سبک نو

اجلاس وزیران خارجه اکو فردا در تاجیکستان برگزار می شود

admin
۲۷ فروردین ۱۳۹۷
6 views
صفر نظر
 • به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری ‘ آوستنا ‘ به نقل از وزارت امور خارجه تاجیکستان ، در این اجلاس که در شهر دوشنبه برگزار می شود، وزیران و معاونان امور خارجه ، ۱۰ کشور عضو اکو حضور خواهند داشت .
  دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه برای شرکت دراین اجلاس امروز عازم دوشنبه پایتخت تاجیکستان شد.
  بنا به این گزارش ، حاضران بیست و سومین اجلاس شورای وزیران امور خارجه اکو، روند اجرای پروژه و برنامه ها در قالب سازمان همکاری اقتصادی ، تعاملات دبیرخانه این سازمان با دیگر نهادهای بین المللی و فعالیت نهادهای تخصصی و وابسته اکو را بررسی می کنند .
  پیشرفت و ارزیابی اجرای اهداف و وظایف منعکس شده در سند مربوط به چشم انداز فعالیت سازمان همکاری اقتصادی موسوم به ‘ چشم انداز اکو – ۲۰۲۵ ‘ ، تدوین برنامه جدید این سازمان برای کمک به افغانستان و نیز مسایل اداری و مالی اکو از جمله موضوعات مورد بررسی این اجلاس اعلام شده است .
  پیش از اجلاس وزیران امورخارجه، امروز – دوشنبه – نشست مقامات ارشد کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی ( اکو ) در دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار می شود .
  همچنین در قالب بیست و سومین اجلاس شورای وزیران امور خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی نمایشگاه صنایع دستی کشور عضو در پارک ‘ بوگی ایرم ‘ دوشنبه برگزار می شود .
  ایران ، جمهوری آذربایجان ، ترکیه ، افغانستان ، ازبکستان، ترکمنستان، قزاقستان، قرقیزستان ، تاجیکستان و پاکستان ، ۱۰ کشور عضو اکو هستند
  آساق ** ۳۳۷*۱۵۷۹

  انتهای پیام /*


  سیاسی


  تاجیکستان


  سازمان همكاري اقتصادي (اكو)

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر