سبک نو

۳۶۰ میلیارد تومان پروژه ارتباطی در استان کرمان افتتاح شد

admin
۳ تیر ۱۳۹۷
9 views
صفر نظر
 • به گزارش ایرنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز شنبه در حاشیه افتتاح این طرح ها در بخش کوهساران راور گفت: عدم توازن در پوشش تلفن همراه یکی از چالش های موجود استان کرمان بود به طوری که در بسیاری از نقاط استان تنها یک اپراتور فعالیت داشت.
  محمدجواد آذری جهرمی افزود: ۲ هزار و ۴۰۰ روستا در کرمان دچار این معضل بود و اکنون تمامی نقاط استان زیر پوشش تمامی اپراتورهای تلفن همراه قرار دارند.
  وی با بیان اینکه توسعه نیافتن تلفن ثابت از دیگر چالش های استان کرمان بود، عنوان کرد: پس از واگذاری شرکت مخابرات سرمایه گذاری برای توسعه خط ثابت تلفن انجام نشد و یک عقب ماندگی در این حوزه وجود داشت که امروز ثبت نام تلفن ثابت در یک هزار و ۳۰۰ روستا آغاز می شود.
  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: از مجموع سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر جاده روستایی در استان کرمان نیز، ۷۰۰ کیلومتر دارای پوشش نامناسب یا نقاط کور بود که این مشکل نیز برطرف شده است.
  وی ادامه داد: ۲۶۲ روستای استان کرمان نیز فاقد هر گونه ارتباطی بودند که با طراحی دقیق، ۸۸ نقطه استراتژیک شناسایی و دکل های ارتباطی دایر و دسترسی این روستاها نیز فراهم شده است.
  وی با اشاره به لزوم تامین سوخت و ایجاد جاده دسترسی به سایت های ارتباطی، گفت: در برخی مناطق به ویژه جنوب استان کرمان اینترنت وجود نداشته که امروز بر اساس گزارش اپراتورها ۱۴۲ سایت در مناطق شهری برقرار شده و برخی از این مناطق قبل از ارتباطات ثابت و همراه، دارای ارتباط اینترنتی شده اند.
  آذری جهرمی یادآور شد: طی چند سال اخیر در ۲هزار و ۴۰۰ روستا نیز خدمات اینترنت پرسرعت دایر شده است.
  وی با تاکید بر این مطلب که در ۶ ماه اخیر شاخص های ارتباطی استان کرمان رشد یافته است، گفت: کرمان، استانی با استعدادهای فراوان است و می تواند در حوزه تحولات دیجیتال نیز نقش اساسی ایفا کند.
  وی یادآور شد: در استان کرمان تجهیز مرکز توانمندی کسب و کارهای نوپا و تجهیز مرکز آپای استان نیز انجام شده است.
  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ظهر امروز وارد کرمان شد و ضمن افتتاح پروژه های ارتباطی استان، نشستی با فعالان ICT را نیز در برنامه دارد.
  ۷۴۴۰/ ۵۰۵۴

  انتهای پیام /*


  ارتباطات


  افتتاح


  طرح های ارتباطی


  کرمان

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر