سبک نو

بازتاب سخنرانی نوروزی رهبر معظم انقلاب در رسانه های خارجی

admin
۱ فروردین ۱۳۹۷
24 views
صفر نظر
 • به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه نوشت: آیت الله علی خامنه ای رهبر عالی ایران روز چهارشنبه به مناسبت سال نو ایرانی گفتند که تهران نقشه های آمریکا در خاورمیانه را خنثی کرده است.
  خبرگزاری فرانسه همچنین به این بخش از بیانات رهبر انقلاب اسلامی اشاره کرد که فرمودند: امریکایی‌ها به دنبال آن بودند که با به‌وجود آوردن گروه های «شریر، ظالم و هتاک» همچون داعش، ملت های منطقه را مشغول جنگ داخلی، و ذهن آنها را از رژیم غاصب صهیونیستی دور کنند، ولی ما به توفیق الهی توانستیم این نقشه را خنثی کنیم.
  خبرگزاری رویترز نیز با پوشش سخنرانی نوروزی حضرت آیت الله خامنه ای نوشت: آیت الله [سید] علی خامنه ای روز چهارشنبه گفتند که ایران نقش مهمی در شکست دادن داعش در خاورمیانه ایفا کرده و امنیت را در بیشتر منطقه برقرار کرده است.
  این خبرگزاری همچنین نوشت: آیت الله خامنه ای گفتند که سیاست های آمریکا باعث ایجاد داعش شده و واشنگتن نتوانسته است امنیت را در منطقه برقرار کند. ایشان حضور نظامی آمریکا در افغانستان را به عنوان یک نمونه ذکر کردند، جایی که نیروهای آمریکایی بیش از شانزده سال با شبه نظامیان طالبان جنگیده اند.
  رویترز در ادامه نوشت: آیت الله خامنه ای گفت که ایران در امور سایر کشورهای منطقه دخالت نمی کند و تنها به دولت هایی کمک می کند که خواستار کمک جمهوری اسلامی هستند.
  این خبرگزاری همچنین نوشت: آیت الله خامنه ای در سخنان نوروزی خود گفتند که آمریکا به اهداف خود در منطقه نخواهد رسید. بدون شک، امریکا در مسائل منطقه به اهداف خود نخواهد رسید و جمهوری اسلامی ایران به فضل الهی تمام اهداف خود را در منطقه محقق خواهد کرد.
  بلومبرگ نیز سخنان نوروزی رهبر معظم انقلاب را پوشش داد. این رسانه در تارنمای خود نوشت که رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: جوانان ایرانی به آرمان های انقلاب اسلامی متعهد هستند.
  به نوشته بلومبرگ، ایشان به نقش ایران در شکست شبه نظامیان داعش اشاره کردند.
  به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری،حضرت آیت الله خامنه ای عصر چهارشنبه در اجتماع عظیم زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی در رواق امام خمینی (ره )و صحن های اطراف حرم، با اشاره به استحکام و نشاط انقلاب در چهل سالگی و خنثی شدن نقشه شوم امریکایی ها برای منطقه، به تبیین چرایی، الزامات و راه های تحقق شعار سال یعنی حمایت از کالای ایرانی پرداختند و با تأکید بر «قابل حل بودن همه مشکلات با نگاه به داخل» و نیز ضرورت توجه و بکارگیری هرچه بیشتر جوانان در میدان های مختلف از جمله عرصه های مدیریتی افزودند: نسل جوان و پرافتخار این سرزمین، پرچم استقلال، عزت، عظمت و شرافت ایران را بلندتر از هر زمان دیگر به اهتزاز درخواهد آورد.
  رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای سخنان خود با تبریک حلول سال نو و عید نوروز به ملت ایران و همچنین تسلیت شهادت حضرت امام هادی علیه السلام، ابراز امیدواری کردند همزمانی سال نو با شهادت آن حضرت، زمینه ساز برخورداری بیش از پیش ملت ایران از هدایت الهی باشد.
  شبک**۹۴۲۳**۱۷۰۸

  انتهای پیام /*


  سیاسی


  رهبر معظم انقلاب


  سخنرانی نوروزی


  بازتاب

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر