سبک نو

مدارس متوسطه زیر پوشش طرح تعالی مدیریت آموزشگاهی قرار می گیرند

admin
۲۷ فروردین ۱۳۹۷
6 views
صفر نظر
 • به گزارش خبرنگار حوزه آموزش ایرنا، علی زرافشان روز دوشنبه در نشست خبری، ارتقای مدیریت آموزشگاهی را یکی از اهداف عملیاتی سند تحول نظام بنیادین برشمرد و اظهار داشت: این برنامه نمادی برای تفویض اختیار به مدارس و مدرسه محوری است که در آن ارکانی همچون مدیر مدرسه، انجمن اولیا و مربیان و شورای مدرسه و دانش آموزی باید برای ارتقای مدرسه تلاش کنند.
  وی تصریح کرد: در این طرح، مدیریت همراه با مشارکت تمامی بخش های مدرسه و ارتقای کیفیت مدیریت مدرسه و دستیابی به مدارس اثر بخش دنبال می شود.
  معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: فرایند انتخاب و انتصاب مدیران که ثبت نام از متقاضیان سال گذشته انجام شد، از دیگر برنامه هایی است که امسال دنبال می شود.
  زرافشان اضافه کرد: بر اساس آمار ۱۱ هزار نفر برای مدیریت سه هزار و ۶۰ مدرسه اعلام آمادگی کردند که آزمون ارزیابی و سنجش صلاحیت حرفه ای این افراد ۲۴ خرداد ماه به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.
  وی بیان داشت: منتخبان این آزمون پس از گذراندن مرحله مصاحبه، در نهایت در مدارسی که پیش از این اعلام نیاز کرده بودند و یا به جای مدیرانی که محل خدمت آنها تغییر کرده و یا بازنشسته شده اند، جایگزین می شوند.
  معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: با توجه به اینکه رویکرد آموزش و پرورش، افزایش مشارکت معلمان در تمامی فعالیت های این وزارتخانه است با اجرای این فرایند مشارکت همکاران فرهنگی را در مدیریت مدرسه خواهیم داشت و انتخاب مدیران را به جامعه فرهنگیان محول می کنیم.
  ادامه دارد..
  فراهنگ** ۱۸۸۳**۱۰۵۵

  انتهای پیام /*


  فرهنگی


  آموزش و پرورش


  مديريت مدرسه


  علي زرافشان

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر