سبک نو

عوارض ورودی برای ساکنان جزیره قشم به ۳۷،۵ هزار ریال کاهش یافت

admin
۱ فروردین ۱۳۹۷
25 views
صفر نظر
 • به گزارش ایرنا، حمید رضا مومنی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: درخواست کاهش عوارض ورودی یکی از مهم ترین مطالبات مردم قشم بود که تاکنون محقق نشده بود.
  وی ادامه داد: بر اساس آمارها ۸۰ درصد خودروهایی که وارد قشم ‌می شوند شامل خودرو پراید ، پژو ۴۰۵، پژو ۲۰۶ و سمند هستند که این امر نشان می دهد مردم از اقشار متوسط میهمان جزیره زیبای قشم هستند.
  مومنی تصریح کرد: از این رو با احداث ۱۴ ‌کمپ پارک در نقاط مختلف جزیره و تجهیز آنها ضمن اقامت راحت تر مردم در این نقاط، توزیع ترافیک نیز در سطح جزیره انجام شده و از بی نظمی در خیابان های قشم جلوگیری شد.
  مدیرعامل سازمان منطقه آزاد با اشاره به ظرفیت های مختلف گردشگری اظهارداشت: درهمین راستا در جزیرهای ناز امکانات مختلف برای تفریحات زمینی، دریایی و هوایی ایجاد شده است.
  مومنی ادامه داد: با توجه به اینکه جزیره قشم امکان برگزاری تمام مسابقه هوایی را دارد برنامه ریزی شده تا درسالهای آینده این جزیره به کانون مسابقه مختلف هوایی در سطح جهان تبدیل شود.
  جزیره قشم به وسعت یکهزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع، دارای جاذبه های مختلف گردشگری از جمله غارهای خوربس، غار نمکی، جنگل های دریایی حَرّا، جزایر ناز، خلیج دلفین ها، دره ستاره ها، تنگه و دره چاهکوه و بام قشم است.
  همچنین سواحل زیبا، قلعه پرتغالی ها، موزه ژئوپارک، سایت تخم گذاری لاک پشت های پوزه عقابی، چاه های تلا و بادگیرهای بندر تاریخی لافت از دیگر جاذبه های گردشگری جزیره قشم است.
  شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.
  ۷۵۰۰ /۶۰۴۸

  انتهای پیام /*


  اقتصاد


  كاهش


  وارض ورودي


  ساكنان قشم


  هرمزگان

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر