سبک نو

۲۰۰۰ تن فراورده دامی از آذربایجان شرقی صادر شد

admin
۲۷ فروردین ۱۳۹۷
6 views
صفر نظر
 • امیرحسین بهداد روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این میزان فرآورده دامی پس از بررسی‌های کارشناسی تخصصی و صدور ۸۴ فقره گواهی بهداشتی دامپزشکی به مقصد کشورهایی نظیر ترکیه، گرجستان، ویتنام، تایوان، چین، عمان، لبنان، مالزی، عراق و پاکستان صادر شد.
  وی اعلام کرد: سال گذشته صادرات پودرگوشت به وزن یک میلیون و ۱۲۷ هزار کیلوگرم، پا و پنجه‌ مرغ به وزن ۴۶۳ تن و شیرخشک به وزن ۲۱۶ تن درصدر فرآورده‌های خام دامی صادر شده از استان قرار داشت.
  وی افزود: عسل، وت‌بلوی( پوست دباغی شده) گاوی، سالامبور گوسفندی و پَر در مجموع به میزان ۲۷۳ تن در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
  بهداد همچنین با اشاره به نظارت بهداشتی این اداره کل بر صادرات دام زنده اظهارکرد: سال گذشته ۷۲ هزار قطعه جوجه یک روزه، ۵۶۰۰ قطعه ماهی، ۵۰ رأس گوساله، حیوانات اهلی و وحشی و سایر پرندگان به مقصد کشورهای آذربایجان، ارمنستان، ترکیه، هلند، آلمان، کانادا، ایتالیا، قبرس و دانمارک صادر شد.
  وی با اشاره به اینکه محموله‌های ترانزیتی نیز پس از نظارت های بهداشتی دامپزشکی به کشورهای مقصد حمل می‌شود، گفت: سال گذشته بر ترانزیت بیش از ۵ هزار و ۸۸۰ تن انواع فرآورده‌های خام دامی خوراکی و غیرخوراکی با صدور ۱۷۳ فقره مجوز دامپزشکی نظارت شد.
  مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی اضافه کرد: پوست خام گاوی به مقدار ۱۵۶ هزار جلد و وزن ۵ هزار و ۴۸۰ تن، پوست خام گوسفندی به مقدار ۹۶۰۰ جلد به وزن ۴۸ تن و آلایش خوراکی گوسفندی به مقدار ۱۶۰ هزار کیلوگرم بیشترین فرآورده‌های ترانزیت شده به کشورهای مقصد تحت نظارت این اداره کل بود.
  به گزارش ایرنا، نظارت های بهداشتی دامپزشکی بر فرآورده‌های دامی به منظور تضمین بهداشتی بودن این محصولات به منظور مصرف داخلی و صادرات انجام می شود.
  ۳۰۷۱/۶۱۸۳

  انتهای پیام /*


  اقتصاد


  تجارت


  صادرات


  آذربايجان شرقي

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر