سبک نو

پیشرفت های جزیره قشم در سطح کشور بیشتر بیان شود

admin
۱ فروردین ۱۳۹۷
10 views
صفر نظر
 • به گزارش ایرنا، همچنین محمود واعظی به همراه دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور شامگاه چهارشنبه در جریان بازدید ازستاد نوروزی قشم واقع در مرکز بین المللی این جزیره افزود: همچنین باید با همکاری اپراتورهای مخابراتی، بسته های تبلیغی شامل اطلاعات گردشگری و ظرفیت های تجاری در اختیار مسافران و گردشگران قرار گیرد.
  مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم دراین زمینه نیز گفت: سال های قبل مردم باید حدود ۷ ساعت در بندر پهل و لافت برای عبور با شناور حمل خودرو (لندینگ کرافت) منتظر می ماندند که هم اکنون با اقدام های انجام شده، این زمان به میانگین ۷ دقیقه و ۳۰ ثانیه کاهش پیدا کرده است.
  وی افزود: با همت مسوولان، تعداد گیت و لندینگ کرافت ها افزایش یافت و هم چنین به جای تهیه فیش، سیستمی طراحی شد که مسافران با کشیدن کارت بانکی می توانند از گیت ها عبور کنند.
  مومنی ادامه داد: جزر دریا از محدودیت هایی است که قابل تغییر نیست اما این امکان به وجود آمد که با مدیریت زمان، خدمات دهی به جزر دریا برخورد نکند.
  وی تصریح کرد: همچنین با تهیه سامانه مدیریت آمار و اطلاعات گردشگری تعداد و مبدا مسافر، تعداد و نوع خودرو و مقایسه آن با آمارهای سال قبل به صورت آنلاین در دسترس قرار دارد.
  جزیره قشم به وسعت یکهزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع، دارای جاذبه های مختلف گردشگری از جمله غارهای خوربس، غار نمکی، جنگل های دریایی حَرّا، جزایر ناز، خلیج دلفین ها، دره ستاره ها، تنگه و دره چاهکوه و بام قشم است.
  همچنین سواحل زیبا، قلعه پرتغالی ها، موزه ژئوپارک، سایت تخم گذاری لاک پشت های پوزه عقابی، چاه های تلا و بادگیرهای بندر تاریخی لافت از دیگر جاذبه های گردشگری جزیره قشم است.
  شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.
  ۷۵۰۰/۶۰۴۸

  انتهای پیام /*


  اقتصاد


  رييس دفتر رييس جمهوري


  قشم


  پيشرفت هاي جزيره

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر