سبک نو

آمریکا خواستار پایان اختلاف های قطر و عربستان شد

admin
۱ خرداد ۱۳۹۷
8 views
صفر نظر
 • به گزارش بامداد سه شنبه ایرنا ، منابع خبری منطقه دوشنبه شب به نقل از «هیدر نوئرت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گزارش دادند : جان سالیوان معاون اول وزیر امور خارجه در حاشیه نشست جی ۲۰ در بوینوس آیرس پایتخت آرژانتین به الجبیر اطلاع داده است که آمریکا خواستار حل فوری اختلاف های این کشور با قطر در سریع ترین زمان ممکن است .
  مقام آمریکایی در دیدار با الجبیر همچنین ابراز امیدواری کرده است که سران کشورهای عضو شوررای همکاری خلیج فارس در نشستی که با حضور رئیس جمهوری آمریکا برگزار می شود ، شرکت کنند.
  عربستان ، امارات ، بحرین و مصر ۵ ژوئن ۲۰۱۷ (۱۵ خرداد ۹۶ ) با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم روابط خود با این کشور را قطع و مرزهای زمینی ، دریایی و هوایی خود به روی دوحه را بستند.
  این کشورها ۱۳ شرط برای از سرگیری روابط با قطر تعیین کردند اما دولت دوحه تاکنون به هیچ یک از این شروط تن نداده است .
  قرار بود کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و رئیس جمهوری آمریکا اردیبهشت ماه جاری نشستی در کمپ دیوید برگزار کنند اما به دلایل نامعلومی دولت واشنگتن برگزاری این نشست را به پایان تابستان امسال موکول کرد.
  بر اساس این گزارش، سالیوان دردیدار با الجبیر همچنین حمایت سعودی در خصوص خروج آمریکا از توافق نامه هسته ای با ایران را مورد تقدیر قرار داد .
  اقدام ترامپ در خروج از توافقنامه هسته ای که به تائید شورای امنیت سازمان ملل متحد رسیده است ، با وجود محکومیت جهانی مورد حمایت عربستان ، امارات ، بحرین و رژیم صهیونیستی قرار گرفت.
  سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادامه داد : دو طرف همچنین در خصوص آخرین تحولات مربوط به یمن بحث و تبادل نظر به عمل آوردند.
  عربستان از فروردین ماه سال ۱۳۹۴ با تشکیل یک ائتلاف خودخوانده با ادعای حمایت از دولت مستعفی یمن این کشور را هدف حمله نظامی قرار داده است .
  شبد**خاورم **۱۵۰۸ **۱۰۱۰

  انتهای پیام /*


  سياسي


  عربستان


  قطر


  آمريكا

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر