سبک نو

دفاع بحرین از ‘اسرائیل’ تاسف بار است

admin
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
14 views
صفر نظر
 • فورد که در اعتراض به حمایت بحرین از رژیم صهیونیستی استعفا کرده است در گفت و گوی اختصاصی با شبکه خبری ‘المیادین’تصریح کرد : درخواست مردم بحرین برای برکناری وزیر خارجه کشورشان که حق ‘اسرائیل’ را برای دفاع از خود به رسمیت شناخت، قابل درک است.
  وی افزود که سفرا و مسئولان دیگر کشورهای عربی نیز به این موضع گیری بحرین واکنشی نشان نداده اند.
  فورد همچنین گفت: دفاع بحرین از ‘اسرائیل’ ناامید کننده است. و این که درست همزمان با انتقال سفارت آمریکا به قدس صورت گرفته است، قابل درک نیست.
  وی افزود: از ان جا که سرکوب و تجاوز به حقوق مردم بحرین به حد غیر قابل تصوری رسیده، آل خلیفه برای فرار از چالش های داخلی به حمایت از ‘اسرائیل’ و واضع ضد ایرانی پرداخته است.
  این مقام سابق انگلیسی همچنین گفت: اروپایی ها از ‘اسرائیل’ دفاع می کنند و منامه با پیروی از آن ها همین کار را می کند. لندن موضع دوگانه ای در سیاست خارجی خود دارد، از یک سو در بحران سوریه از مخالفان حمایت و از سوی دیگر در بحرین از سرکوب مردم چشم پوشی می کند.
  سایت ’۲۱stcenturywire’ روز گذشته از استعفای مشاور انگلیسی دولت بحرین و سفیر پیشین لندن در منامه از سال ۱۹۹۹تا ۲۰۰۲ ، به دلیل حمایت این کشور از رژیم صهیونیستی خبر داده بود.
  ‘خالد بن احمد آل خلیفه’ وزیر امور خارجه بحرین پیشتر در حساب توئیتری خود با حمایت از حمله اخیر رژیم صهیونیستی به سوریه، دفاع از خود در برابر تهدیدات را حق تل‌آویو دانسته بود.
  خاورم**۹۳۶۶**۱۰۴۹

  انتهای پیام /*


  سياسي


  پيتر فورد


  بحرين


  رژيم صهيونيستي

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر