سبک نو

سقف تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی ۲۵ میلیون تومان می شود

admin
۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
8 views
صفر نظر
 • محمدرضا شاملو پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در آمل افزود : میزان تسهیلات پرداختی در سال گذشته ۲۰ میلیون تومان بوده و با توجه به افزایش مصالح ساختمانی ، افزایش سقف این تسهیلات قابل قبول است.
  وی گفت که پرداخت این مبلغ با تصویب دولت و شورای عالی بانک ها ، بزودی آغاز خواهد شد.
  معاون بنیاد مسکن با اعلام این که بر اساس برنامه پنج ساله ششم توسعه ، نوسازی و مقاوم سازی سالانه حدود ۲۰۰ هزار واحد خانه روستایی هدف گذاری شده است ، اظهار داشت : تاکنون حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار خانه روستایی با پرداخت تسهیلات دولتی نوسازی و مقاوم سازی شده است.
  وی افزود : امسال هم پرداخت تسهیلات برای مقاوم سازی حدود ۲۰۰ هزار خانه روستایی را در برنامه داریم تا همانند سال های اخیر با حمایت از روستاییان در این بخش ، خسارت های ناشی از حوادث های طبیعی از جمله رانش زمین و زلزله را در خانه های مقاوم سازی شده ، به حداقل برسانیم .
  ** سند دار شدن ۱۸۰ هزار املاک روستایی در سال جاری
  معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین اعلام کرد که تاکنون برای سه میلیون و ۴۰۰ هزار فقره از املاک روستایی و املاک واقع در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر جمعیت سند مالکیت صادر شده است.
  وی اضافه کرد : در سال جاری نیز صدور سند مالکیت برای حدود ۱۸۰ هزار فقره املاک روستایی و شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر جمعیت کشور پیش بینی شده که به تدریج در حال انجام است .
  معاون بنیاد مسکن کشور برای افتتاح همزمان ۳۴ طرح هادی روستایی به شهرستان آمل سفر کرده است .
  این طرح ها که برای اجرای آنها ۷۶ میلیارد ریال هزینه شد ، عصر پنجشنبه با برگزاری مراسمی در روستای ‘ هلومسر ‘ آمل به صورت همزمان افتتاح شدند.
  ۷۳۲۷/۱۶۵۴

  انتهای پیام /*


  اقتصاد


  بنياد مسكن


  مسكن روستايي


  تسهيلات

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر