سبک نو

تردد در محورهای مواصلاتی قم عادی و روان است

admin
۲۷ فروردین ۱۳۹۷
6 views
صفر نظر
 • سرهنگ مختار پناهی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: در حال حاضر وضعیت ترافیک در محورهای مواصلاتی استان قم کم حجم است و هیچ مشکلی در تردد وسایل نقلیه وجود ندارد.
  وی با اشاره به لغزنده بودن محورهای مواصلاتی استان به رانندگی توصیه کرد: ضمن رانندگی با سرعت مطمئن و توجه به جلو، فاصله طولی را رعایت نمایند.
  وی تاکید کرد: با توجه به کاهش محسوس دمای هوا و بارش برف و باران که از شب گذشته در قم آغاز شده، رانندگان هنگام سفر زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

  ** معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای قم نیز به خبرنگار ایرنا، گفت: ۱۷ نیرو در قالب چهار اکیپ در محورهای مواصلاتی اصلی و فرعی استان مستقر هستند و در صورت نیاز برای کمک به وسایل نقلیه در راه مانده اعزام می شوند.
  اکبر سلیمیان افزود: این نیروها شب گذشته محورهای برف گیر استان از جمله بخش خلجستان را با ۱۵ دستگاه خودرو، برف روبی نموده اند.
  وی با بیان این که در حال حاضر در تمام راه های استان بارندگی گزارش شده است، ادامه داد: در ارتفاعات بخش خلجستان برف و مه گرفتگی گزارش شده است که رانندگان باید با احتیاط بیشتری در این محور تردد نمایند.
  وی با اشاره به باز بودن تمام محورهای فرعی و اصلی استان قم، گفت: رانندگان قبل از سفر برای اطلاع از وضعیت جوی و ترافیکی محورها با شماره ۱۴۱ تماس حاصل نمایند.
  بخش خجلستان یکی از بخش های پنجگانه قم بوده که با مرکز قم حدود ۷۵ کیلومتر فاصله دارد.
  سلیمیان از رانندگان خواست: در هنگام رانندگی به تابلوها و علائم هشدار توجه نمایند و هنگام وقوع تصادف، راه را برای تردد دستگاه های امدادی باز نگه دارند.
  در استان قم ۲۰۹ کیلومتر آزادراه، ۱۹۱ کیلومتر بزرگراه، ۱۷۸ کیلومتر راه اصلی و ۱۵۵ کیلومتر راه فرعی وجود دارد و کل راه های شریانی استان ۶۰۹ کیلومتر می باشد.
  استان قم دارای هشت راه مواصلاتی اصلی و چهار راه فرعی است که از جمله آن ها می توان به آزادراه قم – تهران، جاده قدیم قم – تهران، بزرگراه قم – ساوه، جاده قدیم قم – کاشان، آزادراه قم – کاشان، آزادراه قم – گرمسار و بزرگراه قم – سلفچگان – اراک اشاره کرد.
  /۲۰۸۵/ ۱۱۷۵

  انتهای پیام /*


  اجتماعي


  پليس راه


  تردد وسايل نقليه


  محورهاي قم

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر