سبک نو

هند، پاکستان را به انجام عملیات تروریستی متهم کرد

admin
۲ فروردین ۱۳۹۷
28 views
صفر نظر
 • به گزارش روزنامه ‘تایمز او ایندیا’ در روز چهارشنبه، در این گزارش آمده است که اعضای جامعه سیک ها که در کانادا و دیگر نقاط جهان زندگی می کنند با تبلیغات دروغین و بدخواهانه علیه هند تحریک می شوند.
  وزارت کشور هند تاکید کرد که جوانان هندی از طریق برخی پایگاه های اینترنتی و شبکه های اجتماعی به سمت افکار افراط گرایانه گرایش پیدا می کنند که این چالش بزرگی برای دولت به وجود آورده است.
  در گزارش وزارت کشور هند آمده است که تحولات جدیدی در افکار این جوانان ایجاد شده که باعث تغییر در مشی شبه نظامیان سیک شده است.همچنین فرماندهان گروه های تروریستی سیک مستقر در پاکستان از سوی سازمان جاسوسی پاکستان تحت فشار هستند که عملیات موردنظر سرویس های جاسوسی این کشور را نه تنها در ایالت پنجاب بلکه در دیگر مناطق هند به اجرا درآورند.
  قبلا نیز وزیر مشاور در امور کشور هند عنوان کرده بود که بیش از ۶۰ گروه تروریستی در این کشور فعالیت می کنند که حدود ۳۴ مورد از آنها در ایالت شرقی مانیپور مستقر هستند که اغلب ازسوی عوامل خارجی به خصوص در پاکستان پشتیبانی می شوند.
  وزیر مشاور در امور کشور هند افزود: این پشتیبانی ها در زمینه پناه دادن، آموزش، تامین سلاح و نیازهای مالی صورت می گیرد.
  وی تاکید کرد فهرست گروه های تروریستی فعال در حوزه های مختلف نشان می دهد که در جامو و کشمیر پنج گروه وجود دارد که شامل لشگرطیبه، حزب مجاهدین، جیش محمد، حرکت مجاهدین و البدر هستند.
  براساس گزارش دولت هند، سه گروه تروریستی شامل بابر خلسا، نیروی خالستان زنده باد و نیروی کماندوی خالستان هم در پنجاب مستقرند.
  هند گروهی از سیک ها را به تلاش های جداسازی متهم می کند. دولت می گوید جنبش موسوم به ‘خالستان’ توسط سیک هایی ایجاد شده که خواهان برپایی کشوری مستقل هستند. مبارزات اعضای این گروه، به وقوع درگیری های خشونت آمیز در هند در سال های ۱۹۸۰ منجر شد.
  مقامات دولتی هند، خالستانی ها را افراط گرا و مسوول بمب گذاری در هواپیمای ایر ایندیا در سال ۱۹۸۵ می دانند. در این بمب گذاری ۳۲۹ نفر کشته شدند.
  دولت هند پس از این بمب گذاری، اقدام به سرکوب شاخه های خشن این جنبش کرده و نسبت به فعالیت آزادانه جدایی طلبان خالیستانی در کانادا هشدار داده است.
  شبک**آساق**۱۴۲۴**۱۳۹۲

  انتهای پیام /*


  سیاسی


  هند


  پاکستان


  سیک

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر