سبک نو

انسجام ملی تنها راه نجات کشور از مشکلات اقتصادی است

admin
۲۸ فروردین ۱۳۹۷
10 views
صفر نظر
 • به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، حسین امیری خامکانی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز – سه شنبه مجلس با یادآوری شعار امسال با عنوان حمایت از تولید ایرانی گفت: در ایامی که کشور از بیکاری و مشکلات اقتصادی رنج می برد، پرداختن به اقتصاد در راستای اشتغال باید یک وظیفه ملی قلمداد شود و در دستور کار تمام نهادهای اجتماعی، سیاسی، حاکمیتی و قوای سه گانه قرار گیرد.
  وی به چالش های پیش رو از جمله مشکلات اقتصادی در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: اشتغال و معیشت شاه کلید حل این چالش ها است.
  نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس همچنین موضوع تنش های آبی در کشور را نیازمند یک اراده ملی دانست و ادامه داد: تمامی نهادهای درون نظام باید با نگاه ملی در حد مسئولیت خود احساس وظیفه کنند.
  امیری خامکانی با بیان این که روند گذشته در همه بخش ها باید اصلاح شود، گفت: شاید مجلس بتواند منشا این تحول شود.
  وی تاکید کرد: مجلس باید از این حالت روزمرگی و تولید قوانین خارج و از ظرفیت نظارتی خود برای این تحول در سطح ملی استفاده کند.
  نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: همه قوانین حمایتی از جمله قانون رفع موانع تولید عملا تغییری در روند تولید و اشتغال بوجود نیاورده است بنابراین یک تغییر جهت در کار مجلس شاید بتواند تحولی در روند اجرایی سایر نهادها و قوا بوجود آورد.
  امیری خامکانی حل معضل قاچاق کالا و ساماندهی واردات کالا را دو کار اساسی در حمایت از کالای ایرانی دانست و گفت: این راهکار باعث می شود تا رقابت بین تولیدکنندگان داخلی در شرایط مساوی بوجود آید.
  وی در بخش دیگری از نطق خود به مشکلات فضای کسب و کار نیز اشاره کرد و اظهارداشت: قوانینی مانند ارزش افزوده، نظام مالیاتی، نظام تامین اجتماعی و نظام بانکی امروز چالش هایی هستند که باید حل شود.
  نماینده مردم زرند در مجلس یادآور شد: فضای صادراتی گره های زیادی دارد که بازار صادراتی از جمله بازار ۴۰۰ میلیون اطراف ایران را از تولیدکنندگان دریغ کرده است که حل همه این موارد نیازمند اراده ملی است.
  امیری خامکانی در ادامه نطق خود با یادآوری شرایط بارندگی در کشور گفت: امسال در شرایطی قرار گرفته ایم که راهی جز مدیریت منابع آب وجود ندارد تا بتوانیم تابستان امسال را پشت سر بگذاریم.
  وی به مشکلات زلزله زدگان در کوهبنان، راور و زرند هم اشاره کرد و ضمن تشکر از دولت به دلیل تصویب تسهیلات در این زمینه، خواستار بازسازی اماکن عمومی مانند مدارس، بازار و بیمارستان در شهرستان زرند شد.
  سیام**۹۳۱۴**۱۳۳۶

  انتهای پیام /*


  سياسي


  انسجام ملي


  همگرايي


  نطق ميان دستور

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر