جملات تبریک روز ماما 15 اردیبهشت (متن و عکس نوشته تبریک)

جملات تبریک روز ماما 15 اردیبهشت (متن و عکس نوشته تبریک)

در تقویم جهانی 5 ماه می به عنوان روز جهانی ماما نامگذاری شده است که این روز در تقویم ایرانی مصادف با 15 اردیبهشت ماه است. در واقع هدف از بزرگداشت این مناسبت، افزایش آگاهی عموم جامعه درباره سلامت جسمی و روحی مادر و کودک است. باید گفت برای اولین بار در سال 1980 توسط سازمان بهداشت جهانی تصمیم بر آن شد تا این روز را به عنوان روز جهانی ماما در تقویم به ثبت برسانند تا اینکه در سال 1990 این تصمیم علنی شده و روز بزرگداشت ماما به تقویم جهانی اضافه گردید.

از آنجایی که جامعه مامایی به عنوان حلقه مهم و حیاتی برای تامین سلامت خانواده به ویژه مادر و کودک معرفی شده لذا به عنوان قشر فداکار و زحمتکش، جایگاه ارزنده ای را در جامعه از آن خود نموده است. اکنون که در آستانه روز جهانی ماما هستیم ما در این بخش از مطلب خود تصمیم داریم مجموعه ای از زیباترین جملات و پیام های تبریکاتی روز ماما را برایتان گردآوری کنیم.

تاریخچه و علت نامگذاری روز ماما چیست؟

همانطور که گفته شد ایده بزرگداشت روز جهانی ماما برای اولین بار در سال 1980 توسط تیم پزشکی در کشور هلند مطرح گردید. تا اینکه در سال 1990 به طور علنی این روز در تقویم جهانی ثبت شد. از آن پس بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ایران روز پنجم ماه می(15 اردیبهشت) را به عنوان گرامیداشت این حرفه اعلام کردند. به پاس گرامیداشت روز جهانی ماما نه تنها جایگاه این حرفه و مسئولین آن در جامعه ارتقا یافت بلکه توجه عموم به تامین سلامت خانواده نیز افزایش یافت.

سری جدید جملات زیبا تبریک روز ماما

اگر به دنبال زیباترین متن و جملات برای تبریک روز ماما هستید باید بگوییم سبک نو بهترین گزینه برای شما است. ما در ادامه این مطلب می خواهیم زیباترین پیام های تبریکاتی را برای روز ماما در اختیارتان قرار دهیم. با ارسال این پیام های زیبا به کسانی که در این حرفه مشغول به کار هستند می توان از زحمات و فداکاری هایشان تجلیل و تقدیر نمود.

مامایی حس باشکوه‌ترین لحظه‌هاست، دیدن زیباترین اشک‌ها و دلنشین‌ترین لبخندهاست،مامایی لمس ثانيه‌های باشکوه یک تولد است، در آغوش گرفتن هدیه پاک خداوند است، مامایی چيزی به جز عشق نيست، روز ماما روز فرشته‌های‌ مهربان خدا مبارک

ماما اولین رحمت الهی در نجات هر انسان است، قلب‌های مضطرب هر مادری با نگاه‌های دوست داشتنی ماما آرام می‌گیرد و آمدن عزیزترین موجود زندگی را نوید می‌بخشد. روز ماما بر شما مبارک

ماما ضربان قلب آینده را می‌شنود. روز ماما بر شما مبارک باد.

دوست مامای من دستانت زندگی می‌بخشد، روز جهانی ماما مبارک.

پروردگارا، تو قبل از یک مادر، محبت و عشق را در دست‌های ما به امانت گذاشتی تا یک تولد با شکوه را شاهد باشیم و در آغوش بگیریم. ما به این عنایت از تو محتاجیم. آن را از ما دریغ ندار. روز جهانی ماما مبارک باد.

یک نوزاد اولین نگاه معصومانه خود را به تو هدیه می‌دهد، اولین کسی که گریه‌اش را صبوری می‌کند، تو هستی، این صبوری و معصومیت بدرقه راهت. روز جهانی ماما مبارک.

روز جهانی ماما را که مصادف با بهار طبیعت است، به تلاشگران جامعه مامایی که وظیفه دشوار و سنگینی همچون حفظ سلامت مادر و نوزاد را بر عهده دارند، تبریک عرض می‌کنم.

ماما با شوق و رنج می‌آموزد تا رنج غیرقابل توصیف انسان را به شوق و آرامش برساند. روز جهانی ماما بر شما خواهر گلم مبارک باد.

درود و سپاس بی‌کران نثارت که با تحمل لحظه‌های دشوار، سبزی نگاهت را به سیمای لطیف نوزادان تقدیم می‌کنی. روزت مبارک دوست مامای عزیزم

جملات زیبا تبریک روز ماما 15 اردیبهشت (متن و عکس نوشته تبریک)

می‌خواهم از تو بگویم، از تو که فروزنده عشقی، از تو که مادر مهری و با راز خلقت آدمی عجین شده‌ای و شکفتن نوغنچه‌های امید را نظاره‌گری. روزت مبارک ای مامای مهربان و دلسوز

جملات زیبا برای روز ماما مبارک

درود بر تو ای خورشید ایمان، درود بر تو ای مامای مهربان! چشم کـه گشودم نگاه آسمانی و سرشار از مهر تو را دیدم، نور خدایی سرشار از عاطفه‌ای کـه از چشمانت بر همه وجودم بارید. گویی درد از درونم رخت بر بست و بیماری از آسمان وجود پر کشید، در حیرتم کـه خدا از چشمه کدام عاطفه، تو را لبریز کرده اسـت؟ ایمانت تا کدام آسمان بالا رفته اسـت؟ سینه‌ات را وسعت کدام دریای زلال مهر نوشانده کـه این چنین مهربان و صمیمی، خستگی‌ناپذیر و پرتلاش دست در یاری من آورده‌ای؟ آری این ماماست کـه بارها لحظه تحویل سال نو را، دوری از خانواده در شرایط بیماری و جراحی آن‌ها را، دیدن لحظات شادی و غم عزیزانش را از دست داده کـه مامای تو و مامای او باشد. روزت مبارک باد.

روزت مبارک ای سراپا سبزی که اولین نگاه، اولین نفس، اولین لبخند، اولین فریاد، اولین شوق و اولین عشق را نظاره می‌کنی.

ماما، فرشته‌ای سبزپوش از جنس حیات، نظاره گر اولین تپش هستی، نوازشگر گونه‌ای از جنس مخمل، ای شاهد مرواریدهای شوق، دست‌هایت شفایی اسـت بر محنتی شیرین، صدایت مونسی اسـت بر جان دردمند، و نگاهت تبلور امیدی اسـت در چشمان بی‌قرار. ۱۵ اردیبهشت روز جهانی ماما مبارک

تو شروع‌کننده ضربان زندگی و حیات هستی، و آینده با لمس دستان پر مهر تو آغاز می‌شود. روز ماما بر شما دوست خوبم مبارک باد.

هر زایشی در عین زیبایی، دردناک اسـت، جاودانه باد دستان پرشفقت مهربانانی کـه زایش این معجزه عجیب خلقت را، بر زاییده و زاینده سهل‌تر می‌سازند. روز ماما بر شما مبارک.

جملات زیبا تبریک روز ماما 15 اردیبهشت (متن و عکس نوشته تبریک)

تو نوازشگر مولود بهشتی بر فرش، نام تو ثبت بماند به نکویی در عرش، روز ماما مبارک.

در بین دست‌هایت عشق پیدا می‌شود، زیر باران نگاهت نسترن باز می‌شود، با عبور واژه از گوشه لب‌های تو، مهربانی‌های قلبت خوب معنا می‌شود. روز ماما، روز فرشته‌های زمینی مبارک باد‌.

جملات تبریک روز ماما به خانواده

هزاران گل باغچه زندگی بوسه می‌زنند بر دستان زندگی‌بخش فرشته‌ای که ساکن خانه‌ای در خیابان بهار، کوچه اردیبهشت و پلاک ۱۵ است. روزت مبارک خواهر عزیزم.

روز جهانی ماما را به همه عزیزان دلسوز، ماماهای عزیز کشورم به خصوص تو دوست نازنینم، تبریک عرض می‌کنم. امیدوارم همیشه همین‌طور پرتلاش و موفق باشید.

یک ماما با همه وجود خود و بند بند انگشتان دستش ضربان قلب، حرکات جنین و همچنین فشار و دردی که به مادر وارد می‌شود را به دقت بررسی می‌کند و هر لحظه توانایی یافتن زمان دقیق زایمان را دارد. تبریک روز ماما را از ما پذیرا باشید.

اشتراک گذاری

نظرات کاربران