بیوگرافی و بهترین فیلم های الناز شاکردوست و در مورد ازدواج و زندگی شخصی وی

بیوگرافی و بهترین فیلم های الناز شاکردوست و در مورد ازدواج و زندگی شخصی وی

الناز شاکردوست از بازیگران خوش‌چهره و مهم سینمای ایران است. ما امروز در سبکنو قصد داریم تا با نگاهی دقیق زندگی شخصی و هنری این بازیگر را نوشته و همچنین در آخر بهترین فیلم‌های او را به شما عزیزان معرفی کنیم. پس اگر شما نیز طرفدار این بازیگر هستید، در ادامه متن همراه سبکنو باشید.

بیوگرافی الناز شاکردوست

بیوگرافی الناز شاکردوست

الناز شاکردوست در سال 1363 در یکی از محله های تهران چشم به جهان گشود. او که فرزند دوم خانواده است، یک برادر بزرگتر و یک خواهر کوچکتر دارد.

بچه درسخوان کلاس

بچه درسخوان کلاس

الناز شاکردوست در دوران تحصیل شاگرد درسخوانی بود به طوری که موفق شد در رشته ریاضی و فیزیک با معدل 19/23 دیپلم گرفته و در کنکور هنر نیز با رتبه 11 رشته بازیگری تئاتر را برای ادامه تحصیل انتخاب کرد.

مطلب مشابه: بیوگرافی و بهترین فیلم های هانیه توسلی؛ درباره زندگی شخصی وی

مدرک تحصیلی

الناز شاکردوست در سال 1394 برای ادامه تحصیل به لندن رفت و پس از دریافت آموزش های لازم در 12 فروردین 1395 به کشور بازگشت. او مدرک لیسانس نمایش و طراحی صحنه از دانشگاه آزاد تهران و نیز فوق لیسانس هنر از دانشگاه لندن انگلستان را دارد.

بهت نمیاد شاگر زرنگ کلاس باشی!

در یک مصاحبه از خانم شاکردوست پرسیده شد که اصلا بهت نمیاد شاگرد زرنگ کلاس باشی. ایشان هم پاسخ دادند: چرا من خیلی درس خوان بودم.

 اتفاقا امروز در همین باشگاهی که ورزش می کنم استادم می گفت اولین روزی که تو را دیدم گفتم خب حالا الناز شاکردوست آمده و می خواهد یک ورزش رزمی هم بکند که باید هوایش را داشته باشم و کلاسم با تاخیر شروع شود …

 ولی دیدم برعکس تو همیشه 5 دقیقه هم زودتر خودت را می رسانی و فکر نمی‌کردم تو با این موقعیتت اینقدر زمان، آن تایم بودن و نظم و ترتیب برایت اهمیت داشته باشد، به نظرم این موفقیت و جایگاه امروزت هم مدیون همین است که اینقدر برای همه چیز ارزش قائل می‌شوی.

در ادامه این مصاحبه به خانم شاکردوست گفته شد: شنیدم تو اجازه نمی دهی علی (برادرت) وارد سینما شود؟!

من نمی گذارم؟ (خنده) چرا آن وقت؟ اول صحبت مان به دوستی خانواده مان اشاره کردم و گفتم تا حالا در کار هیچ آدمی دخالت نکردم.

 شاید خواسته باشد مشورت کند و نظرم را گفته باشم ولی واقعیت این است که علی خودش دوست نداشت وارد این حرفه شود.

 حتی خودت هم دیدی وقتی برای عکاسی جلد مجله تان خواستید از علی عکاسی کنید حاضر نبود بیاید چون این حاشیه و دیده شدن برایش جذابیتی ندارد.

 همانطور که من خودم همیشه سعی کرده ام از حواشی دوری کنم، چون ما زندگی آرام را بیشتر دوست داریم.

بازیگری

بازیگری

بعد از ورود به دانشگاه از تئاتر دانشجویی شروع کرد تا اینکه سال 1382 وقتی 19 سال بود توسط کیومرث پوراحمد (کارگردان) برای بازی در فیلم گل یخ دعوت شد.

 به این ترتیب اولین با در این فیلم با محمدرضا گلزار و گوهر خیراندیش جلوی دوربین رفت.

آغاز شهرت

آغاز شهرت

الناز شاکردوست در سال 1383 موفق شد در 4 فیلم سینمایی به نام‌های «قتل آنلاین»، «عروس فراری»، «گل یخ» و «مجردها» به طور پیاپی بازی کند.

چهره این هنرمند سینمایی از فیلم «عروس فراری» در سال 1384 شناخته شد و پس از آن با حضور در فیلم‌های «قاعده بازی»، «اتوبوس شب»، «کیش و مات» و «دو خواهر» به اوج شهرت رسید.

مطلب مشابه: بیوگرافی ترلان پروانه؛ اطلاعات جالب زندگی شخصی و معرفی بهترین فیلم های خانم بازیگر

بازی در تلوزیون

بازی در تلوزیون

خانم شاکردوست تابحال در هیچ سریال تلویزیونی بازی نکرده اما سابقه حضور در دو سریال نمایش خانگی بنام قلب یخی 1 و 2 و رالی ایرانی را دارد.

زندگی شخصی

زندگی شخصی

الناز شاکردوست از بازیگران مجرد کشورمان است و تاکنون خبر موثقی از ازدواج او و همسرش منتشر نشده است.

 البته مدتی از علیرضا حقیقی دروازبان سابق پرسپولیس به عنوان همسر الناز شاکردوست یاد می‌شد که واقعیت نداشت.

 چند بازی مشترک الناز شاکردوست با «هوتن شکیبا» بهانه ای بود که خبر ازدواج این دو هنرمند نیز انتشار یابد که آن هم صحت نداشت.

ورزش مورد علاقه

ورزش مورد علاقه

خانم شاکردوست درباره ورزش مورد علاقه خود گفته است: بدنسازی و TRX  ورزش کشش عضلانی و اسكی در فصل آن، از مهم ترین ورزش‌‌هایی است كه معمولا در برنامه ورزشی من قرار دارند، یوگا هم به خاطر شرایط سلامت جسم و روح مهم است.

مطلب مشابه: بیوگرافی نیکی کریمی؛ درباره زندگی شخصی و ازدواج و فهرست بهترین فیلم های او

علاقه شاکردوست به مسافرت دور دنیا

علاقه شاکردوست به مسافرت دور دنیا

الناز شاکردوست به سفر بسیار علاقه مند است و از 23 سالگی سعی کرد همه دنیا را شهر به شهر بگردد و از زیبایی های آن لذت ببرد.

 به گفته خودش جاهایی که می رود او را به عنوان الناز شاکردوست بازیگر نمی شناسند بلکه با او همچون یک انسان عادی برخورد می کنند که همین موضوع علاقه اش را به سفر دور دنیا بیشتر می‌کند.

اتفاقات ناگوار سر صحنه برای الناز شاکردوست

الناز شاکردوست از آن دسته بازیگرانی است که سلامتش را قربانی کار کرد؛ او در یکی از سکانس‌های پایانی فیلم تابو باید به دریا می رفت و خود را به جریان آب می سپرد، در این سکانس یک کشتی فرسوده وجود داشت که شاکردوست باید به پشت آن می رفت، با اینکه وی شناگر قهاری است اما شدت آب و وجود پروانه‌های پایین کشتی موجب پایین رفتن و غرق شدن الناز شاکردوست شده بود به گونه ای که عوامل پشت صحنه هم نمی توانستند بیش از آن نزدیک عمق دریا شوند.

 درنهایت یک زن و مرد ترکمن که ساکن و نگهبان همان کشتی بودند این بازیگر جوان را از مرگ حتمی نجات دادند.

یک بار دیگر نیز در زمستان 1396 برای الناز شاکردوست حادثه جدی در حین کار رخ داد.

 ماجرا از این قرار بود که هنگام فیلمبرداری فیلم «دو طبقه روی پیلوت» به دلیل شوخی یکی از عوامل الناز شاکردوست از ارتفاع نسبتا زیاد افتاد و کمرش دچار آسیب دیدگی شدید شد و درواقع آسیب نخاعی دید به طوری که چند هفته در بیمارستان بستری بود و در استراحت مطلق قرار داشت.

 حتی برای ادامه درمان الناز شاکردوست به خارج از کشور رفت تا بتواند سلامت خود را به طور کامل بازیابد. خوشبختانه پس از طی دوره درمان سخت، این بازیگر کشورمان مجدد به سلامت به عرصه هنر و زندگی بازگشت.

تیم فوتبال مورد علاقه الناز شاکردوست

تیم فوتبال مورد علاقه الناز شاکردوست

الناز شاکردوست از بازیگران اهل فوتبال و فوتبال دوست است و درواقع یک پرسپولیسی دوآتیشه است اما فقط هنگام مسابقات دربی برای استقلالی‌ها کری می‌خواند.

هنرمندان مورد علاقه

هنرمندان مورد علاقه

از بین بازیگران زن، بازی گلشیفته فراهانی و دوست صمیمی‌اش یعنی گواهر خیراندیش و در بین مردان بازی شهرام حقیقت دوست و مرحوم منوچهر نوذری را دوست دارد. رضا صادقی و کرت کوبین آمریکایی، خوانندگان مورد علاقه او در ایران و خارج می‌باشد و همچنین شاکردوست از امیر تتلو بعنوان نابغه یاد می‌کند.

آرزوی من

یکی از آرزوهایم این است که در میدان تجریش راحت و آسوده خاطر قدم بزنم بدون اینکه سنگینی یک نگاه را حس کنم. آرزوهایی دارم که برای بسیاری از آدم‌ها اتفاقات روزمره زندگیشان است و شاید اصلا به آنها فکر هم نمی‌کنند.

مطلب مشابه: بیوگرافی پریناز ایزدیار بازیگر زیبای زن و لیست بهترین فیلم های او

احساس خوشبختی می‌کنم

احساس خوشبختی می‌کنم

مطمئنا به خاطر داشتن چنین خانواده و پدر و مادری خیلی زیاد احساس خوشبختی می‌کنم.

 اما واقعا محیط سینما خوب نیست نیست، به نظر من همه چیز به خود آدم برمی‌گردد؛ ما در همه اقشار و اصناف کشور خوب و بد داریم.

 در یک شرکت می‌توانی یک منشی کاملا موفق، پاک و خوب باشی اما برعکس‌اش هم می‌توانی باشی.

 این خود آدم است که تعیین می‌کند خوب باشد یا بد.

 ضمن اینکه تربیت صحیح بچه در خانواده نیز کمک می‌کند در هر شغل و جمعی که وارد شود بتواند خودش را خوب حفظ کند.

 پدر م همیشه می‌گوید آنقدر از تربیت دخترم مطمئنم که هر جا باشد خودش می‌تواند گلیم‌اش را از آب بیرون بکشد.

بهترین فیلم های الناز شاکردوست

اگر دوست دارید با بهترین فیلم های الناز شاکردوست آشنا شوید در ادامه متن همراه سبکنو باشید.

شبی که ماه کامل شد

شبی که ماه کامل شد
 • سال انتشار: 1397
 • ژانر: درام، عاشقانه
 • کارگردان: نرگس آبیار
 • بازیگران: الناز شاکردوست، هوتن شکیبا، فرشته صدرعرفایی، پدرام شریفی، بانیپال شومون
 • امتیاز در ای ام دی بی: 6.8
 • امتیاز در راتن تومیتوز: _

الناز شاکردوست در این فیلم با هوتن شکیبا همبازی بوده و ترکیب جذاب و عاشقانه این دو به روند بهتر فیلم کمک کرده‌است. سبکنو دیدن این فیلم جذاب و عاشقانه از خانم شاکردوست را به شما عزیزان پیشنهاد می‌کند.

خلاصه داستان فیلم شبی که ماه کامل شد

داستان روایت دختر جوانی از مناطق جنوب شهر تهران که درگیر عشق جوانی از خطه بلوچستان می‌شود و در ادامه قصه، به مرور آرامش عشقی که از ابتدا مخاطب را نیز همراه خود کرده از بین می‌رود…

ابلق

ابلق
 • سال انتشار: 1399
 • ژانر: اجتماعی
 • کارگردان: نرگس آبیار
 • بازیگران: بهرام رادان، الناز شاکردوست، هوتن شکیبا، مهران احمدی، گلاره عباسی
 • امتیاز در ای ام دی بی: _
 • امتیاز در راتن تومیتوز: _

جدیدترین اثر الناز شاکردوست که در آن نیز با هوتن شکیبا همبازی بوده است، فیلم درام و اجتماعی ابلق به کارگردانی نرگس آبیار است. البته الناز شاکردوست در این فیلم چیز تازه‌ای برای ارائه ندارد و صرفا خودِ قبلش را تکرار می‌کند.

خلاصه داستان فیلم ابلق

راحله (الناز شاکردوست) به همراه همسرش علی (هوتن شکیبا) و دختر کوچکش در یکی از محله‌های حاشیه‌ای تهران زندگی می‌کنند. شوهر خواهر علی، جلال(بهرام رادان) فردی است که یک کسب و کار خانگی را برای خانم‌های محله ایجاد کرده است. او فردی هیز است و نگاه ناصوابی نسبت به راحله دارد. رفتارهای او و مزاحمت‌هایش برای راحله باعث می‌شود و حرف‌هایی پشت سر او در محل ایجاد شود و…

یادگار جنوب

یادگار جنوب
 • سال انتشار: 1401
 • ژانر: درام
 • کارگردان: حسین دوماری
 • بازیگران: الناز شاکردوست، وحید رهبانی، پژمان جمشیدی، مسعود کرامتی
 • امتیاز در ای ام دی بی: _
 • امتیاز در راتن تومیتوز: _

الناز شاکردوست در فیلم درام زیادی بازی کرده است، یکی از بهترین‌های او در این سبک فیلم یادگار جنوب محصول سال 1401 است. الناز شاکردوست در این فیلم با بازیگرانی همچون پژمان جمشیدی و وحید رهبانی همبازی بوده است.

خلاصه داستان فیلم یادگار جنوب

داستان فیلم درباره عشق یک دختر و پسر و ازدواج آن‌هاست در حالی که پسر در کما است و ازدواج آن‌ها باعث می‌شود شرایط پیچیده‌ای رخ دهد…

چراغ قرمز

چراغ قرمز
 • سال انتشار: 1388
 • ژانر: کمدی ، اجتماعی
 • کارگردان: علی غفاری
 • بازیگران: پوریا پورسرخ، الناز شاکردوست، رضا شفیعی‌جم، مجید یاسر، انوشیروان ارجمند
 • امتیاز در ای ام دی بی: 3.9
 • امتیاز در راتن تومیتوز: _

یکی از کارهای قدیمی و جذاب الناز شاکردوست، فیلم کمدی و اجتماعی چراغ قرمز اثر علی غفاری است. این فیلم پس از اکران با استقبال بسیار خوبی مواجه شد و توانست نظر مخاطبان را به خود جلب کند. پس اگر به دنبال یک فیلم کمدی قدیمی از خانم شاکردوست هستید، این فیلم را نیز در لیست تماشای خود قرار دهید.

خلاصه داستان فیلم چراغ قرمز

“بهروز” جوان ساده دلی است که در اثر اتفاقاتی درگیر ماجرای یک قتل می‌شود و این موضوع ماجراهایی را برای اون به وجود می‌آورد که…

دو خواهر

دو خواهر
 • سال انتشار: 1387
 • ژانر: طنز، اجتماعی
 • کارگردان: محمد بانکی
 • بازیگران: الناز شاکردوست، محمدرضا گلزار، نیکی کریمی، حامد کمیلی، بهنوش بختیاری
 • امتیاز در ای ام دی بی: 3.4
 • امتیاز در راتن تومیتوز: _

یکی دیگر از فیلم‌های خوب و قابل توجه الناز شاکردوست که در ژانر کمدی ساخته شده است. فیلم دو خواهر محصول سال 87 است. شاکردوست در این فیلم با محمدرضا گلزار همبازی بوده است.

خلاصه داستان فیلم دو خواهر

این فیلم درباره جوانی کلاهبردار است که همزمان با دو خواهر در چهره های متفاوت ارتباط برقرار می‌کند…

سخن پایانی

الناز شاکردوست از بازیگران خوب و قابل توجه سینمای ایران است که ما امروز در سایت سبکنو به بررسی زندگی او پرداختیم. ما همچنین در ادامه متن بهترین فیلم های او را به شما عزیزان معرفی کردیم. در پایان امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *