بیوگرافی اسرا بیلگیچ ؛ از زندگی شخصی تا ازدواج و طلاق

اسرا بیلگیچ بازیگر خوش چهره و جذاب ترکی است که در این چند مدت اخیر به شدت معروف شده است. البته معروفیت او تنها محدود به کشور ترکیه نبوده و او در ایران ما نیز به شدت معروف است. در ادامه بیوگرافی کامل این بازیگر از آغاز تا رسیدن به معروفیت را می‌خوانید. با ما همراه باشید.

تولد و اوایل زندگی

اسرا بیلگیچ در سال 1992 و در کشور ترکیه به دنیا آمد. این بازیگر تنها یک برادر بزرگتر از خود دارد که او نیز وکیل است. همچنین عمه و عموی او بازیگر تائتر هستند و از همین رو اسرا بیلگیچ نیز از کودکی به بازیگری علاقه پیدا کرد. او گفته است که عمه وی استعدادش را کشف کرده و او را به بازیگری تشویق کرده است.

مخالفت والدین با بازیگر شدن اسرا بیلگیچ

مخالفت والدین با بازیگر شدن اسرا بیلگیچ

اسرا بیلگیچ از سن دوازده سالگی تصمیم گرفت که بازیگر شود اما والدین او بر روی درس خواندن فرزندانشان بسیار سخت‌گیر بودند؛ به همین دلیل آن‌ها با این تصمیم دخترشان مخالفت کردند. بعد از کلی جر و بحث تنها با این قول که اسرا در درس‌هایش موفق باشد؛ والدین او قبول کردند که دخترشان به تائتر ملی ترکیه رفته و در آنجا بازیگری را یاد بگیرد.

تحصیلات

اسرا بیلگیچ بارها علام کرده است که علاقه اصلی وی تنها و تنها بازیگری است. با این حال و به دلیل فشارهای پدر و مادر؛ اسرا در دانشگاه ثبت‌نام کرده و رشته حقوق خواند.

او حتی بعد از رسیدن به معروفیت نیز به این رشته و تحصیل در آن ادامه داده و درنهایت موفق نشد از رشته حقوق و روابط بین‌الملل فارغ التحصیل شود. او در این باره گفته است: متأسفانه نتوانستم از دانشگاه بیلکنت، گروه روابط بین الملل فارغ التحصیل شوم، اما هنوز در قلبم اهل بیلکنت هستم. وقتی کلاس دوم بودم به دلیل برنامه کاری ام وقفه اجباری از درس خواندن گرفتم.

در سال 2019، وقتی متقاعد شدم که استانبولی هستم، از طریق انتقال افقی در دانشکده حقوق که آرزوی تحصیل در آن را داشتم شروع به تحصیل کردم. الان دانشجوی سال سوم حقوق هستم. در سال 2018، در آکادمی سلطنتی هنرهای دراماتیک لندن دروس کوتاه مدت درام گذراندم. دوران کودکی بسیار خوبی را در آنکارا داشتم. چیزی که وقتی خیلی جوان بودم نمی توانستم نام ببرم. اما حالا که به آن فکر می‌کنم، یادم می‌آید که توانایی‌های متفاوتی دارم که به آنها پی می‌برم. علاقه زیادی به تئاتر داشتم.

به خوبی به خاطر دارم که وقتی نمایش را می دیدم بسیار هیجان زده بودم. من دائماً همه چیز را رصد می کردم، همیشه ایده هایی در سرم بود.

در دبستان، من و دوستانم بعد از مدرسه در مدرسه می ماندیم و در باشگاه نمایش کار می کردیم. در آن زمان که من در مورد آن صحبت می کنم، من فقط 10-12 سال داشتم. با آگاهی و تشویق مادرم، هنر همیشه در زندگی من بود. سپس به طور آگاهانه هنر را در مرکز زندگی خود قرار دادم.

اولین بازی جلوی دوربین

اولین بازی جلوی دوربین

بعد از حضور در کلاس‌های بازیگری؛ در سال 2014 از اسرا بیگیچ دعوت شد تا در سریال قیام اطغرل به ایفای نقش بپردازد. او در این سریال نقش حلیمه خاتون را ایفا کرد. قیام اَرطغرل ( Diriliş: Ertuğrul) یک مجموعه تلویزیونی تاریخی محصول کشور ترکیه است که در 5 فصل و 150 قسمت که هر قسمت 2 یا 2 ساعت و نیم است و بر اساس رویدادهای تاریخی که منجر به سرنگونی دودمان سلجوقیان در آناتولی و به‌ وجود آمدن امپراتوری عثمانی می‌شود ساخته شده‌است.

در این مجموعه دوره‌ای از زندگی سلیمان‌شاه جد بزرگ عثمانیان و اَرطغرل غازی پدر عثمان یکم بنیانگذار امپراتوری عثمانی به تصویر کشیده شده‌ است. این مجموعه پرهزینه‌ترین سریال تاریخ ترکیه است. سریال قیام عثمان در ادامه این سریال ساخته شده‌است و یاران ارطغرل، تورگوت ،دوغان و بامسی و عبدالرحمان غازی هستند.

مطلب مشابه: بیوگرافی نیوشا ضیغمی؛ از ورود به سینما تا حمله به صدف طاهری و کارهای هنری او

یک امید کافیست

یک امید کافیست

دومین سریال این بازیگر بعد از طغرل، بازی در اثر “یک امید کافیست” بود. اثری که به معروفیت وی افزود. در داستانی پر از اتفاقات و دردهای عمیق، یلماز به عنوان یک سرباز بازگشته از جنگ، تلاش می‌کند تا زندگی آرامی را پیدا کند. با این حال، او به طور ناگهانی با ازدواج و بارداری همسرش مواجه می‌شود، اما به دلیل اتفاقات ناگوار، آن‌ها فرزند خود را از دست می‌دهند و همسرش دچار افسردگی شدید می‌شود.

همچنین، در داستان ما شخصیت دریا نیز وجود دارد. او یک زن است که تلاش می‌کند زندگی مستقل خود را برای خود بسازد و با پسری در استانبول آشنا می‌شود. با وجود مخالفت خانواده‌اش، دریا تصمیم می‌گیرد با این پسر ازدواج کند و فرزندی را به دنیا می‌آورد.

اما تانر، شخصیتی شیطانی که در داستان حضور دارد، نقشه‌ای را می‌کشد و با بازگشت دریا به شهر خودشان، شوهرش را به قتل می‌رساند و فرزندشان را از او جدا می‌کند. در این بین، تقدیر بچه را به سمت یلماز می‌کشاند و او بچه را به عنوان فرزند خودش قبول می‌کند. در پایان داستان، یلماز و دخترش با هم زندگی می‌کنند و دریا نیز تلاش می‌کند که فرزند خود را پیدا کند.

زندگی شخصی و ازدواج

زندگی شخصی و ازدواج

اسرا بیلگیچ در سال 2017 با فوتبالیست مشهور ترکی یعنی گوخان توره آشنا شد. این آشنایی رفته رفته بوی رابطه به خود گرفته و درنهایت این دو با یکدیگر ازدواج کردند. خبر ازدواج این دو بسیار مورد توجه مردم قرار گرفت و حتی رئیس‌جمهور وقت ترکیه یعنی اردوغان نیز در این مراسم حضور داشت و چند کلمه‌ای نیز صحبت کرد. البته با تمام سختی و خوبی‌ها این دو در سال 2019 از یکدیگر طلاق گرفتند. دلیل این جدایی نیز خیانت گوخان توره بود. بعد از این رابطه، اسرا با کسی نبوده و گفته است که می‌خواهد روی خودش تمرکز کند.

او بعدها گفت: اگر بخواهم با افراد مغرور و بی تدبیری که از همه چیز شکایت دارند رابطه برقرار کنم. من مطمئن هستم که آن رابطه تا حد امکان دور است. گاهی ممکن است فرار با فرار امکان پذیر نباشد.

تعریف اسرا از عشق

تعریف اسرا از عشق

گوستاو فلوبر می گوید که عشق یک احساس قوی «کنجکاوی» و میل به دانستن است. او می گوید: “دورترین جمله از عشق این است که از تو متنفرم نیستم، اما نمی خواهم بدانم.” نمی دانم. من دانش و تجربه کافی برای ترسیم خطوط و مرزهای روشن این موضوع را ندارم، اما افرادی که همدیگر را دوست دارند، باید حاضر به توافق باشند.

این کار من نیست که به مشکلات دامن بزنم و آنها را بزرگ کنم. من تا حد امکان از این تنش ها دوری می کنم. رابطه‌ای که باید زندگی را «بیش‌تر» زندگی کند، باید ارزان باشد. امیدوارم زندگی چنین برنامه ای برای ما داشته باشد.

به نظرم ازدواج یعنی دو نفر که با هم خوب کنار می‌آیند، همدیگر را درک می‌کنند، همدیگر را دوست دارند، به هم احترام می‌گذارند، و دیدگاه‌های مشابهی نسبت به زندگی دارند؛ این دو دست در دست هم در یک مسیر قدم برمیدارند. بعضی از چیزهایی که ما با آنها روبرو می شویم یا “اتفاق می افتد” آنقدر عظیم هستند که تصادفی پنداشتن آنها بیش از حد ساده انگاری است …

مطلب مشابه: بیوگرافی سحر قریشی؛ درباره رابطه های جنجالی، مهاجرت و ارتباط با تتلو

زیبایی پوست

زیبایی پوست

من معتقدم که عوامل ژنتیکی و عادات تغذیه ای دو ماده اولیه ساختمانی برای داشتن پوستی خوب هستند. من خیلی مراقب تمیز کردن پوستم هستم. من در مورد محصولاتی که استفاده می کنم بسیار حساس هستم. بعد از شستن صورتم با یک شوینده موثر یک ساعت قبل از رفتن به رختخواب، همیشه یک مرطوب کننده سبک و مبتنی بر آب به پوستم می زنم. من هفته ای یک بار لایه برداری و ماسک انجام می دهم. من هر دو یا سه ماه یکبار برای پاکسازی عمیق تر از پوست مراقبت می کنم.

آدم متعادلی هستم

در کل خوشحالم حتی با وجود اینکه همیشه در اطرافم لبخند نمی زنم، همیشه از درون متعادل و خوب هستم. البته روزها و لحظاتی هم هست که حالم خوب نیست. اجازه بدهید بگویم که من تا حد امکان از آن روزها “لذت می برم”.

من تلاش خاصی برای دست نخورده نگه داشتن شادی ام نمی کنم، فقط تجربیاتم را انتخاب می کنم. نیازی نیست همه چیز را تجربه کنم. چیزهایی را که احتمالاً تجربه خواهم کرد، وزن می کنم.

زندگی ایدئال از نظر اسرا

نزدیک به غروب خورشید، احاطه شده توسط کوه. من رویای زمین وسیعی را می بینم که با گندم کشت شده است. زیر آخرین پرتوهای سوزان خورشید، محصولات مانند طلا می درخشند. باد گرمی که می وزد محصولات کشاورزی را موج می زند. زمان برداشت نزدیک است. من درست وسط این قاب عکس هستم. من رویای زندگی را دارم که در آن هماهنگ با طبیعت تولید کنیم.

مدلینگ

مدلینگ

همان‌طور که در ابتدای مقاله نوشتیم؛ اسرا دختری بسیار زیبا است که زیبایی او سبب شده است تا شرکت‌های بزرگ مدلینگ به سراغ وی بیایند. خود او در این باره گفته است: ما با ویکتوریا سیکرت یک همکاری دیجیتالی انجام دادیم. کار کردن با برندی که دوستش دارم و نوآوری هایش را دنبال می کنم واقعاً یک رویا است.

جدیدترین مجموعه آنها، مجموعه ‘ابر عشق’ را با یک آگهی تبلیغاتی معرفی کردیم. توافق ما با مولپد ادامه دارد. من به نمایندگی مولپد در بسیاری از کشورهای مختلف خارج از کشور ادامه خواهم داد. همکاری با برندهای آزادی خواه و مبتکر که هدفشان تعیین نیازهای “واقعی” زنان است برای من بسیار ارزشمند است.

واکنش به شایعه عمل زیبایی

وقتی داشتم همراه با پدرم اخبار مرود به چاناک قلعه را میخوندم، چشمم به خبری افتاد که نوشته بود، اسرا بیلگیچ قبل از جراحی زیبایی، خیلی متاسف شدم، من در این عکس 17 ساله‌ام هنوز  اجزا صورتم در حال رشده و اضافه وزن هم دارم، اون  موقع‌ها ابرو نازک مد بود منم مثل بقیه بودم، اصلا نمیدونستم آرایش کردن چیه، موهام از بازی در کوچه آشفته شده، رنگ صورتم هم از کنار ساحل بودن سرخ شده، دارم برای امتحانات پایان دبیرستان آماده میشم و اینجا عید قربانه و با دختر عمو هام عکس گرفتم.

زندگی من

زندگی من

هنوزم با همکلاسی‌هایم به خصوص دوستان دبیرستان و دانشگاه ملاقات می‌کنم، آنها افرادی هستند که شما بهترین دوران زندگی خود را با آنها می‌گذارنید. البته من عاشق اسب سواری هستم و کنار اسب سواری، خیلی پیاده روی می‌کنم، برای محافظت از پوستم، شیر و ماست و پنیر را به وفور مصرف می‌کنم و قطعا بدون خوردن صبحانه از منزل خارج نمی‌شوم در طول روز هم مصرف میوه و سبزیجات الویت تغذیه‌ای من است ولی با این حال عاشق سیب زمینی سرخ کرده هستم!

سعی می‌کنم آدم صبوری باشم اما گاهی بی‌تاب می‌شوم، بی‌حوصلگی بدترین ویژگی من است ولی صبر و تحمل ویژگی خوب من است. خوشحال‌ترین لحظه‌های زندگی زمانی است که سوار اسب می‌شوم، من به لطف سریال قیام ارطغرل با سوارکاری آشنا شدم اما محدود به سریال نکردم و هنوز در حال یادیگری و تمرین هستم.

من هرگز و هرگز از مدرسه، خواندن و یادگیری دست نکشیدم، مدتی پیش در رشته زبان فرانسه از دانشگاه گالاتاساری فارغ التحصیل شدم به نظر من رفتن به دنبال علایق و کشف خود بسیار در زندگی مهم است.

اشتراک گذاری

نظرات کاربران