سبکِنو

بیوگرافی حامد آهنگی؛ درباره زندگی شخصی و هنری این بازیگر و استندآپ کمدین

حامد آهنگی هنرمند متولد شده در شهر بندر انزلی است که در تاریخ 17 تیر ماه 1358 چشم به جهان باز کرد. او در حوزه های اجرا، بازیگری طنز و البته استنداپ کمدی فعالیت داشته و کارهای زیادی را نیز در تلویزیون ایران به نمایش گذاشته است. او همچنین در سال ها فعالیت خود به سراغ نویسندگی و کارگردانی هم رفته و موفقیت هایی کسب کرده است.. حامد آهنگی تحصیلات خود را با دریافت دکترای افتخاری رشته بازیگری در دانشگاه علوم و فنون به پایان رساند. متاسفانه پدر و برادر بزرگتر حامد آهنگی در سال های قبل فوت شده اند و آنها را از دست داده است.

حامد آهنگی سال ها پیش تشکیل خانواده داده و با یکی از بازیگران سابق تئاتر ایران به نام صفورا آغاسی ازدواج کرده است. او و همسرش در تاریخ 4 اردیبهشت ماه سال 1393 صاحب یک فرزند پسر  به نام آراد شدند که اکنون 9 ساله است. در ادامه این مقاله درباره زندگی شخصی و خانوادگی حامد آهنگی استنداپ کمدین معروف ایرانی صحبت می کنیم. برای آشنا شدن بیشتر با این هنرمند با استعداد و خوش ذوق با ادامه مطلب همراه باشید…

1 15

فعالیت حرفه ای و هنری حامد آهنگی

حامد آهنگی استنداپ کمدین و سلبریتی معروف و مشهور ایرانی است که در چند سال اخیر توانسته کارهای هنری بزرگ و معروفی را در حوزه کمدی و استنداپ به نمایش بگذارد. البته او از ابتدا در این سطح بالای شغلی قرار نداشت و در اوایل کار خود بیشتر به عنوان مهمان کمدین در جشن ها و مراسمات گوناگون اجرا می کرد. با این حال حامد آهنگی با حضور و اجرا در برنامه خندوانه توانست پله های طرقی را با سرعت زیادی طی کرده و گامی بزرگ در رشته استنداپ کمدی بردارد.

او بعد از حضور در این برنامه وارد جنبه حرفه ای رشته خود شد و موفق به حضور مستمر در صدا و سیما شد. او تا جایی توانست پیشرفت کند که در نهایت برنامه ای با محوریت کمدی و تاک شو به اسم شباهنگی را تولید و اجرا کرد. این برنامه او را به چهره ای بسیار محبوب و مشهور تبدیل کرد.

شروع فعالیت حامد آهنگی

گفتنی است که حامد آهنگی قبل از شروع بازیگری و کار هنر خود در ورزش و رشته فوتبال فعالیت داشت. این قضیه تا حدی برای او جدی بود که در سه رده سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان باشگاه فوتبال ملوان بندر انزلی حضور داشته و در پست مهاجم هم بازی می کرده است. اما در نهایت مسیر او از ورزش به سمت بازیگری تغییر کرد.

حامد آهنگی در سال 1372 در حالی که 14 سال داشت و دوران نوجوانی را سپری می کرد فعالیت های هنری خود را به طور جسته گریخته آغاز نمود. او از کمدین های با سابقه و قدیمی کشور است که کار خود را به شکل جدی از جنگ های شبانه کیش و اجرای نمایش های کمدی و بامزه در این جشن های ویژه شهر کیش شروع کرد. حامد آهنگی همچنین مدتی با شبکه باران که شبکه استانی استان گیلان است همکاری داشت و از این تریبون هم برای نمایش استعداد خود استفاده کرد.

این کمدین به خاطر اجراهای متنوع و پرشور خود به شهرت خوبی دست یافت؛ به طوری که هرگاه در مراسم یا جشنی به عنوان کمدین حضور پیدا می کرد استقبال بسیار خوبی از او می شد. در نتیجه می توان گفت که شهرت حامد آهنگی فقط به خاطر اجرا در برنامه خندوانه نبوده و قبل از آن خود او هم به عنوان یک کمدین مطرح شناخته می شد؛ به طوری که کلیپ اجراهایش خیلی زود بین مردم کشور دست به دست می شد و محبوبیت زیادی در بین مردم داشت.

5 8

اجرا در مدرسه و تئاتر

حامد آهنگی از دوران مدرسه در زمینه کمدی فعال بود و از همان کودکی به عنوان یک کمدین بامزه پایه ثابت جشن ها و مراسمات مدرسه اش بود. به خاطر استعداد خوبی که در این زمینه داشت توانست به راحتی مورد تشویق و تحسین افراد حاضر در مدرسه قرار بگیرد و همین عامل باعث شد که انگیزه ادامه دادن در زمینه موسیقی را پیدا کند.

سر انجام با همه این پیشینه ها و کارهای ساده در سال 1372 تصمیم گرفت که کار خود را به شکل حرفه ای در حوزه کمدی و اجرا آغاز کند و در عرصه تئاتر هم دست به کارهایی زد. حامد آهنگی با اجرا و کار کردن در گروه های تئاتر شهر بندر انزلی توانست خیلی زود به جوایزی در این زمینه دست پیدا کرده و موفق شود تا این رشته را به عنوان کار اصلی و آینده خود انتخاب کند.

آثار شاخص حامد آهنگی

اگر بخواهیم آثار شاخص و موفق حامد آهنگی را معرفی کنیم می توانیم از جنگنامه غلامان، شب هزار و یکم، مرگ یزدگرد، مدرسه پیرمردها و البته اجراهای کمدی مخصوصی تحت عنوان جنگ های شبانه و کنسرت های خنده نام ببریم. به همه این موارد باید حضورها و اجراهای استنداپ حامد آهنگی در مراسم ها و برنامه های مختلف را اضافه کرد. البته برنامه تاک شوی شباهنگی هم که اخیرا تولید شده گل سر سبد کارهای او بوده و باعث مشهور شدن هر چه بیشتر او شد.

آشنایی با صفورا آغاسی و ازدواج

همانطور که گفتیم حامد آهنگی در سال های جوانی خود در تئاترهای زیادی در شهرهای شمالی کشور و به خصوص شهر انزلی حضور داشته و مدت زمان زیادی را به این کار اختصاص می داد. در یکی از همین اجراها بود که حامد آهنگی با یکی از هنرپیشه های سابق استان گیلان به نام صفورا آغاسی هم بازی و آشنا شد. با همین همکاری بود که علاقه بین این دو نفر شکل گرفته و حامد آهنگی به خواستگاری این بانوی هنرمند رفت. با این وجود خانواده صفورا آغاسی به دلیل مشخص نبودن وضعیت شغل و درآمد حامد آهنگی با این ازدواج مخالفت کردند.

با این وجود آقای کمدین از خواسته خود دست نکشید و به مدت چهار سال به طور بی وقفه تلاش کرد تا بالاخره با توجه به موفقیت های بزرگی که در زمینه شغلش کسب کرده بود توانست رضایت خانواده همسرش را برای شروع یک زندگی مشترک با صفورا آغاسی کسب کند. چند سال بعد از ازدواجشان، در سال 93 این زوج خوشبخت دارای یک فرزند پسر شدند که آراد نام دارد.

2 13

از تدریس بازیگری تا کنسرت های خنده

حامد آهنگی به خاطر استعداد ذاتی و تحصیلات آکادمیک خود تسلط بسیار زیادی در بازیگری داشته و برای مدتی هم در شهر رشت و در آموزشگاه های بازیگری به تدریس این رشته مشغول بوده است. تبحر و توانایی او در این رشته تا حدی بود که در نهایت باعث شد با کمک استاد فرهاد پاک سرشت یک آموزشگاه بازیگری مستقل در شهر رشت تاسیس کرده و در آنجا هم به تدریس بازیگری بپردازد.

این کمدین مدرس به سبب اجراهای مختلف او در شهر رشت و پخش شدن کارهایش در بین مردم از محبوبیت و شهرت بسیار خوبی برخوردار بود و همین دلیل باعث می شد کلاس های بازیگری اش همیشه دانش آموزان زیادی داشته باشد و از آنها به خوبی استقبال شود.

در سال های پایانی دهه 80 شمسی بود که توسط شبکه جام جم برنامه ای به نام برترین ها در شهر شیراز ساخته شد و تهیه کنندگان برنامه از حامد آهنگی به عنوان کمدین برنامه دعوت کردند. حامد در این برنامه هم خوش درخشید و توانست لبخند را بر لب اکثر مخاطبان برنامه بنشاند تا رضایت حداکثری آنها را کسب کرده باشد. این برنامه و بازخوردهای آن باعث شد که یکی از خوانندگان پاپ و معروف کشور یعنی حمید خندان از حامد آهنگی برای همکاری و شرکت در کنسرت های خود دعوت به عمل بیاورد.

با شروع این کنسرت ها آرام آرام کنسرت های خنده مستقل حامد آهنگی هم شروع شد و با گذشت زمان این اجراهای مخصوص کمدی جدی تر شده و به سبک مخصوص حامد آهنگی تبدیل شدند. کنسرت های خنده به سرعت فراگیر شدند و حامد آهنگی توانست در شهرهای مختلف کشور مخاطبان خود را به سالن های اجرا بکشاند. در نهایت کار به جایی رسید که امروزه بلیط این کنسرت های مخصوص به سرعت به فروش رفته و هیچ صندلی خالی باقی نمی ماند. به طور تقریبی می توان گفت تا امروز حامد آهنگی بیش از دو هزار مورد از این کنسرت ها را تنها در شهر کیش به اجزا گذاشته و درآمد بسیار خوبی از این راه داشته است.

حضور در خندوانه

در سال 1395 بود که رامبد جوان که ساخت برنامه خندوانه در صدا و سیما را بر عهده داشت حامد آهنگی را به این برنامه دعوت کرد و با اجراهای جذابش تبدیل به یکی از کمدین های ثابت برنامه خندوانه شد. او در این برنامه استنداپ های زیادی اجرا کرد و به خاطر مخاطب میلیونی این برنامه توانست به یک چهره ملی در زمینه کمدی و استنداپ تبدیل شود.

درست است که حامد آهنگی سال های زیادی را در رشته خود کار کرده بود و در سطح محلی هم شهرت زیادی داشت اما به خاطر نداشتن یک تریبون میلیونی هنوز آنطور که باید شناخته شده نبود؛ اما با حضور در برنامه خندوانه و همکاری او با رامبد جوان توانست خودش را به اوج شهرت برساند. این شناخته شدن باعث شد در چند سال اخیر حامد آهنگی دست به کارهای بزرگی بزند و چندین برنامه را در صدا و سیما و شبکه خانگی به اجرا در بیاورد. به عبارتی حضور در خندوانه نقطه عطف دوران حرفه ای این کمدین بود.

بازی در سریال لژیونر

سریال لژیونر در سال 1396 ساخته و از شبکه 5 سیما پخش شد. حامد آهنگی در این سریال که کارگردان آن مسعود آب پرور بود حضور پیدا کرده و توانست در 37 سالگی خود نقش مهمی را در این مجموعه تلویزیونی داشته باشد. او یک بازی خاص و جذاب در این سریال داشت و ضمن افزایش محبوبیت خود در بین مخاطبان تلویزیون توانست از فرصت حضور در کنار بازیگران بزرگی مثل محمدرضا شریفی نیا، حسن پورشیرازی و زهیر یاری استفاده کرده و بر تجربه های خود در عرصه بازیگری بیفزاید.

ساخت برنامه شب آهنگی

برنامه شب آهنگی یک تاک شوی شاد است که برای مخاطبان لبخند را به ارمغان می آورد. این برنامه که با اجرای بی نظیر حامد آهنگی همراه شده است از سلبریتی های مختلف به عنوان میهمان استفاده کرده تا ساعاتی پر از شوخی و کمدی را به تصویر بکشد. حامد آهنگی تا پیش از ساخت این مجموعه بیشتر به عنوان یک کمدین یا بازیگر طنز شناخته می شد اما برنامه شباهنگی مشخص کرد او در زمینه مجری گری هم مهارت و تسلط بی نظیری دارد.

این برنامه هم مانند دیگر کارهای حامد آهنگی توانست در دل مخاطبان جای خود را باز کند و خیلی زود در بین مردم فراگیر شد. گپ و گفت ها و شوخی های گاه و بیگاهی که بین مجری و مهمان برنامه شکل می گرفت جریان اصلی این تاک شو را ساخته است. این برنامه در ابتدا در یک فصل تولید و پخش شد اما استقبال فوق العاده مردم از برنامه و مجری آن باعث شد تا حامد آهنگی تصمیم به ساخت ادامه برنامه در فصل دوم بگیرد.

3 12

اجرای برنامه تی ان تی

تی ان تی جدیدترین و آخرین کار حامد آهنگی در شبکه نمایش خانگی است که تهیه کننده آن محمدرضا رضائئیان است. این برنامه نوعی ریلیتی شو با تم طنز است که در فروردین 1402 ساخته و در دو وبسایت میزبان فیلم نت و فیلیمو پخش شده است. حامد آهنگی در برنامه TNT هم مثل برنامه شب آهنگی در هر قسمت یک سلبریتی را به عنوان مهمان دعوت کرده و به گپ و گفت با او می پردازد. این برنامه هم مثل بقیه برنامه هایی که حامد آهنگی ساخته است مورد توجه و استقبال مردم قرار گرفته است و مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده است.

جمع بندی

در این مقاله به معرفی هنرمند و کمدین معروف کشورمان حامد آهنگی پرداختیم. سعی کردیم با مطالبی که آوردیم شما را هر چه بیشتر با زندگی خانوادگی و هنری حامد آهنگی آشنا کرده و آثار معروف او را هم به شما معرفی کنیم. همانطور که خواندید حامد آهنگی از صفر شروع کرده و با تلاش و پشتکار خود توانست تا بالاترین درجه کمدی و استنداپ پیشرفت کند و نمونه ای از هنرمندان با استعداد کشور باشد. امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید…

مطالب مشابه