سبک نو

هواشناسی برای استان بوشهر احتمال آبگرفتگی معابر پیش بینی کرد

admin
۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
5 views
صفر نظر
 • نادر شفیع خدایی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این مدت به سبب وزش باد شدید احتمال ایجاد گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا وجود دارد.
  وی اضافه کرد: همچنین با توجه به وزش باد قابل ملاحظه و گاهی شدید در سطح استان و روی خلیج فارس ارتفاع موج دریا در سواحل افزایش می یابد.
  مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: پیش بینی می شود سرعت وزش باد شدید با جهت متغیر، گـاهی به بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج دریا نیز به بیش از ۲ متر افزایش یابد.
  وی بیان کرد: بر همین اساس توصیه می شود در این مدت از ترددهای دریایی غیر ضروری بویژه شناورهای کوچک، تفریحی و صیادی خودداری شود.
  شفیع خدایی ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر نیمه ابری همراه با وزش باد گاهی افزایش ابر در برخی نقاط بارش پراکنده باران به همراه رعد و برق و وزش تندباد پیش بینی شده است.
  وی افزود: در این مدت جهت وزش باد شمال غربی تا شمال شرقی و گاهی جنوب شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۴ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده که از عصر امروز در برخی ساعات ۱۴ تا ۴۶ گاهی تا بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت نیز می رسد.
  شفیع خدایی ادامه داد: برای ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج در خلیج فارس ۳۰ تا ۹۰ سانتی متر پیش بینی شده که گاهی تا ۱۲۰ سانتی متر و از امشب ۶۰ تا ۱۲۰ و در هنگام وزش تندباد به ۹۰ تا ۲۷۰ سانتی متر افزایش می یابد.
  وی یادآور شد: فردا زمان جزر اول دریا ساعت ۰۰:۲۷ بامداد، مد اول ۰۷:۱۴، جزر دوم ۱۲:۳۱ و مد دوم ۱۸:۳۴ پیش بینی شده است.
  ۷۲۱۲/۶۰۴۳**

  انتهای پیام /*


  جغرافيا


  هواشناسي


  باران


  گرد و خاك

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر