سبک نو

بیرجند ظرفیت بزرگی برای برگزاری مسابقات کشوری دارد

admin
۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
7 views
صفر نظر
 • به گزارش ایرنا علی اسماعیلی عصر پنجشنبه در حاشیه برگزاری نخستین مرحله رنکینگ کشوری تیراندازی با کمان انتخابی تیم ملی در بیرجند به خبرنگار ایرنا افزود: هدف از برگزاری مسابقات ورزشی در سطح کشوری، تقویت حس خودباوری در جوانان خراسان جنوبی و آشنایی جوانان دیگر نقاط کشور با ظرفیت های این استان است.
  وی بیان کرد: امیدواریم سال ۱۳۹۷ مسابقاتی در این سطح بیشتر در استان برگزار شود تا زمینه توسعه ورزش و معرفی ظرفیت های خراسان جنوبی بیشتر تحقق یابد.
  وی گفت: برگزاری مسابقات تیراندازی با کمان پیش از این توسط دکتر افضل پور مدیرکل سابق ورزش و جوانان استان کلید خورد و استانداری خراسان جنوبی طی یک هفته برنامه ریزی اجرایی این مسابقات را انجام داد.
  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی افزود: استانداری به عنوان نهاد حاکمیتی برای تقویت زیرساخت های این ورزشگاه در حد توان کمک می کند.
  وی در ادامه این گفت و گو با اشاره به اینکه ورزش مقوله ای تاثیرگذار در سلامت جسمی و روانی مردم گفت: رسول مکرم اسلام (ص) به والدین تاکید کردند که به فرزندان خود شنا، تیراندازی و اسب سواری بیاموزند.
  اسماعیلی یادآور شد: به لحاظ عقلی ورزش موجب سلامتی بدن انسان می شود و سلامت جسمانی موجب سلامت روانی و روحی می شود و از بسیاری از بیماری های جسمی و روحی جلوگیری می کند.
  وی گفت: یکی از اهداف و سیاست های دولت و نظام پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی است که ورزش در این حوزه نقش مهمی دارد و اهمیت ورزش در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی غیرقابل انکار است و توریسم ورزشی در دنیا به عنوان یک صنعت پیگیری می شود.
  وی افزود: بسیاری از مسابقات ورزشی در سطح جهانی موجب ایجاد صلح و آشتی بین کشورها می شود و این نشان از اثرگذاری ورزش در حوزه سیاسی دارد.
  معاون استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد: ورزش امری است که هر قدر در آن هزینه شود، سرمایه ایجاد می کند.
  نخستین مرحله رنکینگ کشوری تیراندازی با کمان انتخابی تیم ملی روز پنجشنبه در رشته ریکرو و کامپوند با شرکت ۱۵۰ ورزشکار از استان های کشور در ورزشگاه ۱۵ هزار نفر غدیر بیرجند آغاز شد که مسابقه در بخش ریکرو امروز به پایان رسید و مسابقات در بخش کامپوند فردا (جمعه) برگزار می شود.
  در رشته ریکرو در بخش خانم ها، سوگند رحمانی از جزیره کیش مقام نخست، رویا نوریان از استان اصفهان مقام دوم و مریم نادعلی از استان یزد مقام سوم را کسب کردند.
  در بخش آقایان میلاد وزیری از آذربایجان شرقی مقام نخست، حسین زندی از استان کرمان مقام دوم و فواد آبادی از البرز مقام سوم را کسب کردند.
  ۷۵۵۹*۳۰۲۸

  انتهای پیام /*


  ورزش


  اجتماعی


  تیراندازی با کمان


  خراسان جنوبی

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر