سبک نو

فرانس۲۴: آمریکا بعید است مستقیم از برجام خارج شود

admin
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
12 views
صفر نظر
 • به گزارش روز سه شنبه ایرنا، ‘فلیپ کراوتر’ (Philip Crother) خبرنگار فرانس۲۴ از واشنگتن به پیش بینی تصمیم امشب ترامپ درباره ماندن و یا خروج آمریکا از توافق هسته ای ایران پرداخت و گفت: بسیار کم سابقه است که هیچ اطلاعات اولیه از کاخ سفید دراین باره به بیرون درز نکرده و هیچ علائمی وجود ندارد که نشان دهد ترامپ قرار است دقیقا چه تصمیمی بگیرد و چه بگوید.
  خبرنگار فرانس۲۴ افزود: اما بنابر گفته های قبلی ترامپ درباره برجام، او خواهان خروج از این توافق است و در گذشته هم بارها خواستار انجام اصلاحاتی در آن شده است. البته واضح است هیچ کسی خواهان تغییر اصل برجام نیست؛ مانند رئیس جمهوری فرانسه که گفته است می توان برخی موارد را بر آن افزود و یا یک سری توافق های جانبی دیگر پیرامون برجام انجام داد.
  وی گفت: احتمالا ترامپ امروز زمان محدودی برای انجام مذاکرات بیشتر خواهد داد و در این صورت، ماحصل تصمیم ترامپ این خواهد بود که آمریکا بطور مستقیم از توافق هسته ای خارج نخواهد شد .
  خبرنگار این رسانه فرانسوی گفت: در صورت برقرار شدن دوباره تحریم ها از سوی آمریکا، این امر به نوعی پایان توافق برجام خواهد بود و البته واکنش تهران و دیگر طرف های برجام را به دنبال خواهد داشت.
  خبرنگار فرانس ۲۴ تاکید کرد: خروج کامل از توافق برجام توسط آمریکا، نسبتا بعید به نظر می رسد.
  به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا قرار بود تصمیم خود درباره ماندن ویا خروج از توافق هسته ای را ۲۲ اردیبهشت ماه اعلام کند، اما به یکباره و در پیام توئیتی که شب گذشته ارسال کرد، از اعلام تصمیم خود در روز سه شنبه ۱۸ اردیبهشت (حدود ساعت ۲۲ امشب به وقت تهران) خبر داد.
  اروپام**۱۳۰۲** ۱۷۲۳

  انتهای پیام /*


  سياسي


  برجام ۹۷


  فرانس۲۴


  ترامپ

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر