سبک نو

آثار رسانه ای رضوی تحویل داوران شد

admin
۳۰ خرداد ۱۳۹۷
22 views
صفر نظر
 • فیروز فاضلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یک هزار و ۵۱۹ اثر برای شرکت در جشنواره یادشده ارسال شده که ۲۴ اثر گرافیکی چهره نوین آثار یادشده است.
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اظهار داشت: گرافیک رضوی در رسانه‌ها به عنوان بخش ویژه این دوره از جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌ها افزوده شده است.
  به گفته فاضلی، آثار در بخش یادشده در سه رشته تصویرسازی، صفحه آرایی نشریه و طراحی جلد، آرم و نشانه منتشر شده در یکی از نشریات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری کشور امکان حضور در جشنواره را داشتند.
  وی با بیان اینکه بخش اصلی جشنواره شامل مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری است، تصریح کرد: آثار ارسالی در این بخش شامل ٣٩٨ اثر در رشته تیتر، ٩٢ سرمقاله و یادداشت، ١٦٤ خبر، ١٢٤ گزارش، ١١٢ مصاحبه، ١٥٢ مقاله و ١٢٣ عکس بوده است.
  وی ادامه داد: در بخش آثار رادیویی و تلویزیونی این دوره از جشنواره ٢٦ اثر و در بخش شعر رضوی نیز ٢٩٧ اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده است.
  فاضلی یادآور شد: هفت اثر از آثار ارسالی به دلیل رعایت نکردن شرایط شرکت در جشنواره به عنوان آثار غیرمرتبط، کنار گذاشته شد.
  جشنواره امام رضا(ع) با موضوعات فرهنگی، هنری و مذهبی به‌ صورت بین‌المللی اجرا می‌شود و به دلیل تداوم برگزاری و تنوع موضوعات، با مشارکت وسیع اقشار مختلف محققان، نویسندگان و به ویژه هنرمندان همراه بوده است.
  فاضلی با این توضیح که این رویداد برخلاف بسیاری از جشنواره‌ها که به یک برهه از زمان خاص تعلق دارند، هرساله با طرح و برنامه‌های جدید تکرار می‌شود، افزود: مکرر شدن برگزاری این جشنواره با پویایی همراه است، علاوه بر این اطلاعات زیادی در خصوص امام رضا(ع) و ابعاد مختلف زندگی گهربار ایشان در اختیار عموم قرار می‌گیرد و دستمایه‌های جدیدی برای تحقیق و پژوهش ایجاد می‌شود.
  هشتمین جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌ها، از مجموعه برنامه‌های شانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) به میزبانی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان تیرماه امسال همزمان با دهه کرامت برگزار می‌شود.
  اطلاع رسانی جشنواره از طریق تارنمای شمس توس گیلان به نشانی gilan.shamstoos.ir و فرایند ثبت نام و ارسال اثر از طریق portal.shamstoos.ir انجام می‌شود.
  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان از سال ۱۳۸۵ تاکنون، چندین دوره جشنواره وبلاگ نویسی رضوی، نماز در آموزه‌های رضوی، جلوه‌های فرهنگ رضوی در مطبوعات و خبرگزاری‌ها را برگزار کرده است.
  ۱۸۸۱/۲۰۰۷

  انتهای پیام /*


  فرهنگي


  رسانه


  جشنواره رضوي


  گيلان

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر