سبک نو

۴۴ میلیارد ریال برای محور خمین شازند تخصیص یافت

admin
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
13 views
صفر نظر
 • مجید شارقی روز چهارشنبه درنشست با فرماندار خمین و بررسی طرح های راهسازی افزود: ۳۴ میلیارد ریال از این اعتبار از محل اعتبارات ملی و ۱۰ میلیارد ریال نیز استانی است.
  وی اظهارکرد: برآورد اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این پروژه ۱۰۰ میلیارد ریال است که حدود ۵۰درصد آن تامین شده است.
  شانقی ادامه داد: بهسازی و چهارخطه کردن محور خمین – قورچی باشی در امتداد جاده اصلی خمین – شازند به طول ۱۰ کیلومتراجرا شده و ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
  مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: طرح های راهسازی با برنامه های پیش بینی شده و تعیین پیمانکار در حال اجرا است.
  وی مهمترین طرح های راهسازی خمین را شامل محور خمین – الیگودرز، خمین – محلات، و کمربندی خمین – اراک عنوان کرد.
  شارقی بیان کرد: از دیگر برنامه های توسعه راه های این شهرستان افزایش سطح کیفی محورها و ۲ بانده شدن محور خمین – محلات حد فاصل روستای میشیجان و ورآباد است.
  وی بیان کرد: اعتبار ابلاغ شده برای تامین قیر و راه سازی روستایی در سه ماه نخست امسال ۶۸ میلیارد ریال است که بر اساس اعتبار تخصیص شهرستانی در طرح های روستایی اجرا می شود.
  فرماندار خمین نیز در این نشست گفت: محور خمین – شازند از ایمنی لازم برخوردار نیست و هر ساله با حوادث بسیاری مواجه است که می طلبد در ۲ بانده شدن این محور تسریع شود.
  احمد طهرانی افزود: در سال های اخیر این طرح روند کندی داشته و استاندارد سازی، تعریض و ۲ بانده شدن آن مطالبه به حق مردم و مسئولان است.
  وی خواستار تسریع در تکمیل طرح های راه سازی این شهرستان شد و گفت: ۲ بانده شدن محورهای اراک – محلات، گلپایگان و الیگودرز در جذب سرمایه گذارتعیین کننده است.
  طهرانی ادامه داد: محور خمین – قورچی باشی – شازند نیز مصوبه سفر مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری است که با تاکید مسئولان روند کندی را طی می کند و نیازمند بررسی است.
  شهرستان خمین دارای ۵۳۱ کیلومتر راه ارتباطی شامل ۳۶۱ کیلومتر راه روستایی و ۱۷۱ کیلومتر راه اصلی است.
  ۷۲۷۷/۳۰۷۵

  انتهای پیام /*


  اقتصاد


  راه و شهرسازي


  اعتبار


  تخصيص

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر