموعه این سازمان اعم از گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی ایجاد کنیم به طوریکه هفتاد هزار شغل آن در حوزه گردشگری و مابقی نیز در بخشهای صنایع دستی و میراث فرهنگی می توان برای سالهای آتی پیش بینی کرد.
  رئیس سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تاکید کرد: براین باوریم اگر برنامه ها و خواسته های اعلام و تدوین شده این سازمان با حمایت های لازم مسئولان کشور به سرانجام برسد، موفق خواهیم شد نقش جدی و بی بدیلی در اشتغال‌زایی کشور ایفا کنیم.
  فراهنگ ** ۱۳۵۵ **۱۰۵۵
  خبرنگار: علی اکبر قزوینیان

  انتهای پیام /*


  فرهنگي


  ميراث فرهنگي


  اشتغالزايي


  نوروز ۹۷

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر