سبک نو

تاب آوری استان یزد درمقابل تحریم ها افزایش می یابد

admin
۳ تیر ۱۳۹۷
7 views
صفر نظر
 • به گزارش ایرنا، محمود زمانی قمی شنبه شب در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان گفت: دشمنان به دنبال شناسایی نقاط آسیب پذیر و اختلافی در زمان تحریم ها برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی هستند و از موضوعاتی مانند بحران آب برای رسیدن به این هدف سوء استفاده می کنند.
  وی افزود : در چنین شرایطی افزایش تاب آوری کشور و استان درباره میزان وابستگی واحدهای تولیدی به خارج از کشور ضروری است.
  استاندار یزد با تأکید بر لزوم مبارزه علمی و عملی در برابر تحریم ها گفت: پیشنهاد شناسایی میزان وابستگی ها برای نخستین بار از سوی بخش خصوصی ارائه و استانداری بصورت جدی آن را پیگیری می کند.
  زمانی قمی با تاکید بر مشارکت مراکز علمی و دانشگاهی برای کاهش اثرات تحریم ها تصریح کرد: پیشنهادات دانشگاه ها برای مقابله با تحریم ها باید عملی و اجرایی باشد و همه بویژه شرکتهای دانش بنیان وارد میدان شوند.
  وی تصریح کرد: باید ارتباط صنعت با دانشگاه و معدن با دانشگاه بیشتر شود که فعالیتهای قابل توجهی در این زمینه در حال انجام است.
  استاندار یزد بر لزوم صیانت از فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی استان گفت: باید کارگروه مقابله با تحریم ها در استان با مدیریت اتاق بازرگانی تشکیل و در این زمینه برنامه ریزی کند.
  وی همچنین برگزاری جلسه ای با حضور ائمه جمعه و نمایندگان بخش خصوصی برای بررسی راهکارهای مقابله با تحریم های ظالمانه دشمن را خواستار شد.
  در استان یزد حدود سه هزار و پانصد واحد تولیدی وجود دارد و این استان قطب چهارم اقتصادی کشور محسوب می شود.
  ۱۹۶۸/ ۶۰۱۴/

  انتهای پیام /*


  سیاسی


  استاندار یزد


  تحریم ها


  برنامه ریزی

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر