سبک نو

نیروی اشغالگر اسرائیل باید برای جنایات خود پاسخگو باشد

admin
۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
7 views
صفر نظر
 • به گزارش خبرنگار ایرنا، ریاض منصور روز پنج شنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل که با موضوع فلسطین برگزار شد، این مطلب را مطرح کرد.
  وی با قرائت نامه خود به رئیس شورای امنیت سازمان ملل افزود: ما بار دیگر از جامعه بین المللی به ویژه شورای امنیت می خواهیم به مسئولیتشان در قبال صلح و امنیت و اجرای تعهدات قانونی برای اطمینان از حفاظت از شهروندان که آشکارا از سوی نیروی اشغالگر اسرائیل نادیده گرفته شده است،عمل کنند.
  نماینده فلسطین در سازمان ملل متحد ادامه داد: صلح و امنیت تنها زمانی می تواند محقق شود که قانون اجرا و حقوق بشر محترم شمرده می شود.
  منصور تاکید کرد: این نامه در ادامه ۶۳۲ نامه پیشین درباره بحران سرزمین های اشغالی فلسطینیان است که از ۲۹ سپتامبر ۲۰۰۰ تا ۱۳ آوریل ۲۰۱۸ به تداوم جنایات رژیم اشغالگر اسرائیل علیه مردم فلسطین اشاره دارد.
  وی اظهار کرد: برای همه این جنایات جنگی، اقدامات تروریسم دولتی و نقض سیستماتیک حقوق بشر، نیروی اشغالگر اسرائیل باید پاسخگو شده و مجرمان به عدالت سپرده شوند.
  سفیر فلسطین در سازمان ملل متحد با اشاره به تهاجم نیروهای رژیم صهیونیستی علیه راهپیمایی کنندگان فلسطینی با عنوان راهپیمایی بزرگ بازگشت و کشته و زخمی شدن شهروندان فلسطینی به ویژه در روز جمعه گذشته، موارد نقض حقوق بشر، قوانین بین المللی بشردوستانه و قوانین بین المللی از سوی صهیونیست ها را به خصوص در کشته و زخمی کردن تعدادی از فلسطینی ها برشمرد.
  مردم فلسطین در غزه از روز ۳۰ مارس (جمعه ۱۰ فرودین) مصادف با سالگرد «روز زمین» راهپیمایی موسوم به «راهپیمایی بزرگ بازگشت» در منطقه مرزی بین غزه و رژیم صهیونیستی برگزار کردند.
  فلسطینیان از سال ۱۹۷۶ تاکنون روز ۳۰ مارس را به عنوان روز زمین فلسطینی نامگذاری کرده و آن را گرامی می دارند.
  رژیم صهیونیستی در ماه مارس سال ۱۹۷۶ هزاران هکتار از سرزمین های فلسطینیان را تصاحب کرد و این اقدام باعث خشم گسترده شهروندان در سراسر خاک فلسطین شد.
  سفیر فلسطین در سازمان ملل همچنین به کشته شدن ۴ فلسطینی و مجروح شدن بیش از ۷۳۰ نفر آنان در روز جمعه ۲۰ آوریل اشاره کرد و گفت: در مجموع از ۳۰ مارس تا کنون، آمار کشته شدگان به ۳۵ نفر و تعداد زخمی و مجروحان به ۴ هزار تن افزایش یافته که در میان آنان کودکان، زنان و افراد ناتوان به چشم می خورند.
  منصور به ممانعت سربازان صهیونیست از انتقال مجروحان به مراکز درمانی هم شکایت کرد و افزود: نه تنها اسرائیلی ها وحشیانه مردم غیرنظامی را می کشند بلکه نمی گذارند مجروحان به بیمارستان ها منتقل شوند.
  وی تصریح کرد: ما با تکرار حمایت کامل دبیرکل سازمان ملل متحد و همراهی بسیاری از دولت ها و سازمان ها در سراسر جهان، خواستار انجام تحقیقات مستقل و شفاف درباره کشتار شهروندان فلسطینی در اعتراض های مسالمت آمیزشان از سوی نیروی اشغالگر اسرائیل هستیم.
  سفیر فلسطین بار دیگر خواستار پاسخگو کردن عاملان این اقدام، جلوگیری از جنایات بیشتر و سلب حیات بی گناهان شد و تاکید کرد: نگرانی عمیق خود را از این شرایط اعلام می کنیم و می خواهیم در اسرع وقت محاصره غیرانسانی غزه برداشته شود.
  منصور از جامعه بین المللی هم درخواست کرد تا یکصدا جنایت رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین را محکوم کنند.
  اروپام**۱۴۲۹

  انتهای پیام /*


  سياسي


  شوراي امنيت


  فلسطين


  راهپيمايي بازگشت

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر