سبک نو

بزرگترین رخداد فرهنگی کشور در ملایر برگزار می شود

admin
۳۰ خرداد ۱۳۹۷
5 views
صفر نظر
 • به گزارش ایرنا امید وفایی روز چهارشنبه در نشست هماهنگی برگزاری شصتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان ایران در شهرستان ملایر اظهار داشت: این جشنواره در سه بخش کلی فیلم داستانی، مستند، تجربی و انیمیشن، فیلمنامه و عکس با موضوع آزاد به مدت چهار روز برگزار می‌شود.
  وی با اشاره به ظرفیت های ویژه ملایر در حوزه هنری افزود: در چنین رخدادهای بزرگ هنری و فرهنگی، هنرمندان به تبادل اطلاعات می پردازند و به طور قطع زمینه رونق گردشگری ملایر بیش از گذشته فراهم می‌شود.
  وی ادامه داد: همزمان با رویداد همدان ۲۰۱۸ در تلاش هستیم برای بخش جنبی جشنواره پس از رایزنی با نهادهای مرتبط، برنامه‌ های ویژه ای همچون مسابقه فیلم و عکس مبل و منبت، جشنواره سالانه خوشه برتر انگور و دوره‌ های دانش‌افزایی را با حضور اساتید برجسته حوزه فیلم و عکس کشور در این شهرستان برگزار کنیم.
  وفایی با اشاره به حضور بیش از ۲۰۰ هنرمند شاخص و برجسته کشور و اساتید و داوران حرفه ای در این جشنواره افزود: ۱۱ استان کشور در این جشنواره شرکت می کنند.
  وفایی ضمن ارائه طرح‌های پیشنهادی انجمن سینمای جوانان ایران برای گسترش فعالیت‌های آموزشی و تولیدی دفتر ملایر و برگزاری شصتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان گفت: در ماه‌های آینده پوستر جشنواره طراحی و رونمایی و در استان های مختلف توزیع می‌شود.
  وی در عین حال تعامل سینمای جوان ملایر با نهادها، دستگاه های فرهنگی و اصناف ملایر، حمایت از تولید فیلم کوتاه و همچنین برنامه ریزی بخش های جنبی و آموزشی شصتمین جشنواره منطقه ای در راستای اهداف رویداد بین المللی همدان ۲۰۱۸ را از مهمترین رویدادها در سال جاری عنوان کرد.
  مدیر امور جشنواره های انجمن سینمای جوانان ایران نیز گفت: به طور قطع فواید هم افزایی فرهنگی در زیرساخت‌های رویدادهای فرهنگی انجمن سینمای جوانان در شهرها و استان‌های مختلف متوجه جوانان و فرهنگ آن استان و شهر خواهد بود و این رسالت خلل ‌ناپذیر انجمن سینمای جوانان ایران است.
  سهیلا عسگری با ابراز خرسندی از برگزاری این دوره جشنواره منطقه ای سینمای جوانان در شهر تاریخی و هنرمندپرور ملایر بیان کرد: امید، نشاط و سلامت جامعه از دستاوردهای هنر است.
  وی حمایت از برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری را وظیفه تمامی سازمان های دولتی و غیردولتی دانست و افزود: ما در جامعه ای زندگی می کنیم که نشاط و امید در آن کمرنگ شده و روح هنر می تواند شرایط جامعه را تغییر دهد.
  عسگری با تقدیر از حمایت های ویژه فرمانداری ملایر، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری این شهر به عنوان حامیان برگزاری این جشنواره اظهار داشت: برگزاری موفق شصتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوانان در ملایر با همراهی و مشارکت این نهادها صورت می گیرد.
  وی ادامه داد: انجمن سینمای جوانان ایران به‌ عنوان یک‌ نهاد، علاوه بر فراهم کردن امکان رشد و شکوفایی جوانان مستعد در کشور، شرایطی را فراهم می کند تا زیرساخت‌ بسترهای فرهنگی مورد نیاز ایجاد و یا گسترش یابد که تحقق این هدف بدون حمایت متولیان فرهنگ در سراسر کشور بسیار دشوار و حتی غیرممکن خواهد بود.
  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر نیز بیان کرد: به طور قطع برگزاری جشنواره منطقه ای فیلم و عکس در شهر ملایر، تحرک و پویایی خاصی را در بین جوانان به ویژه علاقه مندان به حوزه های هنر در این شهرستان ایجاد می کند.
  غلامرضا جمالی زاده گفت: در جریان برگزاری شصتمین جشنواره منطقه ای فیلم و عکس در ملایر، در کنار انجمن سینمای جوانان ایران و دفتر ملایر هستیم و برای برگزاری باشکوه این رویداد بزرگ فرهنگی با تمام توان تلاش می کنیم.
  در این نشست طرح‌های پیشنهادی انجمن سینمای جوانان ایران برای عملیاتی شدن شصتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوانان در شهر ملایر بررسی شد.
  به گزارش ایرنا، شصتمین جشنواره منطقه‌ ای سینمای جوان از ۱۵ تا ۱۸ شهریورماه سال جاری به مدت چهار روز با حضور استان‌های همدان، مرکزی، قم، اصفهان، یزد، خراسان جنوبی، کرمان، سیستان و بلوچستان، فارس و هرمزگان در شهرستان ملایر برگزار می‌شود.
  ۷۵۲۸/۲۰۸۷

  انتهای پیام /*


  فرهنگي


  جشنواره منطقه اي فيلم و عكس


  انجمن سينماي جوانان


  همدان ملاير

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر