سبک نو

لغو اردوی هانوفر برخلاف تبلیغات، تبعات منفی ندارد

admin
۱ خرداد ۱۳۹۷
11 views
صفر نظر
 • وحید گل خندان روز دوشنبه در حاشیه اعزام تیم ملی به جام جهانی تیراندازی در مونیخ آلمان در گفت و گو با ایرنا، افزود: به عنوان یک مدعی به جام جهانی مونیخ می روم.
  وی ادامه داد: دلیل اعزام نشدن تیراندازان به هانوفر را نمی دانم و در عین حال نمی دانم چرا این مساله در بوق و کرنا شده که چون تیم به هانوفر نرفته است، بنابراین در مونیخ هم مثل چانگ وون کره نمی توانیم نتیجه ای بگیریم.
  گل خندان با بیان اینکه تیم ملی از دو سال پیش به این سو به طور پیوسته در اردوی آماده سازی بوده است، اضافه کرد: در این دو سال جز ۴۵ روز تعطیلی اردو برای انتخابات فدراسیون برنامه تمرینی همیشه برگزار شده است و هانوفر هم ادامه اردوی تمرینی بود که شاید فقط برای رشته تفنگ خفیف متفاوت از اردوی تهران باشد.
  به گفته این تیرانداز جوان این تفاوت برای تفنگ خفیف هم نه به جهت کیفیت تمرینی که به لحاظ کمیت فشنگ های تمرینی است.
  گل خندان همچنین به مسابقات جام جهانی کره جنوبی و عملکرد تیراندازان در این رقابت ها اشاره کرد و گفت: یک مسابقه ملاک سطح تیم و تیراندازان نیست؛ زیرا عوامل زیادی روی عملکرد تیم تاثیر گذار است و از سوی دیگر بخشی از نتیجه نگرفتن ما مربوط به حضور قدرتمندترین تیراندازان جهان در این رقابت ها بود.
  وی ادامه داد: همان طور که گفتم ما تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم. در رقابت های زیادی جز جام جهانی مکزیک شرکت کردیم، اما همه باید این مساله را به خاطر داشته باشند که یک تیرانداز نمی تواند در همه مسابقات نتیجه خوبی بگیرد. کما اینکه ما در مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی در آذربایجان و قهرمانی آسیا خوش درخشیدیم و برای نخستین بار در فینال فینالیست های رشته تپانچه حضور خوبی داشتیم.

  **سماکین با تمرینات و تجربیات متفاوت
  دارنده اولین مدال میکس تپانچه کشور در خصوص حضور الکساندر سماکین سرمربی اوکراینی تیم تپانچه گفت: این مربی قبلا هم در ایران و با تیراندازان ایرانی کار کرده و با توجه به شناختی که از تیراندازی ایران دارد دست کم یک قدم از دیگر مربیان خارجی جلوتر است؛ زیرا با فرهنگ و از سویی سیکل اداری کشور آشنا است.
  وی ادامه داد: تیراندازان تپانچه از روز معارفه او با تیم ملی، تمرینات خوبی داشته اند و شخصا احساس می کنم رکوردها ارتقا یافته است.
  گل خندان اضافه کرد: البته هنوز برای ارزیابی عملکرد این مربی زود است، اما با حضور وی ما تمرینات و تجربیات متفاوتی را تجربه کرده ایم و رکوردهای من افزایش یافته است.
  وی گفت: با توجه به رکوردهایم در تمرینات به عنوان یک مدعی در مسابقات شرکت می کنم .
  این تیرانداز شیرازی کشورمان افزود: در تیراندازی تاکتیک و تکنیک بخشی از کار است و عملکرد و نتیجه ورزشکاران بیش از نتیجه به فشار روانی مسابقات، انتظارات، شرایط آب وهوایی و مسائل مختلف بستگی دارد.

  ** تاثیر مدال های تیراندازی بر ارتقا جایگاه ورزش ایران
  این تیرانداز ۳۴ ساله کشورمان گفت: تیراندازی رشته ای پر مدال در بازی های آسیایی و المپیک است و حمایت از این رشته و حضور قدرتمند تیراندازان در رویدادهای مهم می تواند جایگاه ایران را نیز ارتقا بخشد.
  وی ادامه داد: کمیته ملی المپیک تصمیم گرفته بود که ۶ تیرانداز به بازی های همبستگی کشورهای اسلامی اعزام شوند، اما با پیگیری های مهدی مبینی سرپرست وقت فدراسیون این تعداد از ۶ نفر به ۱۲ رسید و همه دیدند که به تعداد این ورزشکاران مدال صید شد و این مدال ها تاثیر زیادی بر ارتقا جایگاه ایران داشت.
  گل خندان ادامه داد: برخی رشته ها با هزینه بسیار زیاد آماده شده و بین ۱۲ تا ۲۳ بازیکن راهی یک رویداد مهم می شوند، اما در صورت موفقیت تنها یک مدال کسب می کنند؛ حال آنکه در رشته ای مثل تیراندازی به دلیل پر مدال بودن هر تیرانداز می تواند بیش از یک مدال بگیرد.
  این کارشناس رشته مدیریت اضافه کرد: البته تعداد مدال های تیراندازی در بازی های آسیایی و المپیک کاهش یافته و از سوی دیگر قوانین این رقابت ها سخت تر شده است، اما خوشبختانه این رشته همچنان یکی از رشته های پر مدال ورزشی است.
  به گفته گل خندان در بازی های آسیایی رقابت های میکس به رشته تپانچه افزوده شده است، اما بخش تیمی، ماده ۵۰ متر، ۲۵ متر استاندارد و سنتر فایر حذف شده اند و فقط رشته بادی و رپیت فایر برگزار می شود که ایران تنها در رشته بادی شانس کسب مدال دارد.
  وی از مسئولان ورزش کشور خواست که روی رشته پر مدال تیراندازی سرمایه گذاری کنند و مطمئن باشند با رفع مشکلات و چالش های این رشته از جمله کمبود فشنگ، ایران می تواند شانس زیادی در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا و المپیک ۲۰۲۰ توکیو داشته باشد.
  گل خندان گفت: مبینی سرپرست سابق فدراسیون تلاش زیادی در زمینه اعزام تیم به رقابت ها و ارتقا سطح تغذیه و خوابگاه ورزشکاران داشت که جای تقدیر دارد.
  وی افزود: علی دادگر رئیس فعلی فدراسیون نیز با جذب مربی خارجی و اضافه کردن مربیان بدنسازی، روانشناس و ماساژور در کار فنی، باز کردن رستوران فدراسیون و ارتقا بیشتر خوابگاه تیراندازان به بسیاری از وعده های داده شده جامع عمل پوشاند.
  تیم ملی تیراندازی کشورمان صبح امروز با ۱۸ ورزشکار برای شرکت در مسابقات جام جهانی آلمان که از یکم تا هشتم خرداد ماه برگزار می شود، عازم مونیخ آلمان شد.
  امیر محمد نکونام، پوریا نوروزیان، نجمه خدمتی، الهه احمدی، آرمینا صادقیان، مه لقا جام بزرگ، نرجس امام قلی نژاد، سیده زهرا هاشمی، حسین باقری، مهیار صداقت و امیرسیاوش ذوالفقاریان در رشته تفنگ و محمد احمدی، وحید گل خندان، ابراهیم برخورداری، گلنوش سبقت الهی، هانیه رستیمان، آمیتیس جعفری و سارا میرابی در رشته تپانچه ۱۸ تیرانداز اعزامی ایران به مونیخ آلمان هستند. گوران ماکسیموویچ به عنوان سرمربی و ابراهیم اینانلو و امیرحسین صولت به عنوان مربی این تیم را همراهی خواهند کرد.
  ورزشی **۱۸۲۸

  انتهای پیام /*


  ورزش


  تيراندازي


  جام جهاني مونيخ


  گل خندان

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر