سبک نو

سالانه یکهزارو ۲۰۰ تن قارچ خوراکی در لرستان تولید می شود

admin
۱ خرداد ۱۳۹۷
18 views
صفر نظر
 • به گزارش ایرنا هادی سپهوند روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سرانه مصرف قارچ در کشور حدود یک کیلوگرم بوده و با توجه به پایین بودن این سرانه کمبودی در زمینه تولید این محصول وجود ندارد.
  وی گفت: ۵۹ تولید کننده در ۱۳۲ سالن در ۶هزارو ۸۸۸ مترمربع در شهرستان های خرم آباد، بروجرد، دلفان، سلسله، الیگودرز، ازنا، کوهدشت و پلدختر اقدام به تولید قارچ خوراکی می کنند.
  سپهوند با بیان اینکه قارچ خوراکی تولیدی در لرستان از نوع قارچ های دکمه ای می باشد افزود: مردم قارچ خوراکی مورد نیاز خود را از فروشگاه ها و مراکز معتبر و در قالب بسته بندی های لیبل دار خریداری کنند.
  وی ادامه داد: مسمومیت های انسانی که اخیرا با مصرف قارچ در استان لرستان رخ داده، در نتیجه مصرف قارچ هایی است که به طور فصلی توسط برخی افراد بومی از منابع طبیعی و عرصه های جنگلی برداشت می شود.
  مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: تشخیص سمی یا غیرسمی بودن قارچ های خودرو در عرصه های منابع طبیعی کار مشکلی است و نیاز به آزمایشگاه دارد و مصرف کنندگان از خرید قارچ های فله ای بی نام و نشان و از دستفروشان خودداری کنند.
  لازم به ذکر است طبق گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان، بر اثر استفاده از قارچ سمی در این استان تاکنون ۳ نفر جان خود را از دست داده اند و ۱۲۵ نفر نیز مسموم شده اند.
  /۶۰۶۰/۳۲۱۰

  انتهای پیام /*


  اقتصاد


  توليد قارچ


  قارچ سمي


  جهاد كشاورزي

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر