سبک نو

۲هزار و ۷۰۰ برنامه بزرگداشت سوم خرداد برگزار می شود

admin
۱ خرداد ۱۳۹۷
6 views
صفر نظر
 • به گزارش ایرنا سردار محمد علی‌پور سه شنبه در نشست خبری ستاد استانی بزرگداشت سوم و چهارم خرداد ماه ادامه داد: دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، دیدار با خانواده شهدا جانبازان و ایثارگران، غبار روبی مزار شهدا، تجلیل از زنان پیشکسوت خرمشهر، ارائه خدمات پزشکی رایگان توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دانشگاه علوم پزشکی اهواز، رونمایی از سه عنوان کتاب با موضوع نقش زنان در آزادسازی خرمشهر و افتتاح چند پروژه عمرانی بخشی از برنامه های این روز است.
  دبیر ستاد بزرگداشت حماسه سوم خرداد رژه صبحگاه مشترک نیروهای ارتش در مرکز استان و مقابل مسجد جامع خرمشهر را از دیگر برنامه های باشکوه ایبن مناسبت برشمرد و خاطر نشان کرد: سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر، تداعی کننده عزت، غرو و مظلومیت ملت ایران است، تجاوز ارتش بعث عراق پازلی از توطئه های مختلف استکبار جهانی به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیست بود.
  وی یادآور شد: با پیروزی انقلاب اسلامی و کوتاه شدن دست استکبار جهانی از منافعش در ایران، آمریکا دست به هرکاری برای محدود، نابودن و منحرف کردن انقلاب اسلامی انجام داد.
  سردار علی پور اظهار داشت: انقلاب اسلامی براساس باورهای دینی و فرهنگ عاشورایی بود و بر همین اساس تمام توطئه های دشمنان از جمله تحریم ها، اختلافات قومی در مرزها و کودتای نوژه را یکی پس از دیگری خنثی کرد.
  وی افزود: مهم ترین انگیزه رژیم بعث عراق از حمله به ایران تصرف خوزستان و به ویژه شهر خرمشهر بود. خرمشهر پیش از جنگ تحمیلی یکی از بهترین شهرهای ایران به شمار می رفت اما با سلاح های آمریکایی و روسی مورد شدیدترین حملات قرار گرفت.
  دبیر ستاد بزرگداشت حماسه سوم خرداد با اشاره به اینکه خرمشهر سنبل مقاومت و پایداری ملت ایران است گفت: از سویی دیگر شهر خرمشهر سند مظلومیت و پیروزی ایران در برابر استکبار جهانی است.
  وی با بیان اینکه پیروزی های به دست آمده در سوریه، عراق و لبنان ادامه پیروزی های انقلاب اسلامی ایران است خاطر نشان کرد: امیدواریم در آینده نزدیک پیروزی تمام ملت های مظلوم جهان را جشن بگیریم.
  سردار علی پور با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی درحال در نوردیدن دنیا است تصریح کرد: درحال حاضر هیچ سند مهمی در دنیا امضا نمی شود مگر اینکه کشور ایران در آن نقش داشته باشد. در مذاکرات هسته ای نیز کشور ایران مقابل ۶ کشور قدرتمند جهان قرار گرفت.
  وی درخصوص چهارم خرداد سالروز مقاومت و پایداری مردم دزفول افزود: این روز نیز نماد مقاومت مردم و روحانیت دزفول به ویژه ایستادگی آیت الله قاضی است. افتتاح چند پروژه عمرانی، جشنواره هنرهای تجسمی، غبار روبی مزار شهدا، جشنواره خاطره نویسی، دیدار با مادران شهدا و دیدار مردم با ائمه جمعه نیز از برنامه های این روز است.
  شهر خرمشهر در سوم خرداد ۱۳۶۱ پس از ۵۷۸ روز اشغال از سوی رژیم بعث عراق آزاد شد،این اقدام از لحاظ نظامی نقطه عطفی در تاریخ جنگ تحمیلی شناخته می شود.
  از آن تاریخ سالروز حماسه سوم خرداد به عنوان نمادی از پیروزی، مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن یاد می شود و شورای عالی انقلاب فرهنگی این روز را در تقویم رسمی ایران به عنوان روز مقاومت، ایثار و پیروزی نامگذاری کرده است.
  همچنین به پاس مقاومت و پایداری مردم دزفول در طول هشت سال دفاع مقدس چهارم خرداد در تقویم ملی به عنوان روز دزفول نام گذاری شده است.
  در هشت سال دفاع مقدس ۱۸۵ موشک زمین به زمین و ۲۵۰۰ گلوله توپ به دزفول اصابت کرد و مردم دزفول ۲۶۰۰ شهید تقدیم اسلام و انقلاب کردند.
  ۹۸۸۷/۶۰۰۲

  انتهای پیام /*


  اجتماعي


  سوم خرداد


  دفاع مقدس


  خوزستان

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر