سبک نو

آماده ارتقای همکاری فرهنگی تهران و باکو هستیم

admin
۳۰ خرداد ۱۳۹۷
6 views
صفر نظر
 • به گزارش ایرنا، مقامات دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان ، در حاشیه «جشن نخجوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام » که روز چهارشنبه با حضور نمایندگان ، وزیران و معاونان وزرای ۱۷ کشور اسلامی در جمهوری خود مختار نخجوان برگزار شد ، با هم دیدار و گفت و گو کردند.
  قارایف،ضمن استقبال از برگزاری چنین رویدادهایی، بر همکاری های مشترک فرهنگی و ارتقاء سطح مناسبات کشورهای اسلامی تاکید کرد.
  معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان نیز در این دیدار، با اشاره به هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در باکو که از ۶ تا۱۰ تیرماه برگزار خواهد شد، ابراز امیدواری کرد که اینگونه برنامه های فرهنگی به صورت دوجانبه ادامه یابد.
  حسینی امروز با « آصف طالب اف » رئیس مجلس عالی نخجوان نیز دیدار کرد .
  از دیگر حاشیه های جشن امروز ، دیدار « منصور آیرم» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در جمهوری خود مختار نخجوان با « عبدالعزیز عثمان التویجری» مدیر کل سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی کشورهای اسلامی – آیسسکو- بود .
  آیرم در این دیدار با اشاره به انتخاب شهر تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال جاری، گفت : برگزاری رویدادهای فرهنگی مشترک میان کشورهای اسلامی باعث وحدت هرچه بیشتر بین این کشورها می شود.
  عثمان التویجری نیز ضمن ابراز رضایت از موفقیت شهر مشهد در سال ۲۰۱۷ به عنوان پایتخت جهان اسلام ، برگزاری چنین رویدادهای فرهنگی در کشورهای اسلامی را موجب آشنایی و همبستگی کشورها و حرکت به سمت همگرایی به ویژه در شرایط امروز منطقه و جهان دانست.
  شهر نخجوان در ششمین کنفرانس سازمان همکاری اسلامی در اکتبر ۲۰۰۹ در شهر باکو، به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ تعیین شد و هم‌زمان با آن تبریزجمهوری اسلامی ایران هم به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام انتخاب شد.
  در سال ۲۰۱۷ هم شهر مشهد جمهوری اسلامی ایران به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شده بود .
  خاورم ** ۳۳۷**۱۵۷۹

  انتهای پیام /*


  فرهنگي


  جمهوري آذربايجان


  نخجوان


  سفر معاون وزير فرهنگ

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر