سبک نو

دوندگان آماده به مسابقات جاکارتا اعزام می شوند

admin
۲۳ خرداد ۱۳۹۷
4 views
صفر نظر
 • هاشم صیامی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا در سمنان افزود: آخرین مرحله انتخابی ورزشکاران برای اعزام به مسابقات آسیایی جاکارتا در رشته دو و میدانی ۲۶ و ۲۷ خرداد ۹۷ در ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد برگزار می شود.
  وی با اشاره به اردوی ۱۵ ماهه آمادگی بهترین ورزشکاران این رشته ورزشی برای مسابقات آسیایی ۲۰۱۸، اظهارداشت: احسان حدادی هم اینک از آمریکا وارد اروپا شده و در سه مرحله لیگ الماس برتر شد.
  صیامی اضافه کرد: حسن تفتیان اردوی۱۵ ماهه در فرانسه را با مربیگری آنتونی گای می گذراند و کیوان قنبرزاده به تازگی از اردوی روسیه به آلمان منتقل شده است.
  وی بیان کرد: رضا مقدم چهار ماه است که در اردوی بلاروس تمرین می کند، علی خدیور با مربی آمریکایی خود برَد لی در کیش حضور دارد و سپیده توکلی به عنوان بانوی شانس مدال دو و میدانی ایران در تهران زیر نظر مربیان به سر می برد.
  وی با اشاره به این که ورزش دو و میدانی در کشور مشکل زیرساخت و تجهیزات سخت افزاری ندارد، گفت: تمرکز پرورش استعدادهای مختلف این رشته ورزشی در کشور با توجه به پراکنش اقلیمی استعدادها به برنامه فدراسیون و تلاش هیاتهای استانی بستگی دارد.
  خاطرنشان کرد: ایران با داشتن اقلیم متنوع در این رشته ورزشی قابلیت کشف استعدادهای مختلفی دارد به عنوان نمونه استانهایی مانند اردبیل، آذربایجان غربی و شرقی و خراسان شمالی دارای ورزشکاران با فیزیک قدرتی و در استان های خوزستان و هرمزگان ورزشکارانی با استعداد سرعتی و استقامتی وجود دارد.
  صیامی بیان کرد: بر همین اساس و به منظور کشف استعدادهای پایه، لیگ پیشتازان ویژه دانش آموزان در ۶ منطقه کشور به صورت رفت و برگشت در تابستان امسال برنامه ریزی شده است تا استعدادهای هر منطقه شناسایی و کشف شود.
  وی یادآور شد: برترین های لیگ پیشتازان به اردو دعوت می شوند و از میان بهترین ها نفراتی به مسابقات نوجوانان آسیایی در ۲۰۱۹ اعزام می شوند.
  دبیر فدراسیون دو و میدانی، با اشاره به این که این رشته ورزشی برای کشف ورزشکار در شاخه های مختلف بیشتر به برگزاری مسابقات نیازمند است تا استعدادیابی، گفت: برگزاری منظم و سالانه مسابقات از سوی آموزش و پرورش می تواند بیشترین کمک به ورزش دو و میدانی کشور در کشف ورزشکار داشته باشد.
  دبیر فدراسیون دو و میدانی با بیان این که رشته دو و میدانی طرح نیمه تمام در کشور ندارد، خاطرنشان کرد: در صورت همکاری هیاتهای فوتبال در استانها، رشته دو و میدانی نیاز سخت افزاری ندارد.
  دو و میدانی در کشور حدود سه هزار ورزشکار سازمان یافته در حد حرفه ای و باشگاهی دارد که ۲ هزار نفر را آقایان و یکهزار نفر را بانوان ورزشکار تشکیل می دهند، استان سمنان ۳۳ هزار ورزشکار سازمان یافته دارد که بیش از ۲۰۰ نفر در رشته های دو و میدانی فعالیت دارند، ورزشکاران استان سمنان در رشته دوی صحرانوردی و استقامت مدال‌آور هستند.
  ۶۱۰۳/۶۰۲۶

  انتهای پیام /*


  ورزش


  دو و ميداني


  مسابقات آسيايي


  اعزام

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر