سبکِنو

انشا درباره تابستان؛ چند انشا توصیف فصل گرما برای پایه های مختلف

در این مطلب چند انشا درباره تابستان (فصل گرما و تعطیلات) را ارائه کرده ایم. این انشاها به صورت کامل با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری ارائه شده اند و برای پایه های مختلف از جمله چهارم، پنجم و ششم نگارش شده اند.

انشا درباره تابستان؛ چند انشا توصیف فصل گرما برای پایه های مختلف

انشا توصیف تابستان

تابستان فصل دوم سال است و بعد از فصل بهار می آید و ما این فصل را با گرما می شناسیم.

فصل تابستان سه ماه به نام های تیر، مرداد و شهریور دارد و برخلاف پاییز و زمستان ماه های فصل تابستان سی و یک روز دارند.

روز های فصل تابستان بلند تر از شب های آن هستند و خورشید مدت زمان بیش تری در آسمان حضور دارد و مستقیم به زمین می تابد به همین خاطر هوای این فصل بسیار گرم است و ما باید لباس های مناسب فصل تابستان بپوشیم لباس هایی که نازک تر هستند و رنگ های روشنی دارند زیرا لباس های تیره نور بیش تری را جذب می کنند و باعث گرمای بیش تر بدن می شوند.

گرمای هوای تابستان باعث می شود بسیاری از میوه های کال برسند و آماده ی خوردن شوند، میوه هایی متنوع و رنگارنگ که خوردن آن ها در روز های گرم تابستان که بدن زیاد عرق می کند و آب از دست می دهد بسیار لذت بخش و لازم است.

میوه های تابستانی اکثرا آب دار هستند تا غیر از تامین ویتامین های لازم، آب بدن را هم تامین کنند میوه هایی مثل هندوانه، طالبی، آلو، توت، زرد آلو، خربزه و …

به غیر از این میوه ها، تابستان میوه ی بسیار مفید و با ارزش دیگری دارد که در استان های جنوبی و گرم تر کشور مان برداشت می شود و در زیر آفتاب داغ تابستان رسیده و آماده ی چیده شدن می شود، نام این میوه ی مقوی خرما است که در استان هایی مثل کرمان، خوزستان، فارس، سیستان و بلوچستان و… کاشته شده در تابستان برداشت می شود و استفاده از آن فایده های زیادی برای بدن ما دارد.

تابستان فصل تعطیلی مدارس است و سه ماه فرصت داریم تا بیش تر استراحت کنیم، به کلاس های آموزشی مورد علاقه مان برویم و یا برنامه هایی که دوست داریم را از تلویزیون تماشا کنیم، هم چنین تابستان فرصت خوبی برای مسافرت و دیدن مکان های جدید و آشنایی با آن ها می باشد.

شنا نیز یکی از سرگرمی های مورد علاقه خیلی از ما در فصل گرم تابستان است و باعث خنک شدن بدن مان می شود.

در فصل تابستان درخت ها و گل ها و سبزه ها سرحال هستند و گرما و نور خورشید کامل به آن ها می رسد.

در این فصل اگر ما زیاد زیر نور مستقیم خورشید بمانیم به علت گرمای زیاد گرما زده می شویم و این بیماری فقط در فصل تابستان ممکن است به سراغ هر یک از ما بیاید، آفتاب سوختگی هم یکی از مشکلاتی است که امکان دارد در تابستان دچار آن شویم.

گرمای هوا در فصل تابستان باعث می شود ما از هر فرصتی استفاده کنیم و برای گردش به طبیعت برویم و روز را در سایه ی درختان و کنار رودخانه ها بگذرانیم.

در فصل تابستان به دلیل گرمای بیش از حد هوا، ما از وسایل خنک کننده مانند کولر های آبی و گازی استفاده می کنیم به همین دلیل مصرف برق در این فصل به اوج خود می رسد و بایستی هر کدام از ما تا حد امکان در مصرف برق صرفه جویی کنیم تا شاهد خاموشی در مناطق زندگی خود نباشیم مخصوصا در مرداد ماه که گرمای هوا بیش تر از هر زمان دیگری است.

در نیمه های شهریور ماه، کم کم از گرمای هوا کم می شود و تابستان رو به پایان می رود، خرید لوازم التحریر برای سال جدید شروع می شود و شور شوق بچه ها برای سال تحصیلی جدید حال هوای خوبی به روز های پایانی تابستان می دهد و در چشم به هم زدنی روز های بلند تابستان جای خود را به روز های کوتاه پاییزی و فصل زیبای پاییز می دهند.

مطلب مشابه: انشا درباره بهار؛ 4 انشا کامل با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری فصل بهار

انشا با موضوع فصل گرم تابستان مناسب پایه چهارم تا هشتم

انشا در مورد فصل تابستان را می توانید به شکل های مختلفی بنویسید که ما در این بخش یک موضوع انشا در مورد فصل تابستان ادبی برایتان آماده کرده ایم که اگر مایل باشید با هم می خوانیم:

تابستان و تعطیل بودن ان فرصت مناسبی برای کسانی است که میخواهند جز مدرسه کار های دیگری انجام بدهند . همچون کلاس هایی غیر از کلاس مدرسه مانند کلاس های اموزش زبان و یا کلاس های ورزشی و البته بسیاری از دانش اموزان زرنگ در ایام تابستان برای درس هایی که در انها ضعیف هستند به کلاس میروند تا سال تحصیلی را بدون هیچ مشکلی شروع کنند تابستان فصل تعطیلات است فصل خوشگذرانی معمولا اکثر مردم در اواخر تابستان یعنی شهریور ماه به مسافرت میروند

تابستان زمان مناسبی است برای استراحت که در اختیار ما دانش اموزان قرار میگیرد بعد از یک سال تحصیلی سخت و بعد از امتحانات تابستان زمان مناسبی برای استراحت و پرداختن به کارهای دیگه است تابستان با اینکه گرمترین فصل سال است ولی باز هم در بسیاری از مناطق ایران سرد است ولی در جنوب کشور تابستان به شدت گرم است و همین است که میگویند ایران کشور چهار فصل است

انشا توصیف تابستان مناسب پایه ششم تا هشتم

انشا توصیفی فصل تابستان را می توانید در این بخش بخوانید و از آن نت برداری کرده و در دفتر انشایتان یادداشت کنید. موضوع انشا توصیف تابستان و بهترین خوراکی ها برای فصل تابستان می باشد و بیشتر جنبه توصیفی درباره فصل تابستان دارد:

تابستان فصل دوم از چهار فصل سال در گاهشماری خورشیدی است و به موسم گرما گفته می‌شود. فصل تابستان به دلیل هوای گرم، اثرات زیادی بر بدن دارد.

فصل تابستان برای نیمکره شمالی زمین، از اول تیرماه شروع شده و تا پایان شهریورماه (۳۱ شهریور) ادامه پیدا می‌کند؛ و شامل سه ماه تیر، مرداد و شهریور است. درحالیکه همین دوره زمانی برای نیمکره جنوبی زمستان است؛ و تابستان نیمکره جنوبی متقابلاً هنگامی است که در نیمکره شمالی زمستان است.

این فصل پس از بهار و پیش از پاییز قرار گرفته و فصل گرما و میوه است.پس از اتمام تابستان، شروع رسمی سال تحصیلی می‌باشد.مزاج تابستان،گرم و خشک در نظر گرفته می‌شود و خلط صفرا در این فصل افزایش پیدا می‌کند. از ویژگی‌های فصل تابستان می‌توان به تحلیل رفتن مواد رقیق و حبس شدن مواد غلیظ در بدن همه اخلاط به‌ویژه خلط صفرا، برانگیخته می‌شوند و به جوشش در می‌آیند و تولید صفرا نیز نسبت به دیگر فصول سال، افزایش می‌یابد.

توت در رفع سرماخوردگی و تب، تقویت خون در کم‌خونی، جلوگیری از خاکستری شدن مو، ملین و مفید در بیماران دیابتی، آلبالو تقویت کننده قلب، دم گل آن مدر و دفع سنگ کلیه (سنگ‌های کوچکتر از 5 میلی‌متر) است.

از ویژگی‌های فصل تابستان گرم و سرخ شدن رنگ پوست است همچنین قوه هاضمه و دستگاه گوارش دچار سستی و ضعف می‌شوند. گرمی قلب، افزایش عطش, کاهش شدید رطوبات اصلی بدن، کاهش اشتها، عود بیماری‌های قبلی فرد، بروز درد و کندی حواس، سنگینی سر، خواب‌آلودگی، افزایش خونروش از بینی و رحم, اسهال خونی، احتمال ابتلا به درد چشم، فساد خون و احتباس قاعدگی (عقب افتادن قاعدگی) از ویژگی‌های فصل تابستان است.

انجیر تقویت سیستم عصبی، آرامش فکری، تقویت کلیه، بهبود هضم، ضداسهال، ضداسپاسم و ملین، گلابی دارای فیبر، ضدکولیک، مؤثر در کاهش وزن، دیابت و هضم، سم‌زدایی از کبد و کاهنده کلسترول، انگور کاهش ریسک بیماری‌های قلبی، ضد تصلب شرایین، سرشار از ویتامین و محافظت از کبد است.

مطلب مشابه: انشا زلزله؛ 2 انشا کامل با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری برای پایه های مختلف

انشا در مورد فصل تابستان زیبا

مقدمه:
تابستان فصل فوق العاده ای است که ما را با جذابیت جادویی خود جذب می کند. روزهای طولانی، هوای گرم و سرگرمی های زیادی که ماه‌های تابستان به ارمغان می‌آورد، آن را به فصل مورد علاقه من تبدیل کرده است. تابستان زمان مناسبی برای استراحت، ماجراجویی و تجدید قوا است.

زیبایی طبیعی این فصل بی نظیر است. شاخ و برگ سبز درختان، گل ها و غروب های زیبا آسمان ترکیبی عالی از رنگ ها را ایجاد می کنند و این فصل را دوچندان زیبا می نمایند. من به عنوان یک علاقمند سرسخت طبیعت معتقدم تابستان فصل فرصت های بی پایان است که باید از آن حداکثر استفاده را نمود.

من هر سال منتظرم تا از هوای گرم نهایت استفاده را ببرم و تمام ماجراهای هیجان انگیزی را که با خود به همراه دارد تجربه کنم. فصل تابستان فرصتی عالی برای قطع ارتباط با برنامه های روزمره و یکنواخت بوده و زمانی مناسب برای لذت بردن و استراحت است.

این فصل همه چیز دارد مثلا می توان از نور خورشید نهایت استفاده را برد همچنین لذت بردن از فعالیت های مفرح در فضای باز و ایجاد خاطرات فراموش نشدنی با عزیزانمان همگی از ارمغان های این فصل هستند. پیک نیک در پارک، سفر ساحلی یا حتی دراز کشیدن روی تراس خانه همگی از لذت های منحصر به این فصل هستند.

تابستان همیشه یادآوری عالی برای لذت بردن از لذت های ساده زندگی و در آغوش گرفتن لحظه حال است. این فصل ما را به آرامش، کشف و قدردانی از زیبایی های طبیعت دعوت می کند. من مشتاقم ببینم هوای گرم امسال چه ماجراهایی به همراه خواهد داشت و امیدوارم شما هم همینطور باشید. بیایید از آن نهایت استفاده را ببریم!

انشا طنز با موضوع فصل تابستان مناسب پایه سوم تا پنجم

نوشتن یک انشا طنز با موضوع فصل تابستان شاید کمی سخت و مشکل به نظر برسد برای همین ما در این قسمت بهترین ایده برای انشا طنز در مورد فصل تابستان را برایتان آماده کرده ایم. اگر دوست دارید برای معلم تان یک انشا طنز درباره تابستان و زیبایی هایش بنویسید در اینجا همراه ما باشید:

می‌گویند برای آن که بتوانید کسی را درک کنید، خود را به جای او بگذارید و سعی کنید به جای او دنیا را نگاه کنید. من هم از آنجا که این خورشید داغ تابستان را درک نمی‌کنم، می‌خواهم خود را به جای او بگذارم.

الان دارم از آن بالا خیره خیره شما را نگاه می‌کنم و سعی می‌کنم با اشعه نگاهم، شما را بسوزانم. از آن بالا به کوه و دشت و خیابان‌ها و پارک‌ها نگاه می‌کنم و مردم را می‌بینم که در حرکتند و هر یک به سویی می‌روند. بعضی‌هاشان تند تند راه می‌روند تا به سایه‌بانی برسند و خودشان را از شر من خلاص کنند.

بعضی‌ها هم مثل این راننده‌های تاکسی توی ماشین‌های داغشان ولو شده‌اند و منتظر پر شدن ماشین‌هایشان هستند تا راه بیفتند. اما از مسافر خبری نیست و لنگ‌های کوچکشان را خیس می‌کنند و بر سر و صورتشان می‌کشند و به من فحش می‌دهند.

از پنجره خانه‌هایتان به شما نگاه می‌کنم. خاک عالم! این چه وضع لباس پوشیدن است. خودتان را جمع کنید. ناسلامتی بزرگ‌تر اینجا نشسته.

به حوض بزرگ و پر آب درون پارک نگاه می‌کنم. آب‌ها آرام آرام بخار می‌شوند و هوای پارک را شرجی می‌کنند. دو دختر جوان روی نیمکت پارک نشسته‌اند و در حالی که روسری‌شان از شدت عرق به سرشان چسبیده، بستنی شاتوتی لیس می‌زنند. به بستنی آن‌ها نگاه می‌کنم. بستنی‌شان آب شده و آویزان می‌شود روی دست و لباسشان.

کلا هر جا را که نگاه می‌کنم، خرابی به بار می‌آورم. آخر من چه قدر تباهم؟ تنها نتیجه اخلاقی که می‌شود از این ماجرا گرفت این است که آفتاب داغ و سوزان تابستان اگر درک کردنی بود، خودش خودش را درک می‌کرد. سعی می‌کرد آدم باشد و این همه مردم آزاری را مرتکب نمی‌شد. مرض داشتن که شاخ و دم ندارد. دوستان بیایید آدم‌های خوبی باشید و مثل آفتاب تابستان نباشید.

مطلب مشابه: انشا آلودگی هوا؛ 4 انشا زیبا درباره آلودگی هوا با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری

انشا تابستانی که گذشت

تابستان امسال خیلی هوا گرم بود که هنوزم آثارش پیداست . من در این فصل سال و امسال تونستم کتاب ها و رمانهایی رو مطالعه کنم و از اوقات فراغتم کمال استفاده رو ببرم . همچنین باشرکت درکلاس های شنا و آمادگی جسمانی . تونستم دل خودم و سلامتی خودمو تضمین کنم.

البته متوجه بیماری ای ازخودم شدم که اونم خالی از لطف نبود. چون پی به این بیماری بردم ومجبور شدم تا هر چند وقت یکبارخودمودربوته آزمایشگاه قرار دهم و چک کنم .

خلاصه براتون بگم که در فصل تابستون من در جشنواره قرآنی برنده شدم. من در این فصل تا جائیکه تونستم به یک مجموعه فرهنگی و نگهداری کودکان و امور خیریه مانندی کمک کردم و پیش خدای خودم راضیم امیدوارم که تونسته باشم گام کوچکی در این راه برداشته باشم و هر چند از نظر مالی در مضیغه هستم اما کمک مالی نمودم البته نا گفته نمونه که فقط انحصارا کمک مالی نیست بلکه ما هر قدمی که برای حسینیه یا هر مرکز دیگه ای بر می داریم در جایگاه خودش نوشته میشه.

همچنین من درفصل تابستان به دیدار کودکان معلول شهید فیاض بخش مشهد رفتم و چند جعبه میوه برای اونها خریدم و از آنجائیکه در دوران دبیرستان معلممون یاد داده بودند که باید با آنها به نرمی رفتار کنید براشون میوه پوست کندم و به دستشون دادم چون بعضی هاشون اصلا توان پوست کندن میوه رو نداشتند و یا خیلی سنشون کوچک بود. هر لحظه که بیهوده از عمر بگذرد هرگز باز نخواهد گشت پس بکوشید در هر لحظه طوری زندگی کنید که وقتی گذشت آن احساس شرمندگی و ملامت نکنید .

مطلب مشابه: انشا موفقیت؛ 3 انشا زیبای با موضوع موفقیت در زندگی و آینده

مطالب مشابه