سبک نو

رویداد فرهنگی نوروزگاه پنجشنبه در اصفهان آغاز می شود

admin
۱ فروردین ۱۳۹۷
26 views
صفر نظر
 • اولین رویداد فرهنگی نوروزگاه در اصفهان روز ۲۸ اسفند سال گذشته همزمان با آغاز فعالیت های ستاد اجرائی خدمات سفر اصفهان با برپائی سیاه چادرهای عشایر قشقائی و بختیاری در مجموعه جهانی کاخ چهلستون این شهر و ارائه محصولات فرهنگی و سوغات عشایر آغاز شد و تا ۲۹ اسفند ادامه داشت.
  ‘ فریدون الله یاری ‘ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان روز چهارشنبه در گفتگو با ایرنا اظهارکرد: با توجه به تقارن روز اول فروردین با شهادت امام علی النقی(ع) مرحله دوم نوروزگاه اصفهان از روز دوم فروردین که نوروز ایرانی با ایام ولادت امام شیعیان، امام جواد(ع) و امیرالمومنین علی(ع) تقارن می یابد بصورت گسترده در ۲۳ شهرستان استان اصفهان اجرا می شود.
  وی بابیان اینکه این رویداد شامل ۶ بخش مختلف است و افتتاحیه آن در مجموعه جهانی کاخ چهلستون برگزار خواهد شد، گفت: در بخش نخست، برنامه های فرهنگی، محصولات و سوغات اقوام عشایر استان اصفهان شامل عرب جرقویه، قشقائی و بختیاری معرفی می شود.
  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، بخش دوم را برپایی نمایشگاه صنایع دستی فاخر اصفهان اعلام کرد و گفت: در بخش سوم نیز به مناسبت شعار سال رهبر معظم انقلاب در راستای ‘حمایت از کالای ایرانی’ از چند اثر فاخر صنایع دستی ایرانی رونمایی می شود.
  الله یاری، بخش چهارم رویداد فرهنگی نوروزگاه اصفهان را معرفی برنامه روزهای فرهنگی شهرستان ها و روستاهای گردشگری استان عنوان کرد و افزود: در این بخش ظرفیت های فرهنگی و گردشگری ۱۵روستای استان اصفهان معرفی می شود.
  وی هدف از اجرای این بخش را تمرکز زدائی از کلانشهر اصفهان و گسترش گردشگری به همه مناطق این استان در راستای توسعه پایدار گردشگری اعلام کرد.
  او از افتتاح دو نمایشگاه عکس آثار تاریخی به عنوان دیگر بخش نوروزگاه اصفهان نامبرد و گفت: برگزاری بازی های چوگان ایرانی نیز از بخش های این رویداد فرهنگی است که ظهر پنجشنبه (دوم فروردین) با حضور استاندار اصفهان برگزار می شود.
  مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان با اشاره به اینکه رویداد نوروزگاه اصفهان تا ۱۴ فروردین ادامه می یابد، افزود: چهار تیم در بازی های چوگان در میدان امام اصفهان که قدیمی ترین و اصلی ترین خاستگاه این بازی است حضور دارند.
  اصفهان با گستره ای به پهنای ۱۰۷ هزار کیلومتر دارای آب و هوای کوهستانی در غرب، آب و هوای معتدل در مرکز و اقلیمی گرم در شرق است و این استان با برخورداری از ویژگی های یاد شده یکی از مقاصد اصلی گردشگران در ایام نوروز می باشد.
  این استان دارای ۹۰ هتل و ۶۵ مهمانپذیر است که از این تعداد ۵۷ هتل و ۳۰ مهمانپذیر در شهر اصفهان قرار دارد.
  استان اصفهان با بیش از ۲۰ هزار اثر و جاذبه طبیعی و تاریخی از پل ها، کاخ ها، مناره ها و مساجد یکی از قطب های گردشگری کشور و کانون های جذب مسافران نوروزی است.
  در ایام تعطیلات نوروزی سال گذشته ( ۹۶ ) حدود ۱۵ میلیون خودرو در استان اصفهان تردد کرد و بیش یک میلیون و ۷۰۰ هزار مسافر در شهر اصفهان اسکان یافتند.
  ت/۳۰۱۱ / ۲۰۹۳

  انتهای پیام /*


  فرهنگي


  نوروزگاه


  اصفهان


  چوگان

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر