سبک نو

ایران میزبان ۲۴رسانه خارجی از ۱۱کشور جهان شد

admin
۳۰ خرداد ۱۳۹۷
7 views
صفر نظر
 • به گزارش عصر چهارشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از اداره کل رسانه های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، طبق روال ماههای گذشته، خردادماه سال جاری نیز کشورمان با ارائه مجوزهایروادید مطبوعاتی توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای خبرنگاران و عوامل خبری غیر مقیم رسانه های خارجی در خرداد ماه ۹۷ در مجموع برای ۴۵ خبرنگار و عوامل خبری وابسته به ۲۴ رسانه خارجی از ۱۱ کشور جهان، مجوز روادید مطبوعاتی صادر کرد.

  ** بیشترین کشور درخواست کننده
  بر این اساس فرانسه با ۶نفر و ۶۶روز، آلمان با ۵ نفر و ۲۴روز، آمریکا با ۷ نفر و ۲۱ روز، هلند با۱۰ نفر و ۳۳روز، ژاپن با ۴نفر و ۴۷ روز و ایتالیا یک نفر و ۷ روز به ترتیب کشورهایی هستند که بیشترین نفرات و درخواست و روز حضور در جمهوری اسلامی ایران را داشته و روادید برای آنها صادر شده است.
  همچنین کشورهای روسیه، نروژ، عراق، اتریش، ترکیه نیز از دیگرکشورهایی محسوب می شوند که به ترتیب در رتبه های بعدی درخواست و روزهای حضور در ایران را داشته اند.

  ** کدام رسانه ها؟
  نمایندگان رادیو و تلویزیون ها مانند تلویزیون ال سی پی، روزنامه و نشریات مانند روزنامه یو اس ای تودی آمریکا، خبرگزاری ها از جمله خبرگزاری ای ایی اف فرانسه، مجلات خبری از جمله اکسپرس فرانسه به ترتیب بیشترین درخواست حضور را داشته اند.
  به گزارش ایرنا، طی ماه های گذشته نیز توسط اداره کل مطبوعات و رسانه های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوزهای تردد موقت برای اصحاب رسانه های خارجی صادر شده که این جداول نیز در این سایت قابل مشاهده است.
  در سال ۱۳۹۶ در مجموع ۱۰۵۶ نفر از نمایندگان و عوامل رسانه های خارجی برای تردد و فعالیت های رسانه ای از اداره کل خبرگزاریها و رسانه های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روادید مطبوعاتی دریافت کردند.
  بطور کلی و در مجموع در دولت های یازدهم و دوازدهم یک رشد صعودی در روند حضور و تردد عوامل خبری رسانه های خارجی به جمهوری اسلامی ایران مشاهده شده و این روند همچنان در حال افزایش است.
  حضور در برای برای پوشش خبری و تصویری مناسبت ها و برنامه های مختلف خبری، تهیه مستند، خبر و گزارش تصویری و مکتوب، انجام مصاحبه و همچنین حضور در اقصی نقاط کشور برای تهیه گزارش های حوزه گردشگری و معرفی آثار تاریخی و کهن ایران از جمله حوزه فعالیت گروه ها و تیم های خبری و رسانه ای حاضر در کشورمان بوده است.
  درحال حاضر حدود ١٥٠ رسانه بین المللی دارای دفتر نمایندگی فعال در ایران هستند و رسانه های دیگری که در ایران دفتر ندارند، بنابر تقاضا، مجوز فعالیت مدت دار دریافت می‌کنند. این مجوزها حسب تقاضای رسانه ها، رسیدگی می شود؛ در برخی موارد بنا به دلایلی پاسخ منفی یا مشروط داده می شود و در مواردی نیز با درخواست آنها به صورت مجوز موقت زمان دار، موافقت می شود.
  فراهنگ ** ۱۳۵۵ ** ۱۴۱۸

  انتهای پیام /*


  فرهنگي


  رسانه


  صدور رواديد


  خبرنگاران خارجي

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر