سبکِنو

انشا درباره پدربزرگ (چندین انشای عالی با مقدمه، بدنه و نتیجه برای تمامی پایه ها)

پدربزرگ کوه محبت است. کسی که عاشقانه ما را دوست دارد و نقش مهمی را در زندگی ما ایفا می‌کند. از همین رو معلم‌های عزیز از شاگردان خود می‌خواهند که برای پدربزرگ و در وصف ایشان یک انشا نوشته شود. ما نیز امروز در سایت ادبی و هنری سبکنو چندین انشای زیبا درباره پدربزرگ را برای شما دوستان قرار داده‌ایم. با ما باشید.

پدربزرگ قهرمان بی سکو

مقدمه:

 پدربزرگ، یکی از شخصیت‌های مهم و موثر در زندگی ما است. او یکی از اعضای خانواده است که با عشق، مراقبت و تجربه‌هایش، نقش بزرگی در شکل‌گیری هویت و شخصیت ما داشته است. در این انشا به برخی از ویژگی‌ها و ارزش‌هایی که پدربزرگان به ما آموخته‌اند، می‌پردازیم.

بدنه:

 یکی از ویژگی‌های بارز پدربزرگان، تجربه زندگی است. آنها با سال‌ها تجربه، دیدگاه‌هایشان را پیرامون مسائل مختلف شکل داده‌اند. پدربزرگان با داشتن تجربه‌های زندگی، به ما در مواجهه با مشکلات و تهدیدهای زندگی کمک می‌کنند و با درک و حکمت خود، راهنمایی می‌کنند. آنها با مشاوره‌هایشان، ما را در راه رسیدن به موفقیت و خوشبختی هدایت می نمایند.

پدربزرگان همچنین برخورد اخلاقی خاص و متفاوتی نسبت به جوانان دارند. آنها به ما در قبال دیگران احترام و قدردانی را یاد می‌دهند. پدربزرگان با نشان دادن محبت و مهربانی به اطرافیانشان، ما را در قبال دیگران نیز مهربان و سپاسگزار می‌سازند و با تربیت اخلاقی خود، ما را در قبال دیگران مسئولیت‌پذیر و اهل کمک می‌کنند.

پدربزرگان همچنین با عشق و محبتی که به ما دارند، ما را در کنار همدیگر نگه می‌کنند. آنها همواره به ما احساس علاقه و توجه می‌دهند و با حضور و حمایتشان، ما را در تمام مسیر زندگی همراهی می‌کنند. پدربزرگان با داشتن یک سینه گشاده و یک گوش صبور، به ما گوش می‌دهند و در مواجهه با مشکلات و نگرانی‌هایمان، از ما حمایت می‌کنند.

در طول زمان، پدربزرگان به ما ارزش کار و تلاش را نیز آموخته‌اند. آنها با تجربه خود، به ما می‌آموزند که برای رسیدن به موفقیت و دستیابی به اهدافمان، باید تلاش کنیم و به کارمان ارزش بدهیم. آنها با نشان دادن تعهد و پشتکار خود، ما را تشویق به پیگیری رویاها و برآورده کردن اهدافمان می‌کنند.

نتیجه:

 پدربزرگان با عشق، حکمت و تجربه‌هایشان، نقش بزرگی در زندگی ما داشته‌اند. آنها با ارزش‌های اخلاقی، قدرشناسی و تلاش بی‌وقفه‌شان، ما را به افرادی با ارزش و موفق تربیت کرده‌اند. پدربزرگان همیشه در قلب و خاطره‌هایمان حضور خواهند داشت و ارزشمندترین هدیه‌ای است که می‌توانیم به آنها بدهیم همین گوش دادن و عمل کردن به پندها و نصیحت های آنان است

پدر بزرگ، خانواده، احترام

انشان شماره دو

مقدمه:

 یکی از ستون‌های ارزشمند خانواده که او را به ‌عنوان نمادی از قدرت و حکمرانی خانوادگی می‌شناسیم پدر بزرگ است. پدربزرگ نقشی بسیار مهم و حیاتی در تثبیت خانواده برعهده دارد زیرا تجربه زندگی خود را با ما به اشتراک می‌گذارد.

بدنه:

 پدربزرگ با داشتن عشقی ویژه نسبت به اعضای خانواده خود، به معنای واقعی کلمه مرکز استحکام و یکپارچگی خانوادگی است و با حمایت، راهنمایی و عشقش دوام خانواده را تضمین می‌کند. او نقش عمده‌ای در همگام شدن خانواده و شکل‌گیری شخصیت اعضای خانواده دارد لذا، بدون شک پدربزرگ از ایثارگران مهم خانواده بوده و فرد ارزشمندی است که هر خانواده نیاز به داشتن آن را دارد.

یکی از مهمترین شکل‌های اجتماعی و خانوادگی پدربزرگ است. پدربزرگ علاوه بر اینکه فرزندان و نوه‌هایشان را با عشق و محبت فراوان نوازش و مراقبت می کند تجربیات خود را نیز با آنان به اشتراک می‌گذارد. جالب است بدانیم که پدربزرگ نافرمانی و اعتراض کودکانه را با نهایت صبوری و مهربانی تحمل می کند و در چشمان فرزندان و نوه‌های خود عامل ایجاد آرامش و صلح است.

پدربزرگ برای نسل‌های آینده الگویی زنده از دلسوزی و تفاهم انسانی بی‌نظیر است. اعتبار، استحکام و تسلط او بر نکات کلیدی زندگی، پنجره‌ای گشوده به عالم اجتماعی است که ما را به سوی منش مناسب در زندگی خود و محیط اطرافمان راهنمایی می‌کند؛ به همین دلیل، احترام به پدربزرگ خود را باید جدی بگیرید، زیرا مجموعه ای بی نظیر از اندیشه‌ها و تجربه های ارزشمند را در زندگی‌تان از وی به ارث خواهید برد.

نتیجه:

 وجود پدربزرگ برای والدین و نوه ها یک دلگرمی بسیار زیاد است و هر چند آنها به لحاظ عملی نمی توانند سهمی در رفاه اقتصادی خانواده داشته باشند اما آموزه ها و گفته های آنها می تواند باعث ایجاد فضای صلح و آرامش در خانه و خانواده شود.

مطلب مشابه: انشا پدر؛ مجموعه 10 انشا درباره پدر با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری

موهای سپید پدربزرگ

انشا شماره سه

به اندازه ی تمام موهای سپیدی که در سر دارد روزهای بد و خوب را از سر گذرانده است ، تجربه های تلخ و شیرین کسب کرده و اشک ها و لبخند های زیادی را دیده است این را به راحتی در چین و چروک های روی دست و صورتش می توان دید.

پدر بزرگم در هنگام سختی ها و غم ها صبورتر از همه است و بقیه را به صبوری دعوت می کند و می گوید هیچ روز بدی ماندنی نیست و این روزها هم به زودی تمام می شود و روزهای بهتر از راه می رسند ، تمام کلمات و حرکاتش پر از آرامش است و با اطمینان می توان تمام حرف هایش را پذیرفت و از طنین کلام دلنشینش لذت برد.

هنگام شادی ها هم پدر بزرگ خیلی آرام و صبور است و بهتر از همه می داند که این شادی ها هم گذرا هستند او همیشه می گوید شادی و غم هیچ کدام ماندنی نیستند و زندگی پر از روزهای خوب و بد است.

خیلی وقت ها دیده ام که پدر بزرگم در مقابل حرف های ناپسند یا رفتار های بد اطرافیان سکوت کرده و فقط لبخند زده است لبخندش هم از سر بخشش است، زیرا او حرف های زیادی را که از سر عصبانیت و خشم گفته شده را بخشیده است، او دیر به دل می گیرد و زود می بخشد و با این کار گذشت و بزرگواری را به ما یاد می دهد.

تمام عمرش را صرف تلاش و کوشش برای داشتن زندگی خوب و ساختن آینده ی فرزندانش کرده است و وقت ناراحتی ها و مشکلات ، فقط سکوت کرده و در خلوت خود خدا را صدا زده و بار هیچ غمی را روی دوش فرزندانش نگذاشته است، از خود گذشتگی های او مرا بیش تر جذب شخصیتش می کند.

گل و درخت های حیاط خانه اش مثل من عاشق پدر بزرگ هستند، او آن ها را با دستان خودش کاشته و پرورش داده است و هیچ وقت از رسیدگی به آن ها غافل نمی شود، انگار مهر و محبت اش را به پای آن ها هم ریخته است که این قدر شاداب و سرزنده هستند.

امیدوارم سایه ی امن پدر بزرگ تا سال های سال روی سر ما استوار بماند و چراغ خانه اش همیشه روشن باشد و دعاهای خیرش همیشه و همه جا بدرقه ی راهمان ، که حتما روزی، جایی دستمان را می گیرد.

مطالب مشابه