سبک نو

ظریف: انتظار ما از برجام، تامین منافع ملت ایران است

admin
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
19 views
صفر نظر
 • به گزارش ایرنا ، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه که در بروکسل پایتخت بلژیک حضور دارد، بعد از ظهر امروز – سه شنبه – با « دیدیه ریندرز» معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه بلژیک دیدار و گفت و گو کرد.
  ظریف در ابتدای این دیدار ضمن تشریح آخرین وضعیت فلسطین اشغالی، لزوم توقف جنایات توسط رژیم اشغالگر قدس را یادآور شد.
  وی با اشاره به تلاش های دیپلماتیک ایران و ترکیه در سطوح منطقه ای و بین المللی، تلاش جامعه بین المللی برای فشار بر رژیم صهیونیستی را خواستار شد.

  **وزیر خارجه بلژیک: در حال رایزنی برای حفظ برجام، بدون حضور آمریکا هستیم
  « دیدیه ریندرز» وزیر امور خارجه بلژیک نیز با اشاره به اهمیت برجام، لزوم بقا و اجرای آن به عنوان یک توافق جهانی را مورد تاکید قرارداد و افزود: اتحادیه اروپا در حال رایزنی و بررسی راه های حفظ این توافق بدون حضور آمریکا است.
  تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی از دیگر محورهای گفت و گوی دو وزیر در این دیدار بود.
  به گزارش ایرنا، «محمدجواد ظریف» از شامگاه شنبه یک دور سفر دیپلماتیک برای مذاکره با مقامات ارشد کشورهای امضاء کننده و متعهد به برجام را آغاز کرده است؛ وزیر امور خارجه ابتدا به چین و سپس به روسیه عزیمت کرد و با مقامات و همتایان خود در پکن و مسکو در مورد خروج آمریکا از برجام و آینده توافق هسته ای رایزنی کرد.
  دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، سه شنبه گذشته خروج آمریکا از توافق هسته ای ایران و ۱+۵ (برجام) و بازگرداندن تحریم ها علیه ایران را اعلام کرد.
  ظریف هم اکنون در بروکسل پایتخت بلژیک حضور دارد و با «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز رایزنی کرده و قرار است با وزیران امور خارجه سه کشور اروپایی فرانسه، آلمان، انگلستان که از امضاء کنندگان برجام هستند، نیز دیدار و گفت وگو کند.
  سیام**۳۰۷۰**۱۴۴۹

  انتهای پیام /*


  سیاسی


  برجام ۹۷


  ظریف


  بروکسل

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر