سبک نو

۹ کمیته هدایت تحصیلی ویژه پایه نهم در البرز راه اندازی شد

admin
۲۳ خرداد ۱۳۹۷
12 views
صفر نظر
 • مهریار کرمی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: هدایت تحصیلی از سال تحصیلی گذشته بر اساس اسناد فرادستی و سند تحول بنیادین با تغییراتی روبرو شده که لازم است اطلاعات کامل شیوه نامه هدایت تحصیلی به دانش آموزان و والدین انعکاس داده شود.
  وی با اشاره به اینکه سومین سال است که هدایت تحصیلی در پایه نهم انجام می شود، اظهارداشت: دراین فرآیند سوابق دانش آموزان در پایه های هفتم ، هشتم و نهم با ضریب خاص هر درس محاسبه و هدایت تحصیلی دانش آموزان ثبت می شود.
  وی فرآیندی بودن هدایت تحصیلی، تغییر شاخص های هدایت تحصیلی، کسب شایستگی های علمی و تخصصی دانش آموزان از تمامی دروس سال های قبل و توزیع متوازن دانش آموزان در رشته و شاخه های تحصیلی متناسب با نیاز کشور را از ویژگی های آیین نامه هدایت تحصیلی برشمرد.
  وی یادآورشد: آموزش و پرورش در نظر دارد تا پایان برنامه ششم توسعه به هدف حدود ۵۲ درصد در رشته های نظری و ۴۸ درصد در رشته های کاردانش و فنی و حرفه ای برای دانش آموزان دوره دوم متوسطه دست یابد.
  وی بیان داشت: موضوع عملکرد تحصیلی دانش آموزان، کسب امتیاز از آزمون های پنجگانه مشاوره ای، نظر دانش آموز، نظر جمع معلمین دوره تحصیلی، نظر مشاوره و نظر والدین، ۶ شاخص اصلی هدایت تحصیلی دانش آموزان محسوب می شود.
  وی تصریح کرد: برای آشنایی بیشتر والدین و دانش آموزان با هدایت تحصیلی و فرآیند انتخاب رشته در پایه نهم ، در مراکز مشاوره مربوط به آموزش و پرورش البرز خدمات راهنمایی و مشاوره رایگان با حضور مشاوران با تجربه فعال در مدارس استان ارائه می شود.
  کرمی اضافه کرد: کمیته های تخصصی هدایت تحصیلی برای سازماندهی ، چگونگی ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره به دانش آموزان و کمک به دانش آموزان در انتخاب رشته آگاهانه فعال شده است تاانتخاب رشته آگاهانه در بین جامعه هدف به نتیجه برسد.
  وی افزود: انتخاب رشته مهمترین تصمیم گیری دانش آموزان در زندگیشان است که باید برای انتخاب درست هوشیارانه عمل کنند.
  وی تاکید کرد: در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ حدود ۳۰ هزار دانش آموز در البرز انتخاب رشته می کنند.
  استان البرز ۴۶۰ هزار دانش آموز دارد.
  ۲۸۱۹/ ۶۱۵۵

  انتهای پیام /*


  فرهنگي


  هدايت تحصيلي


  البرز


  دانش آموزان

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر