سبک نو

خرازی: واتیکان حامی برجام است

admin
۳۰ خرداد ۱۳۹۷
7 views
صفر نظر
 • به گزارش عصر چهارشنبه خبرنگار ایرنا از رم، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی و نماینده ایران در سفر دو روزه به ایتالیا، ظهر امروز به وقت محلی با کاردینال ‘پیئترو پارولین’ نخست وزیر واتیکان دیدار و در باره مسائل مختلف از جمله برجام گفت و گو کرد.
  وی با بیان اینکه دیدار بسیار خوبی با مقام های واتیکان داشته است، ادامه داد: واتیکان همانطوری که وزیر خارجه اش امروز در این زمینه صحبت کرد، حامی برجام است و به اروپایی ها نیز توصیه می کند تا در این توافق بمانند و در جهت منافع ایران گام بردارند.
  خرازی توضیح داد: با مقام های واتیکان درباره موضوع های مختلفی از جمله برجام و سرنوشت آن صحبت شد. همچنین مسائل مربوط به منطقه خاورمیانه و اینکه واتیکان هم باید به سهم خود برای جلوگیری از تجاوزاتی که در منطقه وجود دارد، کمک کند، بویژه تروریست ها که ایران سهم بسیار موثری در محدود کردن آنها داشت.
  وی گفت: واتیکان می تواند نقش مهمی در جلوگیری از ظلم هایی که در منطقه رخ می دهد مانند آنچه اسرائیل نسبت به فلسطینیان انجام می دهد و آنچه به دلیل بمباران وحشیانه عربستان و امارات در یمن اتفاق می افتاد، ایفا کند.
  رئیس شورای راهبردی روابط خارجی و نماینده ویژه کشورمان در سفر به رم، روز گذشته نیز با ‘انتزو مواوری میلانزی ‘ وزیر خارجه ایتالیا دیدار و در باره گسترش روابط میان دو کشور و حفظ برجام گفت و گو کرد.
  خرازی گفت: نکته مهم برجام است و کشورهای اروپایی در حال تلاش برای حفظ این توافق هستند. ما همواره خواستار ضمانت های محکم و عینی در رابطه با حفظ برجام هستیم و گفته ایم که صرفا مواضع سیاسی کافی نیست. ایتالیا به عنوان شریک اول تجاری ایران در حال انجام تلاش های خود است. امیدواریم اروپایی ها بتوانند با تضمین بقای برجام موجب به وجود آمدن دلیلی برای ماندن تهران در این توافق باشند.
  خرازی یادآورشد: اروپایی ها نیز درک می کنند که نه تنها منافع اقتصادی بلکه منافع امنیتی نیز در حفظ برجام است چرا که هرگونه فروپاشی توافق منجر به تحولاتی در منطقه می شود که اروپا به عنوان همسایگان منطقه، از آن متاثر خواهند شد.
  وی افزود: ایتالیا به عنوان همسایه خاورمیانه درک بهتری نسبت به مسائل این منطقه و نقش ایران دارد. واقعیت کنونی حاکم در منطقه، متفاوت از واقعیت گذشته است و هرگونه توسعه صلح و امنیت در آن بدون دخالت و همکاری ایران امکان پذیر نیست . این نکته را ایتالیا به خوبی درک می کند.
  همچنین خرازی امروز برای دیدار و گفت و گو با دولت جدید اسپانیا راهی مادرید می شود.
  واتیکان محل اقامت پاپ، رهبر کاتولیک‌های جهان و مرکز کلیسای کاتولیک در شهر رم ایتالیا است. واتیکان با مساحتی در حدود ۰٫۴۴ کیلومتر مربع، کوچکترین کشور دنیاست.
  شبد**اروپام**۴۶۱ **۱۰۱۰

  انتهای پیام /*


  سیاسی


  خرازی


  واتیکان


  ایتالیا

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر