سبک نو

حمله نیمه شب آمریکا به سوریه تکرار رفتار جنون‌آمیز هیتلر بود

admin
۲۷ فروردین ۱۳۹۷
5 views
صفر نظر
 • مسعود اخوان فرد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار کرد: بار دیگر با نا امنی بین المللی ناشی از رفتار قدرت مآبانه آمریکا و کشورهای غربی مواجه شده ایم که البته برای نخستین بار هم نیست.
  وی یادآور شد: نگاهی به تاریخ ۲۰۰ ساله این دولت تازه به دوران رسیده، نشان دهنده حملات متعدد آمریکا به سایر کشورهاست که به صرف داشتن سلاح و تسلیحات، خود را بی نیاز از هرگونه رفتار و منش براساس الگوی انسانی می کند.
  این استاد حقوق بین الملل افزود: سالهای دور، چنین رفتاری را از سوی این دولت در قبال سایر ملل منطقه در افغانستان، عراق و ایران و سایر کشورها شاهد بوده ایم و مردم این مناطق هر کدام زخمی از این به اصطلاح ابرقدرت خورده اند.
  رئیس سابق سازمان بسیج حقوقدانان کشور ادامه داد: نکته حائز اهمیت این است که اینها خود را معیار تشخیص حق از باطل، سره از ناسره و امثال اینها می دانند.
  اخوان فرد خطاب به سران کشورهای غربی و آمریکا گفت: اگر شما مدعی تاسیس نهادی به نام سازمان ملل متحد شده اید بگذارید این سازمان و گروه حقیقت یاب در خصوص ادعای شما مبنی بر وجود سلاح های شیمیایی در سوریه بررسی کند، اگر به صرف اینکه کشوری ادعا کند که فلان کشور سلاح شیمیایی دارد و این مجوزی برای حمله باشد قبل از هرکشور باید کشورهای غربی دست آموز شما مثل آلمان و انگلیس پاسخگو باشند.
  معاون حقوقی اسبق سازمان انرژی اتمی گفت: فراموش نکرده ایم در دوران دفاع مقدس ایران، سلاح شیمیایی توسط این دو کشور به صدام جنایتکار تقدیم شد و مردم حلبچه هنوز خاطرات زخم ناشی از این سلاح ها را به یاد دارند و در جامعه خودمان جانبازانی را شاهد هستیم که به خاطر آسیب های سلاح شیمیایی، نفس کشیدنشان هنوز به سختی و دشواری است.
  اخوان فرد افزود: هر چند دلایل این حمله برای ما کاملا روشن و آشکار است اما بهتر است که مردم غرب در کشورهایی مثل آمریکا، انگلیس و فرانسه از سردمداران خود بازخواست کنند که اینکه رفتار ددمنشانه و جنایتکارانه باعث آبروریزی آنها می شود.
  مولف کتاب «برخی ابعاد حقوق مالکیت فکری» تاکید کرد: از نظر حقوق بین الملل و کنوانسیون های بین المللی و همچنین کنوانسیون های مختلف مدنی، سیاسی و حقوق مخاصمات مسلحانه، این رفتار، مصداق جنایت است بنابراین باید یک بار برای همیشه سازمان های بین المللی به خود بیایند و جرات برخورد در مقابل اینها را به خود بدهند.
  اخوان فرد ادامه داد: صرفا برای اینکه مرکز سازمان ملل متحد در خاک آمریکا قرار دارد و یا به خاطر پرداخت دلارهای عربستان شاهد سکوت مسئولان و دبیرکل و سایر بخش های سازمان ملل و فشار بر ملت سوریه هستیم.
  وی گفت: متاسفانه سازمان های بین المللی به سکو و بلندگویی برای بیان دیدگاه های دولت های استکباری تبدیل شده اند، شاید الان زمان آن رسیده که به دنبال ارزیابی و بررسی عملکرد سازمان ملل بر اساس منشور ملل متحد و سایر سازمان های بین المللی باشیم و نیز شاید زمان آن شده کشورهای جهان سوم به دنبال ایجاد تشکیلات حامی مظلومان باشند.
  آمریکا به همراه متحدانش (انگلیس و فرانسه ) بامداد شنبه، ۲۵ فروردین ماه، دمشق پایتخت و استان حمص سوریه را هدف حمله موشکی قرار داد.
  رسانه‌های غربی در روزهای گذشته مدعی استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی سوریه شده و آمریکا، انگلیس و فرانسه به همین بهانه، تهدید به اقدام نظامی مشترک علیه سوریه کردند.
  فراهنگ**۳۰۰۹**۱۰۵۵

  انتهای پیام /*


  سیاسی


  حقوق بین الملل


  آمریکا


  حمله به سوریه

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر