انشا موفقیت؛ 3 انشا زیبای با موضوع موفقیت در زندگی و آینده

در این بخش 3 انشا موفقیت برای پایه های مختلف تحصیلی را ارائه کرده ایم. در ادامه انشاهای زیبا درباره موفق شدن در زندگی و موفقیت در آینده را بخوانیم.

انشا موفقیت؛ 3 انشا زیبای با موضوع موفقیت در زندگی و آینده

انشا در مورد موفقیت در آینده

مقدمه: روزهای تلخی را یاد دارم که برادرم شب و روز نداشت و همه نگران درس و المپیادش بودند. او در شبانه روز فقط مدت کوتاهی می خوابید و  ما همه می ترسیدیم بیمار شود ولی خودش فقط به المپیاد جهانی فکر می کرد و می تاخت.

بدنه: برایم خیلی جالب بود که چه قدر پر تلاش است و می تازد، به سراغ مشاور می رود و مرتب برای حل تمارین با معلم کلاس دارد. چند ماهی گذشت و برادرم مرتب لاغر لاغر تر می شد و ما همه چشم به تاریخ آزمون دوخته بودیم و می دانستیم که موفق می شود.

کم کم کتابهایش را جمع کردیم و او رفت برای آزمون و مادر اتاقش را جمع کرد. وقتی بازگشت همه ما نفس راحتی کشیدیم و ان شب را همه دور هم جمع شدیم. دو ماه بعد نتایج آزمون المپیاد اومد و برادرم برای مرحله کشوری قبول شده بود.

حالا او یک دکترای فیزیک و استاد جهانی است و من به خوب یاد دارم که چگونه می خواند و تلاش می کرد. آری موفقیت نه با شوخی و نه با بیکاری به دست می آید که با زحمت و کار و قدر دانستن وقت به دست می آید. کسانی موفق هستند که خودشان و استعداد و توانایی هایشان را بشناسند و طبق آن حرکت کنند.

آرزوهای محال را کنار بگذارید و اهداف دست یافتنی داشته باشید و موفقیت را دور و نزدیک ببیند. دور برای تلاش و نزدیک برای امیدواری که همانا امید واری موجب رسیدن به هدف می گردد. موفقیت یک منزل در کوه قاف نیست که دست نیافتنی باشد.

روزهای خوب و پر از نور خواهند آمد اگر ما بخواهیم و بتازیم و تلاش کنیم. روزهای خوب خواهند امد اگر خدا بخواهد و ما  هم بی وقفه راه درست را طی کنیم.

پس نا امید نشوید و برای رهایی از چنگال تنبلی باید کاری کنید که دشمن قطعی شما همان تنبلی است. پس موفقیت را در آینه تلاش و کار و امیدواری ببینید و برایش زحمت بکشید و بدانید که حتما خواهد رسید. راه پر پیچ و خمی است ولی روشن و پر نور است.

نتیجه گیری: بی آنکه به اطراف نگاه کنید فقط بتازید که باید حرکت کنید و از چیزی نترسید. روزهای خوب و روشن خواهند رسید و خورشید هم در خواهد زد به شرط آنکه بخواهید و بنازید و همه موانع را رد کنید و بدانید که خواستن توانستن است.

مطلب مشابه: انشا درباره اهمیت نظم در زندگی برای پایه های مختلف با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری

انشا با موضوع موفقیت

مقدمه:
موفقیت برای افراد مختلف متفاوت است. موفقیت افراد از بدو تولد شروع می شود مثلا یک کودک از لحظه لقاح تا زایمان مسیر موفقیت را طی می کند. بنابراین، هر انسانی دارای عنصر موفقیت است.

مادربزرگم همیشه می گوید هیچ کس در یک لحظه موفق نمی شود، بلکه عزم قوی و سخت کوشی کلید موفقیت است. پدرم نیز در مورد موفقیت می گوید، هر موفقیتی نیاز به تعیین هدف، برنامه ریزی و چارچوب زمانی معین دارد. اگر کمی تلاش کنیم و اراده قوی برای رسیدن به رویاهایمان داشته باشیم، هیچ چیز مانع موفقیت مان نمی شود. همیشه هم به من گفت، حتی اگر چندین بار زمین خوردی، رویاهایت را رها نکن چون شکست جزئی از موفقیت است و هر کسی ممکن است در زندگی اشتباه کند.

باید آنها را بپذیریم و در ذهن خود نگه داریم این کار باعث می شود که از اشتباهات درس بگیریم و آنها را تکرار نکنیم.

به نظر من، اولین راه رسیدن به موفقیت درک و پرورش آن در ذهن است که تنها با سخت کوشی می توان به آن دست یافت. بعضی موفقیت را در پول زیاد و بعضی در شهرت و قدرت می دانند. من می خواهم موفقیت را اینطور تعریف کنم، اولین قدمی که باید برای موفقیت برداشت هدفگذاری است. یعنی از خودمان بپرسیم از زندگی چه می خواهیم و برای رسیدن به آن چه اقداماتی باید انجام دهیم. مثلا اگر می‌خواهیم بازیگر شویم، باید در کلاس های بازیگری شرکت کنیم.

دومین قدم برای موفقیت برنامه ریزی برای رسیدن به آن است. اکثر مردم در رسیدن به اهداف خود شکست می خورند، چون برای رسیدن به آن برنامه ریزی نمی کنند به همین دلیل باید اهدافمان نیز مشخص و قابل دستیابی باشد. سومین قدم تلاش و کار سخت است، برای به دست آوردن هر چیزی باید حدامکان تلاش کرد.

موفقیت تحصیلی یکی از دغدغه های اصلی من به ویژه در دوران مدرسه است. موفقیت در زندگی شخصی هر کسی متفاوت است. مثلا موفقیت برای برخی ثروت، قدرت یا شهرت است و برای برخی دیگر موفقیت صرفاً احساس رضایت و شادی است از زندگی شخصی خود است. موفقیت در هر زمینه یا جنبه ای از زندگی تنها با تلاش جدی و کمی فرصت به دست می آید. یکی از مهم ترین دستاوردهای موفقیت، داشتن عزم راسخ است.

نتیجه:
درکل، برای رسیدن به موفقیت لازم است هرگز تسلیم نشوید تا زمانی که هدف شادی و رضایت در زندگی به طور کامل برآورده شود.

انشا در مورد موفقیت

مقدمه:
در دنیای امروز همه می‌خواهند موفق باشند اما موفقیت چیست. موفقیت از نظر افراد متفاوت است. مردم گذشته دیدگاه متفاوتی نسبت به موفقیت داشته اند و در آینده نیز دیدگاه متفاوتی نسبت به موفقیت خواهند داشت. موفقیت چیزی نیست که بتوانید آن را از دیگران کپی کنید. شما باید مسیر خود را برای رسیدن به موفقیت طی کنید.

راه‌های زیادی در دنیا برای رسیدن به موفقیت وجود دارد. اما اکثر مردم هر زمان که کلمه موفقیت را می‌شنوند به افراد مشهور، هنرمندان، سیاستمداران و تاجران فکر می‌کنند.

اساسی‌ترین چیزی که باعث موفقیت یک فرد می‌شود، سخت کوشی، فداکاری و آرزوی رسیدن به رویای خود است. افراد موفق کاری را انجام می‌دهند که دوست دارند انجام دهند و همچنین آنچه را که احساس می‌کنند برای کسب و کارشان درست است انجام می‌دهند.

اگر معنای کلمه موفقیت را در فرهنگ لغت جستجو کنید، متوجه می‌شوید که به معنای رسیدن به هدف است. بنابراین، هر کسی می‌تواند با رسیدن به هدف خود به موفقیت دست یابد.

همه ما می‌دانیم که بدون قربانی کردن چیزی نمی‌توانیم به هدفمان بریم. موفقیت نیز قربانی های مختلفی از شما می‌خواهد. اما اگر به هدف خود برسید این فداکاری‌ها بیهوده نخواهد بود.

مسلماً بسیاری از افراد به موفقیت‌های حرفه‌ای دست می‌یابند اما در کنار آن ممکن است از نظر روحی، جسمی و حتی ارتباطات اجتماعی دچار آسیب شوند. جدای از آن، برخی افراد نیز اگر نتوانند مانند دیگران به موفقیت برسند، افسرده می‌شوند.

رسیدن به موفقیت نیازمند تلاش و کار سخت است. بدون اینها، نمی‌توانید موفق شوید. سخت کوشی به این معنا نیست که شما کار پرزحمت انجام دهید یا کاری که عرق شما را درآورد. سخت کوشی یعنی داشتن بدنی سالم، ذهن قوی، اراده و نگرش مثبت نسبت به چیزها. پس مراقب جسم و روح خود باشید.

علاوه بر این، فقط روی برنامه خود کار نکنید و مسئولیت چیزهای دیگر را نیز بر عهده بگیرید، مهارت‌های خود را بهبود بخشید و مهمتر از همه به یادگیری ادامه دهید. جدای از آن، با افراد مثبت اندیش همراه شوید، عادات مثبت را در خود ایجاد کنید و نه تنها بدن خود را بلکه ذهنتان را تمرین دهید.

نتیجه:
به طور خلاصه می‌توان گفت که موفقیت مانند دانه‌ای است که برای رشد به همه عناصر زندگی نیاز دارد. هیچ کس نمی‌تواند در یک روز به موفقیت دست پیدا کند و برای رسیدن به موفقیت باید با شرایط مختلف زندگی روبرو شود. مهم‌تر از همه، موفقیت احساس رضایتی است که هنگام رسیدن به هدف خود احساس می‌کنید.

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *