استایل اولد مانی زنانه؛ چگونه استایل اولد مانی بزنیم؟

در سال 2024 برخی از استایل‌‌ها ترند شده‌اند که یکی از آن‌ها استایل اولد مانی یا همان Old Money است. واژه اولد مانی به معنای ثروت و پولی است که در یک خانواده به صورت نسل به نسل منتقل می‌شود. استایل اولد مانی معمولا دارای لباس‌های ساده و شیکی است که متعلق به یک سری برندهای خاص هستند. در این استایل دیگر خبری از زیورآلات بزرگ و پارچه‌های پر از لوگو نیست و بیشتر آیتم‌ها بسیار مینیمال خاص هستند. امروز در مقاله استایل اولد مانی زنانه (old money) چیست؟ می‌خواهیم به این استایل بپردازیم، پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

استایل اولد مانی چیست؟

استایل اولد مانی یا همان old money  یک نوع استایل است که معمولا آن را تن پدربزرگان، شاهان و ستاره‌های سینمایی دهه‌های 80 تا 90 میلادی دیده‌اید. این لباس‌ها معمولا کاملا شیک و ساده هستند و اکثر آن‌ها دارای پیچیدگی یا طرح‌های خاص نیستند. بیشتر اکسسوری‌های مورد استفاده در استایل اولد مانی مانند زیورآلات، کمربند، انگشتر، ساعت و … مینیمال هستند. این استایل بیشتر توسط افراد ثروتمند و پر نفوذ استفاده ی‌شود اما چندین سال است که میان مردم نیز راه پیدا کرده است. در بخش‌های بعدی طرز لباس پوشیدن در استایل اولد مانی را برای شما شرح می‌دهیم.

چگونه اولد مانی لباس بپوشیم؟

در این بخش می‌خواهیم استایل اولد مانی را از تمامی جنبه‌های زنانه و مردانه بررسی کنیم.

 استایل اولد مانی زنانه

بیشتر افراد این استایل را یک استایل کاملا لاکژری یا یک فشن بدون محدودیت زمانی می‌دانند که در هر دهه و در هر زمانی می‌تواند جذابیت خودش را حفظ کند و دمده نمی‌شود. در عین حال، این استایل‌ها می‌توانند شما را های کلاس و ثروتمند نشان دهند. در این بخش چگونگی تیپ زدن مانند اولد مانی در زنان را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

رنگ‌ها

اولین چیزی که می‌خواهیم آن را مورد بررسی قرار دهیم، رنگ لباس در استایل اولد مانی هستند، زیرا همانطور که می‌دانید رنگ می‎‌تواند در استایل شما تاثیرات زیادی داشته باشد.

رنگ‌های نود یا کرم

به طور کلی رنگ‌های کرم، استایل شما را با کلاس‌تر و شیک‌تر نشان می‌دهند. جالب است که بدانید در گذشته طبقه فرودست جامعه به دلیل اینکه توان خرید لباس بیشتر نداشتند، لباس‌های مشکی رنگ می‌پوشیدند. اما طبقه ثروتمند جامعه از رنگ‌های روشن‌تری همچون کرم برای لباس‌های خود استفاده می‌کردند. اما امروزه مشکی پوشیدن بدین معنا نبوده و حتی رنگ مشکی و باقی رنگ‌های تیره در استایل اولد مانی نیز وجود دارد. در روانشناسی رنگ‌ها، این رنگ احساس ظرافت، زیبایی و آرامش را به طرف مقابل القا می‌کند و در صورت ترکیب شدن با رنگ قهوه‌ای، زیبایی آن دو چندان می‌شود. این رنگ با رنگ‌هایی همچون آبی دریایی یا همان navy blue، قهوه‌ای، سفید، سبز زیتونی و خود کرمی ست می‌شود.

آبی دریایی یا navy blue

همانطور که در بخش قبلی گفتیم، شما می‌توانید رنگ کرم را با این رنگ ست کنید، زیرا این رنگ نیز جزئی از استایل اولد مانی محسوب می‌شود. این رنگ از نظر روانشناسی یک حس آرامش، پهناوری و متانت را منتقل می‌کنید. همچنین رنگ آبی معنای اعتماد، وفاداری و صداقت را نیز می‌دهد.

مشکی

رنگ دیگری که می‌توانید در استایل اولد مانی خود استفاده کنید، رنگ مشکی است. همانطور که می‌دانید، مشکی یک رنگ خنثی محسوب می‌شود که به همین دلیل در پالت رنگ استایل اولد مانی قرار می‌گیرد. چراکه پالت رنگ این استایل از رنگ‌های خنثی تشکیل شده است. در گذشته بیشتر افراد رنگ مشکی را نماد مرگ و عذاداری می‌دانستند. درحالی که این رنگ می‎‌تواند معناهای دیگری همچون ثروت، قدرت، هوش و درایت، جدیت و مرموز بودن را داشته باشد. شما می‌توانید این رنگ را با باقی رنگ‌های اولد مانی یعنی کرم، سفید و آبی دریایی ست کنید یا حتی یک استایل مونوکروم (تک رنگ) با این رنگ بزنید.

قهوه‌ای

رنگ بعدی که در پالت رنگ این استایل قرار دارد، رنگ قهوه‌ای است. رنگ قهوه‌ای نیز مانند مشکی، بژ و سفید خنثی بوده و بسیار شیک است. لباس پوشیدن به رنگ قهوه‌ای نشانه ثبات، امنیت، استوار، کنترل و اعتماد به نفس محسوب می‌شود. این رنگ را هم می‌توانید با مشکی و هم می‌توانید با کرمی و سفید ست کنید.

سفید

آخرین رنگ اولد مانی سفید است که بی‌شک آن را در بین عکس‌های دهه 80 تا 90 بر تن سلبریتی‌ها و ثروتمندان مشهور خصوصا در قایق‌های تفریحی تفریحی بزرگ و زمین‌های گلف دیده‌اید. این رنگ در روانشناسی نشان دهنده پاکی، بی گناهی و خالص بودن را انتقال می‌دهد. این رنگ به دلیل خنثی بودن با تمامی رنگ‌های مشکی، کرم، آبی دریایی و قهوه‌ای به خوبی ست می‌شود. حتی داشتن استایل تک رنگ سفید نیز می‌تواند ایده خوبی باشد.

رنگ مو

حال که صحبت از رنگ در استایل اولد مانی است، بد نیست تا درمورد رنگ مو نیز صحبت کنیم. اگر به عکس‌های اولد مانی یا افرادی که استایل اولد مانی دارند نگاه کنید، می‌بینید که اکثر این افراد رنگ موی بلوند کثیف، بلوند تیره یا همان dark blonde را دارند. اما اگر نمی‌خواهید موهای خود را دکلره کنید، نگران نباشید، زیرا همانطور که گفتیم، این استایل بدون محدودیت زمانی بوده و بر پایه سادگی بنا شده است. به همین دلیل شما باید سراغ رنگ‌هایی بروید که همیشه مد هستند و بسیار ساده محسوب می‌شوند. از جمله از این رنگ‌ها می‌توان به قهوه‌ای گرم یا همان قهوه‌ای ثروتمندانه، قهوه‌ای شکلاتی، مسی تیره، مشکی و رنگ موهایی خنثی‌ای که درون آن‌ها هیچگونه قرمزی، زردی و نارنجی وجود ندارد، اشاره کرد.

لباس

حال که به رنگ‌های استایل اولد مانی پرداختیم می‌خواهیم به سراغ لباس‌هایی که باید در این استایل بپوشید، بپردازیم.

پیرهن مردانه

یکی از آیتم‌هایی که شما بر تن تمام کسانی که استایل اولد مانی دارند می‌بینید، پیرهن مردانه است. این پیرهن‌ها اغلب به رنگ سفید هستند که با یک شلوار واید زنانه پارچه‌ای ست می‌شوند. البته برخی از پارچه‌های این پیرهن‌ها راه راه به رنگ آبی هستند. برخی از روی این پیرهن‌‌ها یک پلیور تامی هلیگفر به رنگ تیره مانند سرمه‌ای یا مشکی می‌پوشند که استایل آن‌ها را شیک‌تر می‌کنند. سعی کنید از پارچه‌های با کیفیت در پیرهن مردانه خود استفاده کنید و هیچگاه کمیت را به کیفیت ترجیح ندهید. البته این پیرهن را نه تنها با شلوار واید پارچه‌ای بلکه با یک جین راسته هم می‌توان ست کرد.

 شلوارهای واید

شلوار واید یکی دیگر از آیتم‌هایی است که شما می‌توانید در استایل اولد مانی بپوشید. بیشتر افرادی که استایل اولد مانی دارند در استایل خود از شلوارهای واید کرمی رنگ و در جنس پارچه‌ای استفاده می‌کنند. با این شلوار شما می‌توانید از یک کمربند نارک مینیمال و قهوه ای رنگ استفاده کرده و آن را با یک بلیز مردانه سغید ست کنید. این شلوارها را می‌توان با رنگ‌های دیگری همچون سفید و آبی دریایی نیز ست کرد. 

شلوارک و شلوار‌های پارچه‌ای

علاوه‌بر شلورهای واید پارچه‌ای شما می‌توانید از دیگر شلوار‌های پارچه‌ای همچون راسته یا بگ نیز استفاده کنید. همچنین شلوارک‌های سفید و پارچه‌ای ساده نیز برای استایل اولد مانی ایده خوبی هستند که می‌توان آن‌ها را با یک کارپ تاپ سفید ساده و یک پلیور سویشرت ست کرد. همچنین در این استایل نه تنها شلوار‌های ساده بلکه می‌توان از شلوارهای طرح‌داری همچون شلوارهای چهارخانه ریز قهوه‌ای یا کرم استفاده کرد.

شرتک

شرتک سفید ساده نیز آیتم دیگری برای استایل اولد مانی محسوب می‌شود که معمولا آن را در زمین‌های گلف با یک کتونی سفید ساده و یک پلیور برند بافت بر تن می‌کنند.

کت و شلوار

کت و شلوار یکی از استایل‌های اصلی در اولد مانی محسوب می‌شود که اغلب استایل مونوکورم هستند. یادتان باشد که در استایل اولد مانی غلب کت‌های کمر کرستی وجود دارند و خبری از کت‌های بگی یا اورسایزهایی که امرزه ترند شده‌اند، نیست. این کت‌ها را می‌توان با یک دامن کوتاه و یک بوت بلند نیز ست کرد. حتی شما می‌توانید یک جوراب شلواری شیشه‌ای، دامن کوتاه مشکی و یک کت کرم را با یک بلیز سفید ساده ست کنید. برخی از افراد از یک کت قد بلند استفاده می‌کنند که زیر این کت یک دامن قد کت خود می‌پوشند. کت شلوار چارخانه تیره نیز در استایل اولد مانی طرفدار زیادی دارد.

دامن کوتاه

دامن کوتاه نه تنها با کت، بلکه با یک بلیز مردانه یا یک پولیور بافت در زمستان نیز در این استایل پوشیده می‌شود. شما می‌توانید دامن کوتاه خود را با یک کت، پلیور یا لباس مردانه ست کنید. دامن شما نیز می‌تواند مشکی تک رنگ باشد و هم دامن چهارخانه ریز. توجه کنید که در استایل اولد مانی بیشتر از دامن‌های ساده استفاده می‌شود اما در صورت تمایل می‌توانید از دامن پلیسه دار نیز استفاده کنید. دان کوتاه را در استایل اولد مانی، هم می‌توان با کفش‌های ساده کف تخت و هم با پوتین بلند ست کرد.

لباس‌های ساده بلند

آیتم بعدی لباس ساده بلند است که معمولا حالت عروسکی دارند. این لباس‌ها حتی می‌توانند یک لباس آستین حلقه‌ای ماکسی تا زانوی شما یا کمی پایین تر باشند، چرا که همانطور که گفتیم، این استایل بر پایه سادگی بنا شده است و لباس شما باید تک رنگ، بدون هیچ لوگو و طرح و اکسسوری باشد. علاوه بر این، می‌توانید از یک لباس شنل تک رنگ ساده مانند مشکی رنگ استفاده کنید که آستین کوتاه بوده و آستین آن عروسکی و پلیسه دار است.

مطلب مشابه: مدل موهای زنانه؛ تصاویر انواع مدل موی زیبا و جذاب با توجه به شکل و فرم صورت

پلیورهای بافت ساده

لباس بعدی که می‌توانید در استایل اولد مانی استفاده کنید، پلیورهای بافت است. این پلیورها با موارد زیادی مانند شلوار واید، شلوار لی، دامن، شرتک و … ست می‌شود. پلیورهای بافت مهمولا از روی بلیزهای مردانه پوشیده می‌شود که آستین و یقه آن‌ها از پلیور بیرون آمده و مشخص است. این پلیورها هم به صورت آستین بلند و هم به صورت آستین حلقه‌ای در بازار وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید.

شلوار لی اسکینی

بله درست است! یکی دیگر از آیتم‌های استایل اولد مانی شلوار لی اسکینی برای زنان است، اما این شلوار لی با کفش‌های کفه تخت یا پاشنه بلند پوشیده نمی‌شود. بلکه این نوع شلوار لی‌ در رنگ آبی تیره هستند که در تنها در فصل زمستان و با یک پوتین بلند مشکی پوشیده می‌شوند. شما می‌توانید این شلوارها را با یک کت سرمه‌ای یا مشکی بلند تا زیر باسن ست کنید و استایل شیک و زیبایی داشته باشید.

کت‌های بلند

علاوه‌بر کت‌های اور سایز و کت‌هایی که درمورد آن‌ها صبت کردیم، کت‌های بلند نیز در زمستان در استایل اولد مانی استفاده می‌شوند. این نوع کت‌ها اغلب به رنگ‌های کرم رنگ بوده و با یک بلیز مردانه سلفید ساده یا راه راه کرم یا سفید پوشیده می‌شوند. شلواری که با این کت‌ها پوشیده می‌شود می‌تواند، کتان و پارچه‌ای باشد.

شلوار کتان

یکی دیگر از شلوارهایی که در استایل اولد مانی می‌توان مشاهده کرد، شلوارهای کتان است. در گذشته این شلوارها توسط آقایان و بانوان بیشتر استفاده می‌شد که امروزه با ترند شدن استایل اولد مانی این موضوع بیش از پیش افزایش یافته است. این نوع شلوارها را می‌توان با یک تیشرت سفید ساده و یک بلیز مردانه ساده سفید تکمیل کرد اما فراموش نکنید که دکمه بلیز خود را باز بگذارید.

آرایش

یکی دیگر از چیزهایی که در استایل اولد مانی اهمیت دارد، میکاپ یا همان آرایش است. در آرایش اولد مانی مانند تمامی موارد دیگر باید سعی کنید که سادگی را حفظ کنید. در این نوع آرایش خبری از رژهای جیغ، خط چشم‌های بلند ابروهای کشیده شده و سایه‌های اغراق آمیز نیست. بلکه رنگ لب‌ها عموما رنگ لب با یک خط لب نود و کمی لیپ گلاس بوده ، یا یک رژ کرمی نود محو زده شده است.

 در این آرایش، رژگونه صورتی رنگ بوده که چندان خودش را نشان نمی‌دهد و محو است. همچنین شما باید ی خط زیر گونه خود برای کانتور بکشید، زیر چشمان خود را چندان روشن نکنید و تنها کمی کانسیلر بزنید. سعی کنید گونه‌های خود را تا جایی می‎‌درخشد هایلایتر بزنید. ابروهای خود را مداد یا ریمل ابرو نزنید و تنها با ژل ابرو آن را کمی لمینت کنید. فراموش نکنید که خط لب خود را اورلاین بکشید.

اکسسوری

اکسسوری‌ها عموما تکمیل کننده استایل شما هستند و در شیک نشان دادن یا ندادن آن تاثیر زیادی دارند. در این بخش اکسسوری زنان در استایل اولد مانی را شرح می‌دهیم.

سویشرت یا پلیور روی گردن

حتما در قسمت‌های قبلی با این عبارت مواجه شدید و از خودتان پرسیده‌اید که این عبارت به چه معناست؟ شاید در بیشتر عکس‌های استایل اولد مانی دیده باشید که مردان و زنانی که این استایل را دارند روی شانه خود یه سویشرت انداخته‌اند که در قسمت گردن آن را از آستین گره زده‌اند. ممکن است برایتان جالب باشد اما این اکسسوری یکی از نشانه‌های استایل اولد مانی محسوب می‌شود. برای این استایل می‌توانید یک بلیز مردانه ساده یا راه راه بپوشید و یک سویشرت یا پلیور بردارید آن را روی گردن خود گره بزنید. این کار را می‌توانید با تیشرت آستین حلقه‌ای نیز انجام دهید.

کمربند نازک

در استایل اولد مانی هیچگونه کمربند پهن با لوگوی بزرگ مشاهده نمی‌کنید. بلکه تمامی این کمربندها از جنس چرم، قهوه‌ای رنگ با یک لوگوی بسیار کوچک هستند. این کمربندها را می‌توان با انواع شلوارهای واید، کتان، لی و … می‌توان پوشید که رنگ قهوه‌ای آن‌ها در استایل کرم و سفید بسیار شیک می‌شود.

هد بند

در استایل اولد مانی موها بسیار ساده است و خبری از شینیون‌های پیچیده و عجیب و غریب نیست. به همین دلیل برای استایل کردن مو از اکسسوری‌های ساده استفاده می‌شود. هد بند یکی از این اکسسوری‌ها است که در همان رنگ‌های اولد مانی مانند آبی، کرمی، سفید و مشکی استفاده می‌شوند. برای این کار می‌توان موها را حالت دار کرده و هد بند را روی ابتدای پیشانی خود قرار داد. این استایل بیشتر در زمستان استفاده می‌شود اما در تابستان نیز کاربرد دارد.

مروارید

یکی دیگر از نشانه‌هایی که با آن می‌توان استایل اولد مانی را شناخت، مروارید است. مروارید هم در زیورآلات مانند گوشواره تک مروارید، گردنبند مروارید و دستبند مروارید موجود دارد. هم در اکسسوری مو مانند تب مرواریدی، کلیپس مرواریدی، گیره‌های مرواریدی و …. دیده می‌شود. برای این کار می‌توان قسمتی از جلوی مو را جدا کرد و آن را به سمت عقب داد و با یک گیره ساده مرواریدی آن را پشت مو فیکس کرد. یا حتی می‌توانید موی خود را به سمت بالا جمع کنید و آن را با یک کلیپس مرواریدی ساده ببندید.

تل‌های ضخیم ساده

در استایل اولد مانی یک نوع تل‌های ضخیم ساده وجود دارند که عمومی رنگ مشکی آن‌ها را با موی بلوند ست می‌کنند که بسیار شیک می‌شود. البته رنگ روشن آن مانند سفید نیز با رنگ موی تیره ترکیب زیبایی می‌سازد.

پاپیون

یکی دیگر از اکسسوری‌های مو استفاده از پاپیون است. در استایل اولد مانی معمولا مدل مو‌ها بسیار ساده است و با یک اکسسوری ساده و زیبا تکمیل می‌شوند. شما می‌توانید با توجه به رنگ موی خود از پالت رنگ استایل اولد مانی یک رنگ انتخاب کنید و موهای خود را به عقب جمع کرده و پاپیون خود را روی پشت مو بزنید. حتی می‌توانید از پاپیون مرواریدی شکل نیز استفاده کنید.

ساعت‌های کلاسیک

اگر به دنبال استایل اولد مانی هستید، تا حد امکان از ساعت‌هایی با بند پهن، صفحه‌ها بزرگ و نگین دار دوری کنید! به جای آن‌ها باید از یک ساعت با صفحه کوچک، بند نازک، ساده با بند چرم استفاده کنید. البته اگر به ساعت‌هایی با بندهای چرم علاقه ندارید، می‌توانید از ساعت‌هایی با بند آهنی فلزی استفاده کنید، تا زمانی که آن را ساده و شیک نگه دارید. برندهایی همچون کارتیه، رولکس، فیلیپ و patak از این نوع ساعت‌ها دارند.

مطلب مشابه: پاییز چه رنگی بپوشیم؟ نکات و اصول لباس پوشیدن برای آقایان و خانم ها در پاییز

گوشواره‌های الماس

بیشتر خانوم‌هایی که استایل اولد مانی دارند، از گوشواره‌های پیچیده و بزرگ استفاده نمی‌کنند حتی در مراسم‌های بزرگ و مهم! بلکه در این نوع مراسم‌ها معمولا از یک گوشواره تک الماس استفاده می‌کنند که استایل آن‌ها را شیک و زیبا نشان می‌دهد.

اکسسوری‌های ظریف

اگر به اکسسوری‌های مرواریدی علاقه ندارید، می‌توانید از دستبندهای طلایی ظریف و نازک، گردبندهای زنجیر ساده و ظریف و گوشواره‌های حلقه‌ای نیز استفاده کنید.

کفش

کفش‌هایی که می‌توانید در استایل اولد مانی بپوشانید به شرح زیر هستند:

کفش باله

برای استایل اولد مانی معمولا از کفش‌های باله کفش کرم و مشکی استفاده می‌شود که با شلوارهای کتان، لی، واید و راسته می‌توان ست کرد.

کفش‌های مری جین

همانطور که گفتیم، استایل اولد مانی امروزه بسیار ترند شده است که به همین دلیل کفش‌های مری جین نیز ترند شده‌اند. کفش‌های مری جین انواع مختلفی دارند که معمولا ورنی، چرم، پاشنه بلند و کوتاه هستند. عموما نوع ورنی مشکی، چرم و پاشنه‌های کوتاه آن‌ها در استایل اولد مانی استفاده می‌شود که نوک مربعی شکل دارند. نوع مشکی آن‌ها معمولا با یک جوراب سفید ساده ست می‌شود. به طور کلی در استایل اولد مانی باید سعی کنید از کفش‌های بسیار ساده استفاده کنید.

پوتین‌های بلند

در بخش‌های قبلی این مقاله درمورد پوتین بلند و نحوه ست کردن آن صحبت کردیم که برای این موضوع می‌توانید به بخش‌های قبلی مراجعه کنید. اما یکی دیگر از کفش‌هایی که در استایل اولد مانی استفاده می‌شود، پوتین‌های بلند مشکی و سفید است. البته لازم به ذکر است که این پوتین‌ها هر پوتینی نیستند، بلکه به این نوع پوتین‌هایی که در استایل اولد مانی استفاده می‌شود riding boots یا پوتین اسب سواری می‌گویند. پوتین‌های اسب سواری کف تخت بوده که ب پایه شما می‌چسبند و در زمستان و ورزش‌هایی همچون اسب سواری و چوگان پوشیده می‌شوند.

کفش‌های لوفر پاشنه بلند

این کفش‌ها را می‌توان به رنگ کرمی و با همه استایل‌ها پوشید تا آن را به یک استایل شیک و اولد مانی تبدیل کرد. اما اگر می‌خواهید یک استایل منحصر به فرد داشته باشید، آن‌ها را با یک تیپ تک رنگ یا مونوکروم بپوشید.

کفش پاشنه بلند بند دار

همانطور که در طول این مقاله گفتیم، لباس‌ها و اکسسوری‌هایی که در این استایل استفاده می‌شوند تمام آن‌‌ها با کیفیت و ساده هستند. به همین ترتیب، این نوع کفش‌های بند دار مینیمال بهترین انتخاب برای استایل اولد مانی هستند.

صندل‌های لوفر کفه تخت

شما می‌توانید این نوع صندل‌ها را تر تیپ روزانه خود بپوشید اما با این وجود شیک‌تر و زیباتر بنظر بیایید.

کفش‌های قایقی

این نوع کفش‌ها یکی دیگر از کفش‌هایی هستند که به شما احساس اولد مانی و شیکی می‌دهند. شاید فکر کنید که این نوع کفش‌ها مردانه هستند، اما جالب است بدانید که کفش‌های قایقی در دو طرح زنانه و مردانه تولید می‌شوند که حتی نوع زنانه آن‌ها از مردانه‌شان پرطرفدارتر است. این نوع کفش‌ها از جنس جیر هستند و در نتیجه بر خلاف اسمشان برای قایق سواری و اینگونه فعالیت‌ها مناسب نیستند. اما اگر می‌خواهید برای سر کار یا استایل راحتی خود شیک بنظر بیایید، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

صندل‌های چرم

این صندل‌ها همان صندل‌های معروف hermes oran هستند که در استایل‌های اولد مانی مشاهده می‌کنید. اما نگران نباشید، شما مجبور نیستید برای این صندل‌ها 700 دلار بپردازید، بلکه می‌توانید آن‌ها را در هر مغازه‌ای و با هر قیمتی پیدا کرده و خریداری کنید. می‌توانید این صندل‌ها را با یک لباس ساده بلند یا یک شلوار سفید کتان ست کنید.

صندل‌های کف تخت بندی مینیمال

اگر به دنبال یک صندل مناسب در تابستان برای استایل اولد مانی هستید، صندل‌های strappy minimal  برای شما مناسب است. این صندل‌ها را می‌توان با هر استایلی ست کرد اما فراموش نکنید که به کیفیت آن مانند چرم بودن و مینیمال بودن اهمیت دهید.

کفش‌های پاشنه بلند پشت باز

این نوع کفش‌ها شما را یاد خانم‌های شاغل دهه نود می‌اندازد. کفش‌های slingback در قسمت جلو نوک تیز و بسته بوده و در قسمت پشت تا وسط پا باز هستند. اگر می‌خواهید یک استایل شیک داشته باشید، می‌توانید آن را با یک لباس زیبا یا یک شلوار ساده شیک ست کنید.

مدل مو

یکی دیگر از چیزهایی که در استایل اولد مانی یا old money اهمیت دارد، نحوه درست کردن مو است که مانند تمامی موارد دیگر باید ساده باشد. در این بخش چند مورد از مدل موهایی که در این استایل شیک هستند را به شما آموزش می‌دهیم.

موهای پف دار ساده

حتما شما هم در استایل‌های اولد مانی دیده‌اید که مدل‌های بیشتر آن‌ها پف کرده است. برای این کار باید ابتدا موهای خود را شونه کنید. سپس یک اتوی مو بردارید و کم کم یه تیکه از موی خود بردارید و از بالا بکشید، اما وقتی به ته موی خود رسیدید آن‌ را به سمت تو برگردانید و برای تمامی قسمت‌های مو این کار را انجام دهید. برای این مدل مو بهتر است جلوی موهایتان کوتاه باشد. برای جلوی مو نیز باید آن را سمت بیرون فر کنید. سپس تمامی موهای خود را شانه کنید تا یک حالت پف‌دار و زیبایی بگیرد.

البته یک مدل موی دیگر مشابه همین مدل مو وجود دارد که کاملا برعکس است. یعنی شما برای قسمت‌های دیگر موهای خود آن را به سمت بیرون می‌دهید و برای جلوی مو آن را به سمت تو می‌زنید اما شانه نمی‌کنید. در آخر باید به این مدل مو تافت بزنید تا حالت خودش را حفظ کند.

مطلب مشابه: نحوه انتخاب گوشواره طلا و انواع مدل های گوشواره

گوجه‌ای

مدل موی گوجه‌ای یکی از بهترین مدل مو برای استایل اولد مانی محسوب می‌شود. که معمولا پایین سر قرار دارد اما برخی بالا سر نیز آن را می‌بندند که هر دو شیک هستند. ابتدا موهای خود را شانه کنید و آن را به پشت موی خود ببرید. حال از جلوی مو دو تیکه موی نازک و کم از چپ و راست بیرون بیاورید. سپس آن را از وسط به دونیمه تقسیم کنید و نیمه سمت راست را روی سمت چپ بیاورید که یک حفره وسط ایجاد می‌شود.

 حال قسمت سمت چپ را داخل آن حفره رد کنید و گره بزنید. حال دوباره موی سمت راست را به سمت چپ ببرید و یک حفره دیگر ایجاد کنید. دوباره موی سمت چپ را از داخل آن حفره رد کرده و گره بزنید تا سفت شود. سپس موی خود را با یک کش گره بزنید. اگر موهایتان بلند از و هنوز کمی از آن بیرون زده است می‌توانید موی سمت راست را به سمت چپ و سمت چپ را به سمت راست ببرید و با دو سنجاق آن را درون مو فیکس کنید.

استایل مو با اکسسوری

این مدل موها بسیار راحت هستند. شما می‌توانید موی خود را به سمت پایین دم اسبی ببندید و روی آن پاپیون ببندید. یا حتی موهای خود را باز بگذارید و با یک گیره ساده سمت راست و چپ آن را گیره بزنید. یا می‌توانید روی مدل موی قبلی، تل، توربان و … بندید. همچنین در مدل موی ساده می‌توانید یک کلیپس شیک و ساده بخرید و موی خود را به کلیپس ببندید، اما بهتر است آن را از قبل شانه بکشید و لخت کنید. در مدل موی ساده می‌توانید ابتدا آن را به روش قبلی درست کنید، سپس یک قسمت کمی از موی خود را به عقب ببرید و روی آن پاپیون گیره‌ای یا یک کلیپس کوچک شیک ببندید.

موی بافت

در این مدل مو شما می‌توانید مدل موی خود را خیلی ساده ببافید. یا می‌توانید ابتدا آن را دم اسبی از پایین ببندید، سپس یک تیکه از موی خود را دور آن ببندید و آن را تا پایین ببافید و گره بزنید.

دم اسبی

در این مو شما موهای خود را خیلی ساده از پشت سر و بالا دم اسبی می‌بندید. همچنین می‌توانید چند کش ریز بردارید و موهای خود را کوکتلی شکل بندید. یعنی بعد از اینکه آن را دم اسبی بستید، رو آن را کم کم با کش ریز ببندید تا شکل سوسیس کوکتل شود. یا می‌توانید بعد از دم اسبی بستن آن و بستن یک تیکه از موهاتیان دور آن، باقی مو را با یک اتوی مو موج دار کنید. برای این کار باید تکه‌ای از موهای خود را بردارید و داخل اتوی مو ببرید و تا به پایین آن را به سمت بیرون و داخل ببرید تا موج‌دار شود.

برندهایی که مناسب استایل اولد مانی هستند

در این بخش برندهایی که اولد مانی هستند و در صورت تمایل می‌توانید از آن‌ها خرید کنید را به شما معرفی می‌کنیم. این برندها به شرح زیر هستند:

رالف لورن (Ralph Lauren)

این برند یک برند آمریکایی است که پوشاک با کیفیتی دارند و بر اساس یک سبک زندگی خاص مانند اولد مانی طراحی شده است. یکی از محصولات آن پیرهن‌های چوگان بوده که توسط افراد اولد مانی نیز استفاده می‌شود. این پیرهن‌ها در کنار استایل آماده و طرح‌های لوکس، طراح این برند را یعنی رالف لورن را به یکی از تاثیر گذارترین چهره‌های مد تبدیل کرده است.

آرمانی (Armani)

 برند آرمانی یک برند ایتالیایی است که در سال 1975 توسط جورجیو آرمانی تاسیس شد. این شرکت محصولات متفاوتی از کالاهای لوکس مانند پوشاک، لوازم آرایشی، عطر، طراخی داخلی، جواهرات، عینک و ساعت تولید می‌کنند. محصولات جورجیو آرمانی اغلب ساده و شیک هستند که به همین دلیل در استایل اولد مانی پوشیده می‌شوند.

بِرِیونی (brioni)

بِرِیونی نیز یک برند ایتالیایی محسوب می‌شود که به تولید کت و شلوار مردانه می‌پردازد و بسیار گران هستند. این برند در سال 1945 در رم تاسیس شد که ممکن است توسط افراد زیادی شناخته شده نباشد اما یک برند بسیار خاص محسوب می‌شود که افراد اولد مانی از محصولات آن استفاده می‌کنند. 

البته به جز این سه برند، برندهای دیگری هم هستند که اعم از باربری، اِرمِز، لورو پیانی، تامی هیلفیگر و …. هستند. جالب است بدانید که تمامی محصولات این برندها دارای لوگو نیستند و تنها برخی از محصولات آن‌ها خاص، ساده و شیک است که آن محصولات توسط افراد ثروتمند یا به اصطلاح اولد مانی خریداری می‌شوند.

سلبریتی‌هایی که استایل اولد مانی دارند

در این بخش سلبریتی‌هایی که استایل اولد مانی دارند را به شما معرفی می‌کنیم. این سلبریتی‌ها شامل ویکتوریا بکام، سوفیا ریچی، بلیک لایلوی، گوئنث پالترو، پرنسس دایانا، پرنسس ولز کاترین الیزابت میلدتون و … هستند.

جمع‌بندی

در این مقاله به استایل اولد مانی زنانه پرداختیم و درمورد اینکه چگونه استایل اولد مانی داشته باشیم صحبت کردیم. کلمه اولد مانی به اصطلاح به ثروتی گفته می‌شود که نسل به نسل به یک خانواده رسیده است و در نتیجه این افراد بسیار ثروتمند و پر نفوذ هستند. این افراد لباس‌ها و استایل‌هایی دارند که بسیار ساده و شیک و گران قیمت محسوب می‌شوند. استایل اولد مانی از لباس، مدل مو، ارایش گرفته تا اکسسوری بسیار ساده و میمینال است.

آیا شما نیز آیتم دیگری برای استایل اولد مانی می‌شناسید؟ نظرات و تجربیات خود را برای ما کامنت کنید.

اشتراک گذاری

نظرات کاربران