سبک نو

برداشت کلزا از مزارع قصرشیرین آغاز شد

admin
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
27 views
صفر نظر
 • مراد محمودیان فر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیش بینی می شود که با میانگین یک و نیم تن در هکتار در مجموع ۳۲ تن کلزا از مزارع زیرکشت این محصول برداشت شود.
  وی اظهارداشت: در سال زراعی جاری ، ۶۰ هکتار از مزارع این شهرستان زیرکشت کلزا رفت که متاسفانه ۴۰ هکتار آن طعمه گرازهای وحشی شده است.
  وی گفت: کشت کلزا در حاصلخیزی خاک ، کنترل آفات ، بیماری ها و پایداری تولید گندم تاثیر به سزایی دارد و علاوه بر آن کنجاله حاصل از این محصول نیز یکی از مناسب ترین منابع برای تغذیه دام و طیور است.
  دانه کلزا دارای ۲۵ تا ۵۵ درصد روغن ، ۱۸ تا ۲۴ درصد پروتئین و ۱۲ تا ۲۰ درصد پوست و روغن کلزا نیز به علت اینکه دارای اسیدهای چرب اشباع نشده و فاقد کلسترول است از کیفیت تغذیه‌ای بالایی برخوردار می‌باشد.

  ** آغاز برداشت گندم از مزارع قصرشیرین
  مدیر جهاد کشاورزی قصرشیرین همچنین از آغاز برداشت گندم در سطح هشت هزار و ۴۵۰ هکتار مزارع این شهرستان خبر داد.
  محمودیان فر افزود: با توجه به پراکنش نامناسب باران و تاخیر در بارش ها و خشکسالی ، برداشت گندم تنها در برخی از اراضی دیم این شهرستان آن هم به صورت جزیی انجام می شود.
  وی با بیان اینکه در بیشتر اراضی زیرکشت گندم دیم ، خسارت وارد شده با توجه به عوامل یاد شده به صورت صد درصدی است ، پیش بینی کرد که در فصل زراعی امسال حدود چهار هزار و ۵۰۰ تن گندم از زمین های زیرکشت این شهرستان برداشت شود.
  وی از پیش بینی ۲ مرکز فعال برای خرید گندم مازاد بر مصرف نیاز کشاورزان قصرشیرینی خبر داد و گفت: برای کار برداشت محصول گندم ، ۷۰ دستگاه کمباین در نظر گرفته شده و کارشناسان فنی جهاد کشاورزی نیز کار نظارت بر نحوه برداشت را بر عهده دارند.
  وی اضافه کرد که پارسال در مجموع ۹ هزار و ۵۰۰ تن گندم از سطح ۱۱ هزار و ۶۲۰ هکتار مزارع شهرستان قصرشیرین برداشت شد.
  قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت دارای ۳۰ هزار هکتار زمین های کشاورزی و باغی است.
  ۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶

  انتهای پیام /*


  اقتصاد


  كشاورزي


  برداشت محصول


  قصرشيرين

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر