سبک نو

واحدهای تولیدی کم مصرف برق ۱۰میلیارد ریال پاداش گرفتند

admin
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
15 views
صفر نظر
 • به گزارش ایرنا، حسن محمدی روز چهارشنبه درهفتمین سیمنار پاسخگویی بار جهت کاهش پیک ویژه صنایع در اردبیل افزود: امسال نیز واحد های تولیدی صنعتی و دارندگان چاه های کشاورزی که در زمان اوج پیک بار با شرکت توزیع نیروی برق استان همکاری و تعامل کنند مشوق و پاداش خواهند گرفت.
  وی با اشاره به اینکه ۱۰ درصد پیک بار مصرف در اردبیل باید کم شود، بیان کرد: با افزایش مصرف در تابستان، صرفه جویی در مصرف برق در تمام اوقات شبانه روز بویژه زمان پیک بار برای جلوگیری از اعمال خاموشی ضروری می باشد.
  وی از انعقاد قرارداد شرکت توزیع نیروی برق با واحدهای تولیدی و ادارات استان برای مدیریت مصرف در زمان اوج پیک بار برای رسیدن به اهداف مورد نظر خبر داد.
  وی اضافه کرد: زمان اوج پیک بار برای ادارات و دستگاههای اجرایی استان ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۶ بعد از ظهر و برای واحدهای تجاری و خانگی ۱۹ تا ۲۳ شب می باشد و مصرف کنندگان باید سعی کنند در این ساعات از مصارف غیر ضروری و پر مصرف پرهیز کنند.
  مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: امسال با توجه به شرایط اقلیمی ۵۰ درصد از تولیدات برق آبی کم شده است و همچنین پیش بینی می شود ۶٫۶ درصد میزان مصرف نسبت به سال ۹۶ افزایش یابد که باید مصرف کنندگان با مدیریت و اصلاح الگوی مصرف شرکت توزیع برق استان را در ارائه خدمات مطلوب‌تر و جلوگیری از خاموشی‌های ناخواسته یاری کنند.
  معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل نیز در این آئین گفت: ۵۲۸ هزارو ۳۸ مشترک در استان اردبیل وجود دارد که ۴۳۴ هزارو ۲۰۸ آن مشترک یعنی بیش از ۸۲ درصد آن خانگی است که حدود ۴۰ درصد از مصرف انرژی برق در استان در این بخش خانگی است.
  رئوف حسن‌پور افزود: این در حالی است که حدود ۲۲ درصد مشترکین برق در استان مربوط به بخش تولید و معدن، ۱۶ درصد مربوط به بخش کشاورزی و ۱۵ درصد هم مربوط به بخش عمومی است.
  وی اظهار کرد: هزینه سوخت، تبدیل انرژی در نیروگاه‌ها، انتقال و توزیع در قیمت تمام شده برق موثر هستند.
  وی با اشاره به اینکه در کشورهای توسعه یافته برق گرانتر از ایران به مصرف کنندگان عرضه می شود، بیان کرد: در کشور ما به طور میانگین برای هر کیلو وات ساعت برق مصرفی ۶۶۰ ریال از مشترکین اخذ می شود این در حالی است که این رقم در کشور آمریکا چهار هزار و ۵۰۰ ریال، آلمان ۱۲ هزار ریال، انگلیس هشت هزار ریال و فرانسه شش هزار ریال می باشد.
  در این آئین از ۲۵ واحد تولیدی و دستگاههای دولتی و کشاورز که پارسال در زمان اوج پیک بار با شرکت توزیع نیروی برق استان همکاری کرده بودند با اهدای لوحی تجلیل شد.
  ۶۱۳۰/۶۰۱۶

  انتهای پیام /*


  اقتصاد


  مشوق هاي برقي


  مدير عامل شركت توزيع نيروي برق


  اردبيل

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر