سبک نو

۶۲ نمایشگاه صنایع دستی در کرمانشاه بر پا شد

admin
۱ فروردین ۱۳۹۷
26 views
صفر نظر
 • به گزارش خبرنگار ایرنا، پروانه حیدری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نوروز امسال نیز همچون سال های گذشته برپایی غرفه های صنایع دستی و سیاه چادرها را اجرا کرده ایم، گفت: در مجموع ۳۷۶ غرفه صنایع دستی در ۶۲ نقطه از سطح استان برپا شده است.
  وی ادامه داد: بخشی از این غرفه ها به صورت سیاه چادر برپا شده اند که علاوه بر عرضه محصولات صنایع دستی و سوغات استان برنامه های دیگری را نیز اجرا خواهند کرد.
  معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی کرمانشاه افزود: پخت زنده و عرضه انواع آش ها و شیرینی های محلی و همچنین اجرای مراسم آئینی همچون هلپرکی (رقص کردی) از جمله این برنامه هاست.
  وی در خصوص برپایی نمایشگاه صنایع دستی در سطح شهر کرمانشاه نیز عنوان کرد: در ۲۰ نقطه شهر کرمانشاه این غرفه ها برپا شده اند.
  حیدری تصریح کرد: در مجموعه جهانی طاق بستان ۲ نمایشگاه صنایع دستی را برپا کرده ایم.
  وی اضافه کرد: میادین، بناهای تاریخی که تعداد گردشگران بازدید کننده آنها زیاد است و نیز بوستان های مهم سطح شهر از جمله مکان هایی هستند که در آن ها نمایشگاه های صنایع دستی برپا شده است.
  معاون صنایع دستی کرمانشاه، معرفی صنایع دستی، سوغات و فرهنگ بومی و محلی استان را از اهداف برپایی نمایشگاه های صنایع دستی عنوان کرد و گفت: همچنین ایام نوروز فرصتی است تا هنرمندان صنعتگر استان بتوانند بخشی از محصولات خود را بفروش برسانند و رونقی در کار آنها ایجاد می شود.
  استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۲ شهر و ۲ هزار و ۶۰۰ روستا است.
  بیش از چهار هزار اثر تاریخی تاکنون در استان کرمانشاه شناسایی شده که ۲ هزار و ۲۰۰ اثر آن ثبت ملی شده است.
  ۳۰۳۳/۸۰۶۶

  انتهای پیام /*


  فرهنگي


  صنايع دستي


  نمايشگاه


  استان كرمانشاه

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر