سبک نو

تردد در برخی گردنه های زنجان با زنجیر چرخ امکانپذیر است

admin
۲۷ فروردین ۱۳۹۷
7 views
صفر نظر
 • محمد امینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر بارش برف در آزاد راه زنجان – قزوین و جاده ترانزیت زنجان – خرمدره – ابهر و ابهر – خدابنده جریان دارد.
  به گفته وی، جاده های نیک‌پی – ماهنشان، زنجان- ارمغانخانه و دندی- تخت‌سلیمان پوشیده از مه غلیظ بوده و دید افقی رانندگان کاهش یافته است.
  رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان از رانندگان و مسافران خواست از سفرهای غیرضروری در مسیرهای کوهستانی و روستایی استان خودداری کنند.
  امینی تاکید کرد: برای تردد ایمن، همراه داشتن تجهیزات ایمنی و گرمایشی در همه جاده‌های استان زنجان الزامی است.
  وی یادآوری کرد: بر اساس پیش بینی های انجام شده از سوی هواشناسی استان زنجان شرایط جوی امروز همراه با وزش باد خواهد بود.
  رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان خاطرنشان کرد: ۲۸ اکیپ راهداری در ۲۸ گردنه کوهستانی و سخت گذر این استان به طور ۲۴ ساعته فعال هستند و برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان در صورت نیاز خدمات ارائه می دهند.
  امینی ادامه داد: همه راهدارخانه های این استان مجهز هستند و در صورت بروز مشکلات جوی رانندگان و مسافران عبوری در این مکان ها بطور موقت اسکان داده می شوند.
  وی افزود: هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های این استان با سامانه ۱۸۱۶ در تماس باشند.
  به گزارش ایرنا، مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به ۳۱ سامانه ثبت تخلف عبور و مرور در جاده های شریانی شامل آزادراه‌های زنجان – تبریز و زنجان – قزوین و مسیرهای ترانزیت، ۳۷ دوربین نظارتی در این محورها، ۲ سامانه توزین حین حرکت در جاده های دندی – زنجان – ابهر – زنجان و ۶۸ دستگاه تردد شمار در همه مسیرهای ارتباطی استان فعال است.
  استان زنجان پنج هزارو ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.
  ۷۳۲۵/۶۰۸۵

  انتهای پیام /*


  اجتماعي


  راهداري


  تردد با زنجير چرخ


  برف و كولاك

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر