جاهای دیدنی آمستردام | تصاویر از زیباترین مکان خای گردشگری این شهر زیبا در هلند

یکی از کشور‌های زیبایی که شما می‌توانید به آن سفر کنید و یکی از شیرین‌ترین تجربیات خود را رقم بزنید، کشور هلند است. این کشور کشور فراقاره‌ای کوچک از قلمروهای پادشاهی هلند در شمال غربی اروپا بوده که جمعیت آن 17.1 میلیون نفر می‌رسد و پایتخت آن کشور آمستردام است. در مقاله امروز می‌خواهیم درمورد جاهای دیدنی پایتخت کشور هلند یعنی آمستردام صحبت کنیم. جالب است که بدانید این کشور به کشور گل لاله و سرزمین آبادی شهرت دارد. آمستردام نیز حدود 854000 جمعیت دارد که استان هلند شمالی در غرب هلند واقع شده است. در ادامه به جاهای دیدنی این شهر اشاره خواهیم کرد.

شهر آمستردام

شهر آمستردام / جاهای دیدنی آمستردام | تصاویر از زیباترین مکان خای گردشگری این شهر زیبا در هلند

این شهر یک شهر پرجمعیت بوده که پایتخت کشور هلند است و در شمال غربی اروپا بین آلمان (شرق)، بلژیک (جنوب) و دریای شمال (شمال و غرب قرار دارد. شهر آمستردام در قرن هفدهم دوران طلایی را برای کشور هلند رقم زد. این شهر یک قطب اقتصادی بوده و جزء شهرهایی با قادرت دریایی محسوب می‌شود. آمستردام یک بندر در هلند غربی است که به دریای شمال وصل می‌شود. درواقع آمستردام مرکز اصلی تجارت و اقتصاد هلند محسوب می‌شود. مردم کشور هلند و آمستردام به زبان هلندی صحبت می‌کنند که این زبان یک زبان آلمانی غربی است. میانگین دمای هوای این شهر از 5/4 درجه سانتی گراد در ژانویه تا 17 درجه سانتی گراد در جولای متغیر است. آب و هوای این شهر متنوع بوده و یک شهر بندری شمالی محسوب می‌شود.

جاهای دیدنی شهر آمستردام

در این بخش می‌خواهیم چند مورد از معروف‌ترین جاهای دیدنی این شهر که در سفر خود به آن نباید از دست بدهید را برای شما بیان کنیم. این مکان‌ها به شرح زیر هستند:

کلیسای غربی (The West Church)

کلیسای غربی (The West Church)

یکی از جاهای دیدنی آمستردام کلیسای غربی است که این کلیسا در سال 1630 بنا شده است و معماری آن به این دوره مربوط می‌شود. نقاشی‌های گوتیک موجود در دیوار‌های این کلیسا، هنامی که وارد آن می‌شوید، خودنمایی می‌کنند. در کلیسای غربی آمستردام در سال 1906 به احترام رامبرانت یک ستون همراه سنگ‌های مرمری آذین ساخته شد. این کلیسا همچنین مقبره جان رامبرانت بوده و درون آن یک پیانو وجود دارد که طبق گفته مورخان در سال 1622 ساخته شده است. بومی‌های این کشور به این کلیسا، کلیسای لانگر جان می‌گویند. جالب است بدانید برج جان قد بلند یاد بود امپراطور اتریش ساخته شد. این شخص در سال 1489 در حالی که به شدت بیمار بود به این شهر مهاجرت کرد. بعد از مدتی بیماری او بهبود پیدا کرد و برای تشکر از مرزهای این شهر دفاع کرد.

آدرس: Westerkerk, Prinsengracht 279, 1016 GW Amsterdam, Netherlands

فاصله این کلیسا از مرکز شهر: این کلیسا از مرکز شهر با وسیله نقلیه شخصی حدود 18 دقیقه، عمومی 21 دقیقه و پیاده 7 دقیقه فاصله دارد.

ساعت کاری: این کلیسا در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل بوده و روزهای دیگر از 11 صبح الی 3 ظهر فعالیت می‌کند.

کلیسای دِ اود کرک De Oude Kerk

کلیسای دِ اود کرک De Oude Kerk

کلیسای د او کرک در سال 1306 میلادی ساخته شده و تا به امروز تمامی حوادث تاریخی آمستردام را شاهد بوده است. این کلیسا امروزه به عنوان یکی از محل‌های برگزاری مناسک‌ مذهبی مسیحیان محسوب می‌شود. ابتدا کلیسای د  او کرک کلیسای مسیحی کاتولیک بود اما بعد از گذشت زمان و اعمال برخی قوانین آن، این کلیسا به مسیحیان پروتستان تعلق گرفت.

آدرس: Oude Kerk Amsterdam, Oudekerksplein 23, 1012 GX Amsterdam, Netherlands

فاصله این کلیسا از مرکز شهر: این کلیسا حدود 8 دقیقه به خودرو شخصی، 8 دقیقه وسایل نقلیه عمومی 8 دقیقه و 14 دقیقه پیاده فاصله دارد.

ساعت کاری:  کلیسای او دِ کرک در روزهای یکشنبه از ساعت 1 ظهر الی 5:30 بعد از ظهر و در روزهای دیگر هفته از ساعت 10 صبح تا 6 عصر فعالیت می‌کند.

عبادتگاه سیناگوگ پرتغالی Synagoue The portuguese

عبادتگاه سیناگوگ پرتغالی Synagoue The portuguese

در این عبادتگاه شما می‎‌توانید نشانه‌هایی از آداب و رسوم و معماری پرتغالی را مشاهده کنید. طبق اسنادی که جمع آوری شده است، پرتغال در قرن 17 دچار رکود اقتصادی و مشکلات زیادی شد. به همین دلیل، عده‌ای از بومی‌های آن کشور به آمستردام آمده و به تدریج آثاری از فرهنگ خود در این کشور به یادگار گذاشتند که یکی از آن‌ها همین بنا سیناگوگ است.
آدرس: Portuguese Synagogue of Amsterdam, Mr. Visserplein 3, 1011 RD Amsterdam, Netherlands

فاصله این عبادتگاه تا مرکز شهر: این عبادتگاه تا مرکز شهر با وسیله نقلیه شخصی 5 دقیقه و پیاده تنها یک دقیقه فاصله دارد.

ساعت کاری: این کلیسا در روزهای شنبه بسته بوده و روزهای دیگر از ساعت 10 صبح تا 5 عصر فعالیت می‌کند.

کانال بلت built The Canal

کانال بلت built The Canal

 این کانال یکی از 4 کانال آبی این شهر بوده که به علت تسریع و تسهیل آبرسانی شهری بسیار مشهور است. کانال بلت در لیست آثار چهانی یونیستو نیز وجود دارد و یکی از زیباترین مکان‌های آمستردام محسوب می‌شود و طبق اسناد تاریخی، این کانال از قرن 17 تا به امروز وجود دارد. برای تماشا کردن یک فضای بی‌نظیر و غروب خورشید، پیشنهاد می‌کنیم سوار قایق شوید و این منظره زیبا را تماشا کنید.

آدرس: Canals of Amsterdam, Amsterdam, Netherlands

فاصله تا مرکز شهر: کانال بلت حدود 16 دقیقه با خودرو شخصی، 15 دقیقه با وسیله نقلیه عمومی و حدود 20 دقیقه به صورت پیاده با این کانال فاصله دارد.

مطلب مشابه: جاهای دیدنی لندن؛ تمام مکان ها، خیابان و جاهای تفریحی و گردشگری لندن

کاخ سلطنتی آمستردام Royal Palace Amsterdam

کاخ سلطنتی آمستردام Royal Palace Amsterdam

همانطور که در بخش‌های قبلی اشاره کردیم، لقب این کشور کشور لاله است و محوطه این کاخ این لقب را به خوبی به تصویر می‌کشد. کاخ سلطنتی آمستردام با تعداد زیادی از گل لاله احاطه شده و محوطه‌ای زیبا و خیره کننده را ساخته است.  این بنا قبلا به عنوان اداره شهرداری استفاده می‌شد اما بعد از آن تبدیل به استراحتگاه و محل سکونت شاه تبدیل شد. این کاخ بسیار وسیع بوده و از 13659 ستون ساخته شده است. جالب است بدانید که این کاخ در سال 1808 محل سکونت پادشاهانی اعم از ناپلئون بناپارت، پادشاه فرانسه و لوئیز بناپارت بوده است. کاخ آمستردام در سال 1648 بنا شد و در ساخت آن معماری و هنر رم به چشم می‌خورد.

طراحی‌های داخل این کلیسا توسط نقاش مشهور تحت عنوان رامبراند صورت گرفته است. داخل این بنا

پیکرها و سنگ‌های قیمتی زیادی وجو دارد. در صورتی که به مبلمان کلاسیک علاقه دارید، باید از این بنا دیدن کنید چرا که دخل آن مبلمان کلاسیک زیادی به چشم می‌خورد. این کاخ دارای اتاق‌های بسیار زیبایی است اما چشم‌گیر‌ترین اتاق آن، اتاق جلسات است. در این اتاق با سنگ‌های قیتی و مبمان زیبایی وجود دارد.

آدرس: Royal Palace Amsterdam, Nieuwezijds Voorburgwal 147, 1012 RJ Amsterdam, Netherlands

فاصله تا مرکز شهر: این کاخ حدود 5 دقیقه با خودرو شخصی تا مرکز شهر فاصله دارد. این مقدار با وسیله نقلیه عمومی 12 دقیقه و پیاده 15 دقیقه محاسبه می‌شود.

ساعت کاری: طبق اطلاعاتی که در گوگل منتشر شده است، بازدید از این کاخ فعلا برای عموم بسته است.

وندلا پارک vondel park

وندلا پارک vondel park

یکی دیگر از جاهای دیدنی آمستردام که بین دو محله اود وست (Oud- West) و اود زید (Oud- Zuid) قرار دارد، وندلا پارک است. وندلا پارک در سال 150 ساحته شده و زیر بنای آن به 74 هکتار می‌رسد.  این پارک امکانات تفریحی زیادی دارد که اعم از چندین زمین بازی، محل اجرای نمایش، مناظر زیبا و چندین کافی شاپ می‌شوند. بازدید کنندگان این پارک می‌توانند در میز و صندلی‌هایی که در کنار منظره‌ای زیبا چیده شده‌اند، به تماشای منظره زیبای این چارک بشینند و از دیدن درختان بلند و فضای سبز دلپذیر لذت ببرند.

آدرس: Vondelpark, Amsterdam, Netherlands

فاصله تا مرکز شهر: این پارک با خودرو شخصی از مرکز شهر حدود 15 دقیقه، با فاصله نقلیه عمومی مانند اتوبوس حود نیم ساعت و به صورت پیاده حدود 40 دقیقه فاصله دارد.

کانال جردان jordaaan

کانال جردان jordaaan

کانال جردان یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری این شهر است. همانطور که در بخش‌های قبلی گفتیم این شهر 4 کانال آبی دارد که در آبرسانی شهری و روستایی تاثیر دارد. در صورتی که در امتداد این کانال حرکت کنید، به روستای گرینویچ می‌رسید کانال جردان از شرق به کانال پرنسس و از غریب به کانال Linjnbaansgracht متصل می‌شود.

آدرس: Jordaan, Amsterdam, Netherlands

فاصله تا مرکز شهر: از مرکز شهر تا کانال جردان به حودرو شخصی حدود 21 دقیقه با و وسیل نقلیه عمومی حدود 22 دقیقه و به صورن پیاده حدود نیم ساعت فاصله دارد.

کانال پرنسس Prisnengracht

کانال پرنسس Prisnengracht

یکی دیگر از کانال‌ آبی آمستردام کانال آبی پرنسس است. خانه‌های طرح رنسانسی اطراف کانال بسیار زیبا و دوست داشتنی هستند که این منطقه را به یکی از پربازدید‌ترین مناطق دیدنی آمستردام شده است. یکی از کارهایی که می‌توانید در این کانال از انجام دادن آن لذت ببرید، پیاده روی در حاشیه آن است. همچنین در حاشیه آن کافه‌هایی وجود دارد که برای استراحت و خوردن یک خوراکی خوشمزه می‌توانید به آن‌ها سر بزنید.

آدرس: Prinsengracht, Amsterdam, Netherlands

فاصله تا مرکز شهر: کانال پرنسس از مرکز شهر حدود 17 دقیقه با خودرو شخصی، 1 دقیقه با وسیله نقلیه عمومی و 25 دقیقه به صورت پیاده فاصله دارد.

محله بیگیونف Begijnhof

محله بیگیونف Begijnhof

در صورتی که به عکاسی و گرفتن عکس یادگاری علاقه دارید، باید از این محله دیدن کنید. در این محله خانه‌های زیبایی از جنس چوب وجود دارد که با درهای بزرگی مانند درهای قصر ساخته شده‌اند و شما می‌توانید از این خانه‌ها عکاسی کنید یا عکس یادگیری بگیرید.

آدرس: Begijnhof, 1, 1012 WS Amsterdam, Netherlands

فاصله تا مرکز شهر: این محله تا مرکز شهر حدود 20 دقیقه با خودرو شخصی،  دقیقه با وسیله نقلیه عمومی و 17 دقیقه به صورت پیاده فاصله دارد.

میدان سد Square Dam

میدان سد Square Dam

در قرن سیزدهم، بومی‌های حاشیه رودخانه مستدل دست به کار بزرگی زدند. آن‌ها بخش شمالی رودخانه را برای ساخت بناهایی انتخاب کردند و این اقدام آن‌ها بعدها منجر به ظهور میدان شده و سپس کاخ شاه آمستردام، ساختمان ملی آمستردام و بناهای شناخته شده دیگر شد.

آدرس: Dam Square, Amsterdam, Netherlands

فاصله تا مرکز شهر: این میدان تا مرکز شهر خودرو 6 دقیقه با خودرو شخصی، 11 دقیقه با وسایل نقلیه عمومی و حدود 15 دقیقه به صورت پیاده فاصله دارد.

نمایشگاه دنیای بدن Body World: The Happiest Project

نمایشگاه دنیای بدن Body World: The Happiest Project

یکی از هیجان‌انگیز ترین نمایشگاه‌هایی که شما می‌توانید ببینید نمایشگاه دنیای بدن آمستردام است. در نمایشگاه دنیای بدن پیکره‌هایی از انسان با ماهیچه‌ها و شریان‌ها در حالات مختلف وجود دارد. حدودا 200 عکس و پیکره طبیعی در این نمایشگاه برای نمایش عموم گذاشته شده‌اند که هر ساله بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می‌کنند. جالب است بدانید هدف از برگزاری این نمایشگاه، نشان دادن تاثیرات شادی بر جسم انسان است!
آدرس: BODY WORLDS Amsterdam, Damrak 66, 1012 LM Amsterdam, Netherlands

فاصله تا مرکز شهر: نمایشگاه دنیای بدن حدود 6 دقیقه با خودرو شخصی، 9 دقیقه با وسایل نقلیه عمومی و حدود 20 دقیقه به صورت پیاده از مرکز شهر فاصله دارد.

ساعت کاری:  این نمایشگاه هفت روز هفته از ساعت 10 تا 10 شب برای بازدید عموم، فعالیت می‌‌کند.

باغ گیاه شناسی دِ هورتوس بوتانیکاس De Hortus Botanical

باغ گیاه شناسی دِ هورتوس بوتانیکاس De Hortus Botanical

 یکی دیگر از جالب‌ترین مکان‌هایی که در این شهر می‌توانید از آن بازدید کنید، باغ گیاهه شناسی آستردام است. بدین ترتیب اگر به گل و گیاه علاقه دارید، بازدید از این مکان می‌تواند برای شما لذت بخش باشد. این باغ در قرن 17 برای پرورش گیاهان دارویی مورد استفاده قرار می‌گرفت. اما امروزه بیش ز 6000 گونه گیاه در آن پرورش داده می‌شود.

آدرس: Hortus Botanicus, Plantage Middenlaan 2a, 1018 DD Amsterdam, Netherlands

فاصله تا مرکز شهر: این باغ از مرکز شهر حدود 5 دقیقه با خودروی شخصی و به صورت پیاده حدود 5 دقیقه از مرکز شهر فاصله دارد. لازم به ذکر است که شا نمی‌توانید با وسیله نقلیه عمومی به این مکان بروید.

سالن تئاتر پته توچینسکی Tuschinski Pathe

سالن تئاتر پته توچینسکی Tuschinski Pathe

یکی از مشهورترین جاهای دیدنی این شهر سالن تئاتر پته توچینسکی است که یک جای هنری است. طراحی این تئاتر بسیار بوده و سبک طراحی آن سنتی است. با این وجود، نشانه‌هایی از طراحی مدرن نیز در آن به چشم می‌خورد.

آدرس: Pathé Koninklijk Theater Tuschinski, Reguliersbreestraat 26-34, 1017 CN Amsterdam, Netherlands

فاصله تا مرکز شهر: سالن تئاتر پته توچیسنکی از مرکز شهر حدود 3 دقیقه با خودرو شخصی و با وسیله نقلیه عمومی 5 دقیقه و به صورت پیاده نیز 10 دقیقه تا مرکز شهر فاصله دارد.

مطلب مشابه: معرفی مکان های گردشگری لوکزامبرگ؛ معرفی جاهای دیدنی این کشور کوچک

باغ گیاه شناسی آمستردام Amsterdam Bos

باغ گیاه شناسی آمستردام Amsterdam Bos

این باغ نیز برای علاقه مندان گیاه شناسی ساخته شده است و حدود 100 هکتار است و 200 نوع گل و گیاه داخل آن پروش داده می‌شوند.

آدرس: Het Amsterdamse Bos, 1182 DB Amstelveen, Netherlands

فاصله تا مرکز شهر: باغ گیاه شناسی آمستردام از مرکز شهر حدود 18 دقیقه با خودرو شخصی، 30 دقیقه با وسایل نقلیه عمومی و 1 ساعت و 36 دقیقه به صورت پیاده فاصله دارد. در این فستیوال‌ها و برنامه‌های مختلفی برگزار می‌شود که می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید.

برج آدام تورن Torn A’ DAM

برج آدام تورن Torn A’ DAM

اگر به بناهای مدرن علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم از برج آدام تورن بازدید کنید. این برج در ضلع شمالی ساحل دریای آمستردام با ظاهری مدرن و اعجاب انگیز ساخته شده است. نام این برج آدام تورن بوده که در سال 2016 افتتاح شد. در طبقات این برج مشاغل مختلفی وجود دارد. علاوه بر این، موارد دیگری همچون کافه‌ها و رستوران‌ها نیز در این برج یافت می‌شوند. لازم به ذکر است که هزینه تهیه مواد خوراکی در رستوران‌های این برج در مقایسه با رستوران‌های دیگر هزینه بیشتری نیاز دارد.

آدرس: A’DAM Tower, Overhoeksplein 1, 1031 KS Amsterdam, Netherlands

فاصله تا مرکز شهر: شما می‌توانید با خودرو شخصی در 11 دقیقه، با وسایل نقلیه عمومی حدود 18 دقیقه و به صورت پیاده حدود نیم ساعت از مرکز شهر خود را به این برج برسانید.

ساعت کاری: این برج از 10 صبح تا 9 شب باز است.

باغ وحش ناتورا ماگیسترا Artis Magistra Nature

باغ وحش ناتورا ماگیسترا Artis Magistra Nature

اگر به حیوانات و حیات وحش علاقه دارید، باید به باغ وحش ناتورا ماگیسترا سر بزنید. این باغ وحش حدود 200 سال قدمت دارد. بومی‌های آمستردام به بغ وحش ناتورا ماگیسترا، آتریس می‌گویند و در آن گونه‌های ریز و درشت جانوری وجود دارد. این باغ وحش همچنین دارای یک آکواریم است که اگر به ماهی‌ها زینتی و بزرگ علاقه دارید، می‌توانید از آن دیدن کنید.

آدرس: ARTIS, Plantage Kerklaan 38-40, 1018 CZ Amsterdam, Netherlands

فاصله تا مرکز شهر:  این باغ وحش حدود 4 دقیقه با خودرو شخصی، 5 دقیقه با وسایل نقلیه عمومی و حدود 10 دقیقه به صورت پیاده تا مرکز شهر فاصله دارد.

ساعت کاری: این باغ وحش در تمای روزهای هفته یعنی از ساعت 9 صبح تا 5 عصر باز است.

آسیاب‌های بادی Zaanse Schans

آسیاب‌های بادی Zaanse Schans

یکی دیگر از القاب این کشور، کشور آسیاب بادی است. از این رو یکی دیگر ز جذاب‌ترین مکان‌هایی که می‌توانید در سفر خود به آمستردام به آن سر بزنید، روستاهای Marken و Volendam هستند که اطراف آن‌ها آسیاب بادی وجود دارد. همچنین هنگام برگزاری مراسمات مختلف این آسیاب بادی‌ها با تاج گل‌های رنگارنگ و نزئینات تزئین می‌شوند که واقعا تماشایی و زیبا هستند.

آدرس: Zaanse Schans, Zaandam, Netherlands

فاصله تا مرکز شهر: این آسیاب بادی‌ها با خودرو شخصی حدود 19 دقیقه و با وسایل نقلیه عومی حدود 50 دقیقه و به صورت پیاده 3 ساعت و 18 دقیقه از مرکز شهر فاصله دارد.

موزه ون گوگ Museum Van Gogh

موزه ون گوگ Museum Van Gogh

آمستردام پر از موزه‌های مختلف است و اگر هنرمند باشید یا به هنر علاقه داشته باشید، بی شک وینسنت ون گوگ را می‌شناسید. وینسنت ون گوگ یم نقاش پست امپرسیونیسم هلندی اس که تاثیر گسترده‌ای روی هنر سرده 20 میلادی گذاشت. برخی از آثار معروف او شامل شب پر ستاره، تک چهره، خودنگاره، چشم انداز، طبیعت بی جان، سرو، کشتزار گندم و گل‌های آفتاب گردان هستند. آثار این هنرند به صورت پراکنده در موزه‌های آمستردام پراکنده است اما موزه ون گوگ تمامی آثار آن را شامل می‌شود.

موزه ون گوگ در سال 1973 تاسیس شد که شامل 700 نقاشی و 700 دست نوشته از این هنرمند در آن وجود دارد. در موزه ون گوگ همایش‌های مختلفی برگزار می‌شود که با شرکت در این همایش‌ها می‌توانید از زندگینامه و سرنوشت وینسنت ون گوگ مطلع شوید. این موزه پربازدید‌ترین موزه هلند محسوب می‎‌شود که از نظر جمعیت در رتبه دوم پربازدید‌ترین مکان‌های این کشور قرار دارد. علاوه بر این، یکی از دلایل شهرت این موزه، انجام تحقیقات مهم فرهنگی و علمی است.

آدرس: Van Gogh Museum, Museumplein 6, 1071 DJ Amsterdam, Netherlands

فاصله تا مرکز شهر: این موزه از مرکز شهر حدود 15 دقیقه با خودرو شخصی، 26 دقیقه با وسایل نقلیه عمومی و حدود نیم ساعت به صورت پیاده فاصله دارد.

ساعت کاری: این موزه در تمامی روزهای هفته از ساعت 9 صبح تا 5 عصر برای بازدید عموم، فعالیت می‌کند.

موزه گل لاله Amsterdam Tulip Museum

موزه گل لاله Amsterdam Tulip Museum

هلند زادگاه این نوع گل است و در این سرزمین گل‌های لاله زیادی وجود دارد. به همین دلیل شما می‌توانید در سفر خود به این کشور یا شهر آمستردام به موزه گل لاله سر بزنید تا بتوانید این زیبایی را از نزدیک مشاهده کنید. شما در موزه گل لاله آمستردام می‌توانید انواع گوناگونی از گل‌های زیبا را مشاهده کنید و همچنین درمورد نحوه پرورش و کاشت آن‌ها اطلاعات مفیدی کسب کنید. اما موزه گل لاله محل مناسبی برای خرید این نوع گل‌ها نیست، جهت خرید این گل‌ها باید به بازار گل آمستردام مراجعه کنید.

آدرس: Amsterdam Tulip Museum, Prinsengracht 116, 1015 EA Amsterdam, Netherlands

فاصله تا مرکز شهر: فاصله موزه گل لاله تا مرکز شهر با خودرو شخصی حدود 14 دقیقه، با وسیله نقلیه عمومی و حدود نیم ساعت به صورت پیاده فاصله دارد.

ساعت کاری: این موزه در تمامی روزهای هفته از ساعت 10 صبح تا 6 عصر برای بازدید عموم باز است.

موزه آن فرانک Anne Frank House

موزه آن فرانک Anne Frank House

این موزه یک موزه تاریحخی است و جالب است بدانید که موزه آن فرانک در زمان جنگ جهانی دوم محل سکونت خانواده آن فرانک بوده که به همین دلیل نام آن را آن فرانگ گذاشته‌اند. اما متاسفانه در آن زمان این خانواده جرم یهودی بودن شکنجه شدند و برخی آن‌ها نیز در زندان هولوکاست جان باختند. آن فرانک تنها بازمانده این خانواده بود که بعد از اتمام این جنگ خود را در قالب کتاب بین همه افراد مطرح کرد.

در وقع این خانه جزء غم انگیز‌ترین بخش‌های توریستی بین جاهای دیدنی آمستردام محسوب می‌شود. آن فرانک نیز مدت کوتاهی بعد از جنگ جهانی دوم درحالی که یک نوجوان غمگین بود، دار فانی را ودا گفت. این موزه در کنار کانال پرینسنگراخت که یکی از چهار کانال آبی مهم آمستردام است، قرار دارد.

آدرس: Anne Frank House, Westermarkt 20, 1016 GV Amsterdam, Netherlands

فاصله تا مرکز شهر: این جای دیدنی حدود 15 دقیقه با خودرو شخصی، 19 دقیقه با وسیله نقلیه عمومی و حدود نیم ساعت به صورت پیاده از مرکز شهر فاصله دارد.

ساعت کاری: این موزه در تمامی روزهای هفته از ساعت 9 صبح تا 10 شب فعالیت می‌کند.

موزه اشتدلیک Museum  Amsterdam Stedelijk

موزه اشتدلیک Museum  Amsterdam Stedelijk

اگر به هنر و آثار هنری علاقه دارید، بهترین انتخاب برای شما موزه اشتدلیک محسوب می‌شود. این موزه به آن موزه شهرداری نیز گفته می‌شود که قدمتی 100 ساله دارد. یکی دیگر از جاهای دیدنی آمستردا موزه اشتدلیک است که در آن انواق نقاشی‌های جدید و کهن وجود دارد. حتی آثار هنرمند بزرگی همچون ون گوگ نیز در آن به چشم می‌خورد. به جز نقاشی‌ پیکره‌های زیبا که در این موزه قرار دارد، به دست مجسه‌سازان مشهوری همچون رنوار، کارل ویسر، آگوست رودن و … ساخته شده‌اند.

آدرس: Stedelijk Museum Amsterdam, Museumplein 10, 1071 DJ Amsterdam, Netherlands

فاصله تا مرکز شهر: این موزه از مرکز شهر حدود 11 دقیقه با خودرو شخصی، 24 دقیقه با وسیله نقلیه عمومی و نیم ساعت به صورت پیاده فاصله دارد.

ساعت کاری: این موزه در تمامی روزهای هفته از ساعت 10 صبح تا 6 عصر برای بازدید عموم فعالیت می‌کند.

موزه فیلم چشم Flim Museum EYE

موزه فیلم چشم Flim Museum EYE

در آمستردام هلند یک بنا با ظاهری شگفت انگیز و نوین است که محلی برای تاشای فیلم به شمار می‌رود. در این سینما چندین سالن تماشای فیلم وجود دارد که هر کدام به نوبه خود منحصر به فرد و نوین هستند. اما اگر علاقه‌ای به فیلم و سینما علاقه ندارید، می‌توانید به درون این موزه خارق‌العاده بروید و از آن لذت ببرید.

آدرس: Eye Film Museum, IJpromenade 1, 1031 KT Amsterdam, Netherlands

فاصله تا مرکز شهر:  این سینما از مرکز شهر حدود 11 دقیقه با خودرو شخصی، 18 دقیقه با وسیله نقلیه عمومی و 32 دقیقه به صورت پیاده فاصله دارد.

ساعت کاری: این موزه هفت روز هفته باز است و در روزهای جمعه و شنبه 10 صبح تا 11 شب و در روزهای دیگر هفته از ساعت 10 صبح تا 10 شب باز است.

موزه خانه رامبراند Rambrandt House Museum

موزه خانه رامبراند Rambrandt House Museum

موزه خانه رامبراند در شهر یهودی نشین جودنبراسترات وجود دارد. ساخت این کلیسا که کلیسای جنوب نامیده می‌شود، از سال 1603 شروع شده و در سال 1611 به پایان رسید. رمبراند رامبرانت نقاش برجسته‎ای بود که در کانال آب‌های کانال آمستردام،  نقاشی‌های چشم نوازی می‌کشید. رامبرانت و همسرش برای 20 سال در این خونه سکونت داشتند. به همین دلیل، حکاکی‌های زیبایی روی در و دیوار این خانه بر جای مانده است. رامبراند سه فرزند داشت که در کلیسایی در نزدیکی خانه دفن شده‌اند. تمام اسباب و وسایل موجود در این خانه شما را یک سفر به دوران قرن 17 می‌برد.

آدرس: Rembrandt House Museum, Jodenbreestraat 4, 1011 NK Amsterdam, Netherlands

فاصله تا مرکز شهر: این موزه تا مرکز شهر با خودرو شخصی حدود 1 دقیقه و به صورت پیاده حدود 5 دقیقه فاصله دارد.

ساعت کاری: این موزه از ساعت 10 صبح تا 6 عصر برای بازدید عموم باز است.

موزه میکروب Micropia Museum

موزه میکروب Micropia Museum

در باغ وحش آرتیس یکی از بزرگترین جاذبه‌های گردشگری آمستردام قرار دارد که به آن موزه میکروب می‌گویند. در این موزه حدود هزاران میکروب نگه‌داری می‌شود که شما می‌توانید با روند زندگی و تکثیر میکروب‌ها آشنا شوید. در موزه میکروب، تکنولوژی‌های مختلف نظر شما را جلب می‌کند.

آدرس: Micropia, Plantage Kerklaan 38-40, 1018 CZ Amsterdam, Netherlands

فاصله تا مرکز شهر: موزه میکروب حدود 3 دقیقه با خودرو شخصی، 5 دقیقه با وسیله نقلیه عمومی و 10 دقیقه به صورت پیاده فاصله دارد.

ساعت کاری: این موزه در تمامی روزهای هفته از ساعت 10 صبح تا 5 عصر فعالیت می‌کند.

موزه تاریخ یهودیت Joods Historich Museum

موزه تاریخ یهودیت Joods Historich Museum

موزه تاریخ یهودیت دارای چهار عبادتگاه است که گرون قدیمی‌ترین عبادتگاه بوده و در سال 1607 ساخته شده است. در این موزه می‌توانید قدیمی‌ترین نسخه تورات را مشاهده کنید که روی برگه‌های نقره‌گون نگارش شده‌اند. موزه تاریخ یهودیت یک عبادتگاه کوچکی وجود دارد که از جنس مرمر ساخته شده است. عبادتگاه دیگری تحت عنوان اوبن سوال قرار دارد که در آن آشپزهای مشغول پخت غذاهایی هستند که در دین یهودیت مجاز به خوردن هستند. همچنین در کنار این عبادتگاه موزه‌ای به نام داکر قرار دارد. این بنا به علت بزرگداشت اعتصاب کارگران در مقابل تبعید یهودی‌ها در مقابل حکومت وقت انجام شده بود، ساخته شده است.

آدرس: Jewish Museum, Nieuwe Amstelstraat 1, 1011 PL Amsterdam, Netherlands

فاصله تا مرکز شهر: این موزه از مرکز شهر حدود یک دقیقه با خودرو شخصی و یک دقیقه به صورت پیاده فاصله دارد.

ساعت کاری: ساعت کاری این موزه از ساعت 10 شروع شده و صبح تا 5 عصر به پایان می‌رسد.

موزه هرمیتاژ آمستردام Hermitage Museum

موزه هرمیتاژ آمستردام Hermitage Museum

موزه هرمیتاژ آمستردام یکی دیگر بناهای تاریخی و هنری این شهر بوده که یکی از شعبات هرمیتاژ سنت پیترزبورگ است. طبق اسناد تاریخی این موزه در سال 1681 میلادی همچون همتای پترزبوگی خود در مجاورت آب‌های رودخانه Amstel ساخته شد. اگر به آثار هنری کهن علاقه دارید، حتما به این موزه سر بزنید.

آدرس: H’ART Museum (Hermitage Amsterdam), Amstel 51, 1018 DR Amsterdam, Netherlands

فاصله تا مرکز شهر: این موزه از مرکز شهر با خودرو شخصی 3 دقیقه و پیاده 5 دقیقه به طول می‌انجامد.

ساعت کاری: موزه هرمیتاژ آمستردام از ساعت 10 صبح تا 5 عصر باز است.

موزه ملی دریانوردی The National Maritime Museum

موزه ملی دریانوردی The National Maritime Museum

یکی دیگر از جاهای دیدنی این شهر که به دریا مربوط می‌شود و شما را یاد انیمیشن سیاره گنج می‌اندازد، موزه ملی دریانوردی است. در همه جای این موزه کشتی‌های کهنی است که قدمت آن به قرن 17 باز می‌گردد و دیدن آن‌ها شما را ذوق زده می‌کند. شما می‌توانید با گوش دادن به داستان‌های دریانوردی به گذشته برگردید و در یک سفر دریایی همراه با ملوانان شجاع شرکت کرده و به ماجراجویی بپردازید.

آدرس: Maritime Museum, Kattenburgerplein 1, 1018 KK Amsterdam, Netherlands

فاصله تا مرکز شهر: موزه دریانوردی از مرکز شهر حدود 11 دقیقه با خودرو شخصی و 15 دقیقه به صورت پیاده فاصله دارد.

ساعت کاری: موزه دریانوردی از ساعت 10 صبح تا 5 عصر فعالیت می‌کند.

موزه ریکس The Rijks Museum

موزه ریکس The Rijks Museum

ساختمان موزه زیبای ریکس مشهور‌ترین موزه آمستردام هلند است که به آن امپراطوری نیز گفته می‌شود. این موزه در سال 1809 بازگشایی شد. طبق تحقیقات مورخان حدودا هفت میلیون اثر هنری از هنرمندان برجسته‌ای همچون رامبرانت، ورمیر و ون گوگ در آن یافت می‌شود. موزه ریکس دارای 250 بخش است که کتاب‌های کهن و فلاسفه در آن وجود دارد.

آدرس:  Rijksmuseum, Museumstraat 1, 1071 XX Amsterdam, Netherlands

فاصله تا مرکز شهر: این موزه از مرکز شهر حدود 13 دقیقه با خودرو شخصی، 19 دقیقه با وسیله نقلیه عمومی و 25 دقیقه پیاده فاصله دارد.

ساعت کاری: این موزه هفت روز هفته از ساعت 9 صبح تا 5 عصر باز است.

جمع‌بندی

در این مقاله به آمستردام و جاهای دیدنی این شهر زیبا پرداختیم. در طول این مقاله گفتیم که این کشور به کشور گل لاله و آسیاب بادی معروف است. به همین دلیل شما می‌توانید به دیدن آسیاب بادی، بازار گل و موزه گل لاله بروید. همچنین این شهر دارای جاهای دیدنی دیگری مانند موزه ون گوگ، موزه ون گوگ، باغ وحش، موزه ریکس، موزه ملی دریانوردی، موزه هرمیتاژ آمستردام، موزه تاریخ یهودیت و … هستند.

آیا شما جای دیدنی دیگری در این شهر می‌شناسید؟ به کدام مکان قصد دارید سر بزنید؟ نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید.

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *