سبکِنو

بیوگرافی ارسلان قاسمی؛ درباره زندگی شخصی و کارنامه هنری این بازیگر

بیوگرافی ارسلان قاسمی؛ درباره زندگی شخصی و کارنامه هنری این بازیگر

ارسلان قاسمی بازیگر سینما و تلویزیون است که از همان سنین کودکی در سینما حضور درخشان داشته است. این بازیگر بیشتر به خاطر چهره جذابش مورد توجه رسانه‌هاست و از همین رو نیز ما در سبکنو قصد داریم به زندگی شخصی و هنری این بازیگر بپردازیم، پس در ادامه متن همراه ما باشید.

تولد و اوایل زندگی

ارسلان قاسمی در 1 خرداد سال 1374 در تهران به دنیا آمد.

پدرِ ارسلان مدیرعامل یک شرکت کشتیرانی و مادرش مدیر مهدکودک است.

ارسلان دو خواهر دارد که یکی 10 و دیگری 12 سال از او بزرگتر هستند.

ورود به دنیای هنر

ورود به دنیای هنر

ارسلان به واسطه بهاره رهنما (بازیگر معروف) که از دوستان صمیمی مادرش بود برای کار جدید مسعود جعفری جوزانی معرفی و در نهایت بعد از تست پذیرفته شد.

به این ترتیب ارسلان در سال 1382 وقتی 8 ساله بود در سریال “در چشم باد” بازی کرد.

بعد از سریال “در چشم باد”، سال 1383 در سریال «101 راه برای ذله کردن پدر و مادرها» بازی کرد تا اینکه یک سال بعد با فیلم شام عروسی وارد سینما شد.

مطلب مشابه: بیوگرافی پرویز پرستویی؛ زندگی شخصی و هنری از بازی در مارمولک تا آژانس شیشه ای

یوسف پیامبر و آغاز شهرت

یوسف پیامبر و آغاز شهرت

در سال 1387 در 13 سالگی نقش کودکی بنیامین را در سریال حضرت یوسف بازی کرد. سپس حضور در هوش سیاه و سریال فاصله ها در سال 1389 چهره‌اش را شناخته‌تر کرد.

شروع خوانندگی

شروع خوانندگی

این بازیگر تئاتر با اینکه از محسن چاوشی به عنوان خواننده مورد علاقه خود نام می‌برد اما یکی از طرفداران موسیقی سبک رپ و هیپ هاپ می‌باشد. البته لازم به ذکر است که ارسلان تا به کنون چند موسیقی نیز تولید کرده است و دستی در خوانندگی نیز دارد.

زندگی شخصی

زندگی شخصی

تا مدت‌ها از ترلان پروانه به عنوان همسر ارسلان قاسمی یاد می‌شد که این شایعه به خاطر تعداد مجموعه‌های زیادی که این دو باهم کار کردند بودند، نشات می‌گرفت. با این حال ارسلان فعلا مجرد بوده و می‌گوید عاشق کس دیگریست و می‌خواهد با او ازدواج کند!

مطلب مشابه: بیوگرافی جواد عزتی؛ درباره زندگی شخصی، ازدواج، همسر و کارهای هنری اش

فوت بیتا توکلی دوست نزدیکِ ارسلان

فوت بیتا توکلی دوست نزدیکِ ارسلان

بیتا توکلی، دوست و هم بازی خوب‌مان در سریال «در چشم باد» بود که متاسفانه در سانحه رانندگی فوت کرد. فوت او تاثیر خیلی بدی روی من گذاشت و بسیار ناراحتم کرد.

 وقتی این خبر را شنیدم، نمی‌توانستم باور کنم. به عنوان یک بچه هیچ درکی از مرگ نداشتم و برایم غیرقابل باور بود که چه اتفاقی افتاده.

 یادم هست مادر و پدرم زود‌تر باخبر شده بودند اما از ترس عکس‌العمل من چیزی به من نگفته بودند تا تصمیم بگیرند چطور این خبر را به من بگویند. در قسمت سوم کار بودیم که من 4-3 ماهی تعطيل بودم و سر کار نمی‌رفتم.

 خانه بودم و سرم به درس و مدرسه گرم بود. تا این‌که‌‌ همان موقع که بیتا فوت کرد یک روز مجید حیدری‌نیا، یکی دیگر از هم بازی‌هایم، به من زنگ زد و گفت فهمیدی بیتا مرد؟ با ناباوری گفتم چی؟! کدام بیتا؟! باورم نمی‌شد دارد درباره بیتا توکلی حرف می‌زند. نمی‌خواهم يک آدم زيبای پوچ باشم.

زیبایی باعث شد تا…

زیبایی باعث شد تا...

زیبایی باعث می‌شود آدم‌ها درون تو را نبینند یا خیلی دیر ببینند و اکثرا به ظاهرت اهمیت بدهند و متوجه شخصیتت نشوند.

 اگر من این زیبایی را نداشتم اصلا ارسلان قاسمی، کودک بازیگری که مردم بشناسندش، نمی‌شدم. اما بعد بدون اغراق با تلاش خودم را نشان دادم.

 برای من با همه بچگی‌ام مهم بود که شایستگی‌ام تحت تاثیر زیبایی‌ام قرار نگیرد و زیبایی را فقط یک شانس می‌دانم و می‌خواهم هنرمند و بازیگر واقعی باشم.

 به خاطر این زیبایی خیلی هم بین هم جنس‌های خودم اذیت شدم. من خیلی بازخورد‌ها و عکس ‌لعمل‌های بد در جامعه نسبت به زیبایی‌ام دیدم و خاطرات بدی را تجربه کردم.

برایم مهم است زیبایی باعث نشود خودم را فراموش کنم و به روح و ذهنم نپردازم و بی‌اهمیت باشم. نمی‌خواهم یک آدم زیبای پوچ باشم و پشت چشمان زیبایم هیچ چیز نباشد.

 نمی‌خواهم فقط با زیبایی‌ام کارم را پیش ببرم و اطرافیان بعد از مدتی از من زده شوند. برای خودم هم در روابطم هیچ وقت زیبایی را ملاک قرار نداده‌ام و برایم اهمیتی ندارد.

مطلب مشابه: بیوگرافی و بهترین فیلم های بهرام افشاری؛ درباره ازدواج و زندگی شخصی این بازیگر

چیزهای زیادی را در کودکی یاد گرفتم

چیزهای زیادی را در کودکی یاد گرفتم

مهم‌ترین چیزی که یاد گرفتم احترام به نظر بزرگ‌تر‌ها و اهمیت دادن به فکر و نظر آن‌ها و احترام به بزرگی و شخصیت‌شان بوده.

 نظر کارگردان‌ها و بزرگان حرفه‌ام برای من خیلی مهم است و یاد گرفتم به آن‌ها احترام بگذارم. کار جدی و حرفه‌ای را از آن‌ها یاد گرفتم.

 آن‌ها به من که بچه کوچکی بودم یاد دادند که به کار جدی نگاه کنم و کارم را درست انجام بدهم. ولی خب البته اینکه من از سن کم کارم را شروع کردم باعث شده آن جسارتی که جوان‌ها در این کار دارند را نداشته باشم و شخصیت محتاطي داشته باشم.

بچگی نکردم

من بچگی نکردم. بچگی‌ام از دست رفت. من به هیچ‌وجه بچگی نکردم. الان حسرت خیلی چیز‌ها را دارم. ناراحت نیستم اما به هر حال هر چیزی یک قیمتی دارد. من کارم را دوست دارم و این هزینه را برای آن پرداخت کردم، پس ناراحت نیستم.

چشم‌انداز آینده

چشم‌انداز آینده

دوست ندارم در كارم فقط به ایران محدود شوم و دوم این‌که دوست ندارم جای کسی یا شبیه کس دیگری باشم. می‌خواهم جایگاه خودم را داشته باشم. در زندگی هم می‌خواهم به جایی برسم که بتوانم رفاه خودم و خانواده‌ای که در آینده تشکیل می‌دهم را تامین کنم و برای خودم و آن‌ها آینده امن و راحتی بسازم.

مدافعین حرم

اگر کاری برای من در نظر گرفته باشند راغب هستم به جمع مدافعان حرم بپیوندم.

معتقدم که همه ما می‌توانیم یک مدافع حرم باشیم یک هنرمند با هنری که دارد می‌تواند ارادت خود را به ساحت حضرت زینب (س) ابراز کند.

هک شدن اینستاگرام

چند سال قبل هک شدن اینستاگرام ارسلان قاسمی و انتشار چند عکس برهنه و دستکاری شده جنجالی شد که با ورود پلیس فتا موضوع موضوع پایان رفت.

رستوران داری

قاسمی در کنار بازیگری در چند بیزنیس کوچک هم فعالیت دارد، او همچنین مدت هاست یک کافه رستوران در ولنجک تهران تاسیس کرده است.

مطلب مشابه: بیوگرافی امیرحسین رستمی؛ درباره کارهای هنری، زندگی شخصی، ازدواج و عکس های خانوادگی

نسل ما در خطر است…!

نسل ما در خطر است...!

نسل ما، نسلی است که بچه‌های آن خیلی افکار بزرگانه دارند و بسیاری از مسائل را زودتر از سن شان تجربه می‌کنند.

این چیزی است که من در دهه هفتادی‌ها می‌بینم اینه که نسل ما از هر لحاظ خیلی در خطر است.

کسی در خانواده من اهل هنر نبود

در خانواده و نزدیکان من کسی اهل بازیگری و هنر و… نبوده به جز یکی از پسر دایی‌های مادرم که او هم در ایران زندگی نمی‌کند و از ما دور است.

 من برخلاف اکثر بچه‌ها که کارشان را از تیزرهای تبلیغاتی شروع می‌کنند، بازیگری را از سریال «در چشم باد» شروع کردم.

 بهاره رهنما که دوست صمیمی و هم‌کلاسی دوران کودکی مادرم است، من را به دستیار آقای جعفری جوزانی، کارگردان سریال «در چشم باد»، معرفی کرد و او هم من را برای نقش کودکی‌های پارسا پیروزفر پسندید.

 آن موقع 7 سالم بود. تجربه عجیبی بود. من به خاطر آن کار 3 سال و نیم شمال بودم. برای من که بچه کوچکی بودم و قبلا هم این کار را انجام نداده بودم، خيلي سخت بود، چون اين سريال بسيار سنگين بود.

بهترین فیلم های ارسلان قاسمی

اگر در کنار زندگی شخصی و هنری این بازیگر دوست دارید تا بهترین فیلم و سریال های قاسمی را نیز بشناسید، در ادامه متن همراه ما باشید.

یوسف پیامبر

یوسف پیامبر
 • سال انتشار: 1387
 • ژانر: تاریخی، درام
 • کارگردان: فرج‌الله سلحشور
 • بازیگران:  مصطفی زمانی، محمود پاک‌نیت، کتایون ریاحی، لیلا بلوکات، جعفر دهقان، ارسلان قاسمی
 • تعداد فصل: 1
 • تعداد قسمت: 45
 • امتیاز در ای ام دی بی: 7.5
 • امتیاز در راتن تومیتوز: _

یوسف پیامبر یکی از معروف‌ترین و پُربازدیدترین سریال‌های تاریخ تلویزیون ایران است که بعد از پخش بسیار دیده شد. ارسلان قاسمی نیز در این سریال نقش برادر یوسف پیامبر را ایفا می‌کند.

خلاصه داستان سریال یوسف پیامبر

سریال تلوزیونی یوسف پیامبر، این  مجموعه داستان پرفراز و ‌نشیب زندگی یوسف پیامبر را از دوران کودکی و گرفتارشدن ایشان در چاه تا زمانی که دوباره به آغوش پدرش حضرت یعقوب(ع) بازمی‌گردد، روایت می‌کند…

مطلب مشابه: بیوگرافی و بهترین فیلم های پژمان جمشیدی؛ درباره زندگی شخصی از فوتبال تا بازیگری

در چشم باد

در چشم باد
 • سال انتشار: 1382
 • ژانر:  تاریخی، حماسی
 • کارگردان: مسعود جعفری جوزانی
 • بازیگران:  هومن سیدی، نیوشا ضیغمی، پارسا پیروزفر، ارسلان قاسمی، کامبیز دیرباز، لاله اسکندری، اکبر عبدی، جهانگیر الماسی، محمدرضا هدایتی، سحر جعفری جوزانی
 • تعداد فصل: 1
 • تعداد قسمت: 44
 • امتیاز در ای ام دی بی: 7.9
 • امتیاز در راتن تومیتوز: _

ارسلان قاسمی بیشتر معروفیت خود را مدیون بازی در این سریال است. در چشم باد سریالی مهم با تم تاریخی است که چند دوره مهم ایران را به تصویر می‌کشد.

خلاصه داستان سریال در چشم باد در چشم باد» قصه زندگی خانواده‌ای است که رویدادها و لحظات تلخ و شیرین زندگی‌شان از دوره قیام میرزا کوچک جنگلی تا آزادسازی خرمشهر در آن به تصویر کشیده می‌شود، قصه از زمانی آغاز می‌شود که میرزا کوچک خان جنگلی، در گیلان اعلام جمهوری می‌کند و با این اقدام دوران پر حادثه تاریخ معاصر ایران آغاز می‌شود.

هوش سیاه

هوش سیاه
 • سال انتشار: 1389
 • ژانر: اکشن، اجتماعی
 • کارگردان: مسعود آب پرور
 • بازیگران: حسین یاری، آتیلا پسیانی، رضا رویگری،ارسلان قاسمی، سودابه بیضایی، داریوش اسدزاده، کمند امیرسلیمانی
 • تعداد فصل: 2
 • تعداد قسمت: 41
 • امتیاز در ای ام دی بی: 6.1
 • امتیاز در راتن تومیتوز: _

یکی دیگر از بهترین کارهای ارسلان قاسمی که اثری پلیسی جنایی است، سریال هوش سیاه محصول سال 89 است. در این سریال بازیگرانی همچون حسین یاری، آتیلا پیسانی و رضا رویگری به ایفای نقش پرداخته‌اند.

خلاصه داستان سریال هوش سیاه

سرگرد احمدی با پرونده پیچیده یک خرابکار در حوزه رایانه و الکترونیک «کامران بوریایی» درگیر شده و به موازات آن پرونده های دیگری را هم رسیدگی می کند. در هر قسمت این مجموعه پلیسی ضمن پیگیری مستمر پرونده کامران بوریایی بعضاً پرونده جدیدی را از جمله سرقت نرم افزار، تلاش برای هک بانک و بیمه، شرکت های هرمی، دوستی های مخرب و بنیانکن اینترنتی، مزاحمت از طریق اینترنت و… مفتوح و رسیدگی می کند و این پرونده ها در همان قسمت به سرانجام رسیده و بسته میشود…

رسوایی

رسوایی
 • سال انتشار: 1391
 • ژانر: درام
 • کارگردان: مسعود ده‌نمکی
 • بازیگران: اکبر عبدی، الناز شاکردوست، محمدرضا شریفی‌نیا، ارسلان قاسمی،  کامران تفتی، مریم کاویانی
 • امتیاز در ای ام دی بی: 3.6
 • امتیاز در راتن تومیتوز: _

مسعود ده نمکی با ساخت اخراجی‌ها سنگ تمام گذاشت و این فیلم نیز به نوعی موفقیت او را تکرار کرد. در این فیلمِ کمدی جذاب، بازیگرانی همچون اکبر عبدی، الناز شاکردوست و ارسلان قاسمی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

خلاصه داستان فیلم رسوایی

افسانه دختری زیبارو و فقیر جنوب شهری است که علاقه‌مند به حضور در جامعه با ظاهری متفاوت و جلب توجه مردان می‌باشد. خانواده وی از طرف آقاشریف که طلبکار و صاحبخانه ایشان است، تحت فشار هستند. آقاشریف که مردی میانسال و مجرد (به دلیل فوت همسر) است، علاقه‌مند به ازدواج با افسانه است و این مهم را شرط برداشتن فشارهای مالی از جانب خود به افسانه و خانواده وی عنوان کرده‌است. افسانه نیز تصمیم می‌گیرد برای کمک به خانواده خود، به آقا شریف نزدیک شود تا بتواند امتیازهایی از وی بگیرد. اما در یکی از دیدارهای خصوصی که بین وی و آقا شریف در دفتر کار آقا شریف انجام می‌شود…

لایه‌های دروغ

لایه‌های دروغ
 • سال انتشار: 1400
 • ژانر: اکشن، جنایی
 • کارگردان: رامین سهراب
 • بازیگران: رامین سهراب، آنتی رینی، سونیا فارلینگ، کامران تفتی، ارسلان قاسمی،  آنو سینی‌سالو، نادر فلاح، آرمان درویش، مجید سعیدی، میلاد میرزایی
 • امتیاز در ای ام دی بی: 6.1
 • امتیاز در راتن تومیتوز: 42

یکی از جدیدترین کارهای ارسلان قاسمی که در این چندسال اخیر منتشر شد، سریال لایه‌های دروغ به کارگردانی رامین سهراب است. سبکنو دیدن این سریال جنایی را به شما عزیزان پیشنهاد می‌کند.

خلاصه داستان سریال لایه‌های دروغ

سام آتش نشان داوطلب جوانی می‌باشد که برای رهایی خود از کابوسی سی ساله در تلاش است به مردم گرفتار در حوادث مختلف کمک کند. او به فنلاند می‌رود اما در بازگشت به اتفاق همسرش، دچار مشکلاتی می‌شود که…

دردسرهای شیرین

دردسرهای شیرین
 • سال انتشار: 1401
 • ژانر: اجتماعی، خانوادگی، کمدی، ماجرایی
 • کارگردان: سهیل موفق
 • بازیگران: پوریا پورسرخ، مریم مومن، افسانه بایگان، یوسف مرادیان، امید روحانی، ارسلان قاسمی، شهین تسلیمی، ژیلا دایی
 • تعداد فصل: 1
 • تعداد قسمت: 13
 • امتیاز در ای ام دی بی: _
 • امتیاز در راتن تومیتوز: _

دردسرهای شیرین همچون عنوان خود، سریالی کمدی و شیرین است که درون خود کلی بازیگر معروف دارد. سبکنو دیدن این سریال را به طرفداران ارسلان قاسمی توصیه می‌کند.

خلاصه داستان سریال دردسرهای شیرین

سریال «دردسرهای شیرین درباره دو زوج جوان (با بازی پوریا پورسرخ و مریم مومن) است که در زندگی با چالش‌ هایی جدی رو به رو می‌‌شوند. در میان این مشکلات و چالش‌ ها، حوادث و اتفاقاتی غیرقابل پیش‌ بینی برای آنان رخ می‌‌دهد و…

سخن پایانی

بسیار خرسندیم که تا پایان همراه ما بودید. ما امروز و در این مقاله سعی کردیم به زندگی شخصی و هنری ارسلان قاسمی پرداخته و همچنین ما در ادامه متن بهترین فیلم‌های او را به شما عزیزان معرفی کردیم. در پایان امیدواریم از خواندن این مقاله و همچنین دیدن فیلم‌های معرفی شده نهایت لذت را ببرید.

مطالب مشابه