سبک نو

عوارض ورودی برای قشمی ها به جزیره ۷۵ درصد کاهش یافت

admin
۱ فروردین ۱۳۹۷
14 views
صفر نظر
 • به گزارش ایرنا، حمیدرضا مومنی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: کاهش عوارض برای بومیان قشم یکی از مهم ترین مطالبات مردم این جزیره بود که اکنون در دولت دوازدهم از ۱۵۰ هزار ریال به ۳۷ هزار و ۵۰۰ ریال کاهش یافت.
  وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: بر اساس آمارها ۸۰ درصد خودروهایی که وارد قشم ‌می شوند پراید ، پژو ۴۰۵، پژو ۲۰۶ و سمند هستند که این امر نشان می دهد مردم از اقشار متوسط مهمان جزیره زیبای قشم هستند.
  مومنی افزود: از این رو با احداث ۱۴ ‌کمپ پارک در نقاط مختلف جزیره و تجهیز آنها ضمن اقامت راحت تر مردم در این نقاط، توزیع ترافیک نیز در سطح جزیره انجام شده است و از بی نظمی در خیابان های قشم جلوگیری شد.
  وی با اشاره به ظرفیت های مختلف گردشگری گفت: در جزایر ناز امکانات مختلف برای تفریحات زمینی، دریایی و هوایی ایجاد شده است.
  مومنی ادامه داد: با توجه به اینکه جزیره قشم امکان برگزاری تمام مسابقات هوایی را دارد برنامه ریزی شده است تا در چند سال آینده این جزیره به کانون مسابقات مختلف هوایی در سطح جهان تبدیل شود.
  جزیره قشم به وسعت یکهزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع، دارای جاذبه های مختلف گردشگری از جمله غارهای خوربس، غار نمکی، جنگل های دریایی حَرّا، جزایر ناز، خلیج دلفین ها، دره ستاره ها، تنگه و دره چاهکوه و بام قشم است.
  همچنین سواحل زیبا، قلعه پرتغالی ها، موزه ژئوپارک، سایت تخم گذاری لاک پشت های پوزه عقابی، چاه های تلا و بادگیرهای بندر تاریخی لافت از دیگر جاذبه های گردشگری جزیره قشم است.
  شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.
  ۷۵۰۰

  انتهای پیام /*


  فرهنگی


  عوارض


  گردشگری


  قشم

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر